fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2012-07-31, 09:09
Bestia
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-10-07, 09:22   Bestia



Jestem bestią.
Bestią. Niezupełnie wilkiem, niedźwiedziem, gorylem czy psem, ale czymś zupełnie nowym – okropnym stworzeniem, chodzącym na dwóch łapach. Stworzeniem z kłami i pazurami, któremu włosy wyrastają z każdego pora skóry. Jestem potworem.
Myślicie, że mówię o świecie baśni? Mylicie się. Miejsce – Nowy Jork. Czas – teraz. To nie jest ułomność, ani choroba. Pozostanę już taki na zawsze – zniszczony – jeśli nie uda mi się zdjąć czaru.
Tak, czaru, który rzuciła na mnie ta wiedźma z lekcji angielskiego. Dlaczego zmieniła mnie w bestię, która ukrywa się w dzień i grasuje w nocy? Powiem wam. Opowiem wam, jak byłem Kylem Kingsburym, gościem, z którym każdy chciałby zamienić się na miejsca. Miałem pieniądze, świetny wygląd i idealne życie. A potem opowiem wam, jak stałem się doskonale… potworny.
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-07, 10:45   

_________________

 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-07, 10:45   

Powstał film na podstawie tej książki nie dawno był w kinach ;) .
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-10-07, 18:53   

Strasznie nie podoba mi się okładka... taka nudna. Opis też nie za ciekawy...Czytał może ktoś ?
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-10-08, 00:17   

Tak. Ja. ;D
Pewnie słyszałaś o filmie "Bestia" z Alexem? To mogę powiedzieć ze książka jest sto razy lepsza od filmu. Znowu. Jeśli lubiłaś "Piękną i Bestie" lub podobał ci się film z Olsenką i Pettyferem to książkę uznasz za ciekawą, albo przynajmniej godna przeczytania.
Książka pokazuje realia tego świata ;d Śliczny chłopak ma wszystko. I za to wszystko staje się Bestią. Wiedźma moim zdaniem to Los. Ona daje mu szanse na poprawę. Na lepsze.
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-10-08, 12:56   

Uuu to nieźle. Tak, kojarzę ten film, niestety jeszcze go nie obejrzałam :) To może ja się jednak na nią skuszę :P
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-10-09, 10:17   

Poluję na nią od jakiegoś czasu :D Z pewnością ja przeczytam ;)
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 16:19   

Na początku jest próżny książę. Kyle Kingsbury (nawet nazwisko niczym z królewskiego rodu). Ktoś jednak obserwuje uważnie jego czyny. Jest więc i Kendra. Zanim bohater odkrywa jej prawdziwą tożsamość jest już stanowczo za późno.
Klątwa została rzuca. Nie może jej cofną nawet ten, kto ją wypowiedział. Tego typu czar, możemy zdjąć z naszej duszy tylko my sami. Kyle, dla którego nieziemsko przystojna uroda była wszystkim, czuje się jakby też i wszystko utracił.
Ale mamy przecież XXI wiek, to nie średniowieczna baśń. Pieniędzy nie brakuje, a są przecież operacje plastyczne. Każdy specjalista jednak się poddaje. Nie można usunąć kłów wystających z ust ani wilczego futra które porasta całe ciało. Nie można zaprzeczyć magii.
Jedyny sposób, to załamać moc klątwy.
Nim znikną płatki białej róży, trzeba znaleźć osobę, która pokocha nas nie za to jak wyglądamy, ale za to jacy jesteśmy. Ktoś kto widzi o wiele lepiej niż my.
Jak w niespełna rok znaleźć miłość ? Nawet bez dodatkowych utrudnień jest to praktycznie niemożliwe. Ludzie szukają czasem miłości przez całe swoje życie.
Nie da się też uniknąć prawdy. Magiczne zwierciadło pokazuje nam jak innych cieszy nasze odejście z życia towarzyskiego. Każda przyjaźń była ułudą, pozorna miłość przyciągnięta tylko przez urodę i popularność.
Nie można nawet podczas dnia pokazać się na ulicach własnego miasta.
Oczywiście nadal jest internet ! Udaje się znaleźć grupę osób takich jak my - z różnych części świata. Każdy z nich obciążony inną klątwą, każda z nich ma jednak takie samo rozwiązanie.

Niezwykle poruszająca historia. Zupełnie nowatorska. Nie jest to zwyczajna adaptacja baśni do czasów współczesnych.
Ta dobrze znana francuska baśń gdy została ukazana z innej strony, staje się czymś nowym i niepowtarzalnym. Zabawna ale i trzymająca w napięciu. Bardzo serdecznie polecam.

Książkę miałam przyjemność czytać w języku angielskim i byłam zachwycona od pierwszej do ostatniej strony
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama