fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Harry Potter czy Igrzyska śmierci?
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-06, 11:00   Harry Potter czy Igrzyska śmierci?




Więc, nadszedł ten czas. Która seria ma według was lepszą fabułę, postacie czy świat? Zbyt wiele osób porównuje do siebie te książki, żeby móc zostawić to bez komentarza. Co o tym sądzicie? Czy można porównywać do siebie dwie całkowicie inne serie?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-04-06, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-04-06, 11:48   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2012-04-06, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-04-06, 11:48   

Moim zdaniem to bezczelność porównywać te CAŁKIEM INNE dwie serie do siebie.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-06, 13:22   

Katherine. napisał/a:
Moim zdaniem to bezczelność porównywać te CAŁKIEM INNE dwie serie do siebie.


Dla mnie też Katherine ale stworzyłam ten temat bo internet aż wrze od porównań. A to która książka jest lepiej napisana, a to która porusza bardziej poważne tematy . Popatrz sobie na zagraniczne strony ...


"Gazeta " o igrzyskach - tak wiem że to do filmu a sama wyraźnie napisałam "książki" ale ... że do Zmierzchu? '-'
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-04-06, 19:42   

Czuje, że moja wypowiedź wywoła mały niesmak, ale niech tak będzie. ;) Osobiście zdecydowanie bardziej wole ,,Igrzyska Śmierci''. Mają według mnie lepszą fabułę, postaci i wątki. Wydaje mi się również, że poruszają znacznie ważniejsze tematy, niż Harry Potter, a cała seria jest zdecydowanie smutniejsza. Obydwie serie są zupełnie inne, ale jeżeli miałabym wybierać jedną z nich, to bez najmniejszego zastanowienia są to ,,Igrzyska śmierci''
 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-06, 21:36   

Również się zgodzę, że te ksiażki zupełnie do siebie nie pasują i bardzo się różnią.
Ale tak samo jak Kinia - wolę Igrzyska Śmierci. ;>
Moim zdaniem są ciekawiej napisane i - moim zdaniem - bardziej trzymają w napięciu. No i... HP niestety... Był dziecinny (pierwsze dwie części... -,-"), a Igrzyska to zdecydowanie seria dla starszych, dojrzałych nastolatków. Jestem za IŚ, krócej ujmując.
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-04-07, 16:21   

Właśnie dlatego nie powinno się porównywać tych dwóch serii do siebie ze względu na to, że HP jest też przeznaczony dla dzieci a nie dla starszych nastolatków, obie serie z tego co mi wiadomo są o dwóch różnych tematykach. Co tu porównywać.
Wampirzyca, mam z poważaniem zagraniczne strony :). Napisałam tak ponieważ nie podoba mi się temat.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-07, 18:38   

Katherine. napisał/a:
Właśnie dlatego nie powinno się porównywać tych dwóch serii do siebie ze względu na to, że HP jest też przeznaczony dla dzieci a nie dla starszych nastolatków, obie serie z tego co mi wiadomo są o dwóch różnych tematykach. Co tu porównywać.
Wampirzyca, mam z poważaniem zagraniczne strony :). Napisałam tak ponieważ nie podoba mi się temat.


Rozumiem i z jednym się nie zgodzę ...
że HP jest też przeznaczony dla dzieci a nie dla starszych nastolatków

Potter nie jest przeznaczony tylko dla młodszych ludzi ... znam przypadki "dziadków" którzy Pottera pokochali. No i nie dla starszych? Cytując moją pewną znajomą "(...) pozdro jak dziecko będzie czytało 4,5,6,7 część"


A tak nawiasem... temat rozruszał troszkę forum xd Może i się nie zgadzamy ale zawsze jakieś rozmowy są, nie?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-04-07, 22:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-04-07, 19:56   

Ja uważam, że porównanie tych dwóch książek jest głupie, a z jednej strony łatwo się domyślić, że ludzie zestawiają je ze sobą, ponieważ obie odniosły spory sukces. Dam wam inny przykład jeszcze... Sagę Zmierzch też się porównuje z Potterem, a wiadomo, że robią to tylko przez wzgląd na to, że obie serie były hitami, tak więc spokojnie, bo nie ma co się obruszać na to małe porównanie. ;)
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2012-04-09, 09:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Black Rebel 
Bookworm


Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-07-18, 21:19   

To prawda, że te dwie serie trudno do siebie porównać skoro są całkiem inne. I HP ma swoich fanów i IŚ, i wydaje mi się, że zawsze będą spory o to, która lepsza.
Ja wychowałam się na HP i to Pottera bym typowała. Igrzyska też lubię, ale Harry ma to coś co zawsze będzie mi się kojarzyło z miłym domowym ogniskiem.
_________________
    _______
    ________________________GO GO GRRYFINDOR
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-07-20, 10:20   

Nieważne jak dobra ta książka by była, sentymentu do Pottera nigdy mi nie odbierze. Uwielbiam 'Igrzyska Śmierci', ale jedynie pierwszy tom, drugi moim zdaniem był już troszeczkę gorszy, a o trzecim to w ogóle nie będę wspominać. Za to każda część Harrego mi się podobała (tak, nawet KT troszkę! :D) i często do nich wracam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama