fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Diable Szkło
Autor Wiadomość
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-07-17, 16:45   Diable Szkło



„– To, co nas łączy, stanowi jedyną prawdę w moim życiu. Tylko ty jesteś w nim prawdziwa. I mam już dosyć udawania, że cię nie pragnę.
– Ojejku, Cross, jak widzę, minąłeś się z powołaniem. Zostaw w spokoju demony i weź się za pisanie poezji miłosnej.
– Przymknij się – mrucząc, schylił głowę do kolejnego pocałunku”.

Po burzliwym semestrze w Hex Hall Sophie jedzie na wakacje do Londynu. Teraz, kiedy wie, że jest demonem, nie ma szans na spokojny wypoczynek. Na dodatek pojawia się zabójczo przystojny Archer Cross, który skradł serce Sophie i... czyha na jej życie.


Uuuuuuu............... tu to się dopiero dużo dzieje !
Ktoś zaczyna stwarzać demony, a Sophie i jej ojciec nie maja pojęcia, jak temu zapobiec.
Okazuje się, że to ktoś, po kim by się tego nie spodziewali.
W dodatku Sophie jest zaręczona z Calem, co nie przeszkadza jej odnowić znajomości z Archerem .
Matko, książka skończyła się w idiotycznym momencie, bo dopiero wtedy zaczęło się coś dziać.
Nie wiem, czy doczekam na tą 3. część... :mrgreen:







EDIT #
Jeśli Archer to ten z czarnymi włosami, to zdecydowanie wolę Cala! :-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-07-26, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 128
Wysłany: 2011-08-08, 18:45   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Demoniczna 2011-07-26, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Demoniczna 
Początkujący f-maniak


Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-08, 18:45   

Bardziej podobała mi się ta część,ale nie mogę narzekać, bo są rewelacyjne.
Kto jeszcze nie przeczytał.... musi nadrobić bo książka jest boska!!

Początek zdania z dużej literki, a i zdania nie zaczynamy od ,,ale'' więc postawiłam w tym miejscu przecinek.
_________________
"Nie można przestać za kimś tęsknić - można tylko nauczyć się żyć z tą wielką, niekończącą się pustką w sercu."
"Błękitna godzina"
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-08-08, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-17, 21:47   

Cudo nie książka :D Po tej części znielubiłam Archera i pokochałam Calla :D Mam nadzieję, że jednak to jego wybierze Sophie na końcu, on się dla niej poświęca i zawsze jest przy niej, w przeciwieństwie do Archera. W tej części również zaczęła być dla mnie uciążliwa Jenna... po prostu jakoś zaczęła mnie drażnić jej obecność. Końcówka była dla mnie prawdziwą udręką, bo nie wiem, czy z Callem wszystko jest w porządku, czy ojciec Sophie zdąży się uratować oraz dlaczego w to wszystko są wplątane te czarownice do których Sophie uciekła......
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-18, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 16:23   

Myślała, że jest czarownicą. Co prawda dość potężną i nie panującą w pełni nad tą siłą, ale zawsze czarownicą. Okazało się jednak, że jest jeszcze gorzej.
Moc, którą odziedziczyła, doprowadziła w przeszłości do śmierci wielu osób. Najgorszym do zniesienia pozostaje fakt, że jako pierwsi zginęli najbliżsi członkowie rodziny. Sophie podobnie jak i Alice ma w sobie demoniczną moc. Dawno temu jej młoda Alice została poddana okropnemu rytuałowi, który miał zapewnić Prodigium ostateczne zwycięstwo nad L'Occhio di Dio. Tak się jednak nie stało, a wojna toczy się po dziś dzień.
Sophie w obawie, że może kogoś skrzywdzić, postanawia powstrzymać się od używania mocy raz na zawsze.
W tym celu musi udać się do Londynu i tam poddać Redukcji. Procedura ta pozbawić ją może niebezpiecznych mocy, ale przy okazji także życia.
Z Hex Hall zabiera ją jej ojciec, tak się składa, że również obecny przewodniczący Rady. Daje dziewczynie czas aby dogłębnie przemyślała konsekwencje swojego czynu. Również jako druga osoba posiadająca demoniczne moce, postanawia przekonać córkę do zmiany decyzji. Wraz z przyjaciółką Jenną i Cal'em opuszczają Hekate. Sophie nawiedza niepokojące uczucie, że nie zdołają tutaj powrócić wszyscy razem. Czy stanie się to prawdą ?
Londyn to nadzieja na lepsze poznanie wiecznie nieobecnego ojca, ale także szansa na ponowne spotkanie z poszukiwanym obecnie Archer'em Crossem. Czy chłopak, którego pokochała znów spróbuje ją zabić ? Czy Sophie i jej ojciec są naprawdę jedynymi osobami obdarzonymi demoniczną mocą ?
Kogo tym razem ugodzi diable szkło ? Kto zada ostateczny cios, a kto raz na zawsze pożegna się ze światem ?

Druga książka z tej serii zdecydowanie utrzymuje poziom swojej poprzedniczki. Przygody Sophie w londyńskiej siedzibie Rady czyta się jednym tchem. Tym razem mamy szansę dokładnie poznać postacie, które w części poprzedniej nie brały większego udziału w wydarzeniach w Hekate Hall. Bohaterka wychowała się bez ojca. Jedynym znakiem jego obecności były urodzinowe kartki oraz decyzja o zesłaniu jej do Hex Hall. Teraz gdy Sophie, będąc świadkiem śmierci koleżanki, podejmuje decyzję o nieodwracalnej Redukcji, ojciec stara się z całych sił aby ją od tego zamiaru odwieść. Szczęśliwa jestem niezmiernie, że w tej części o wiele lepiej poznamy Cal'a. Okazuje się, że był on w szczególny sposób związany z Sophie jeszcze zanim ona go poznała. Ale o tym dowiecie się już sami z książki. Choć Alice zniknęła z fabuły poznamy lepiej jej losy jeszcze sprzed przemiany. Nekromancja, którą Sophie wręcz brzydziła się w części pierwszej, tutaj odegraj w odpowiednim momencie kluczową wręcz rolę. Poznamy pozostały członków Rady, która decyduje o losach całego Prodigium. Pojawią się też dwie zupełnie nowe postacie - Nick i Daisy. Co łączy ich z Sophie ? Czy w ostatecznym rozrachunku zdecydują się jej pomóc, a może położyć kres jej życiu ? Te oraz wiele innych zaskakujących zwrotów akcji czeka was w "Diablim Szkle".

Kontynuacja dorównuje części pierwszej. Zapowiada się więc także bardzo obiecujący finał. Widać, że historia jest dobrze przemyślana, a czytelnik choć pragnie już mieć dostęp do pewnych informacji, poznać je może dopiero w odpowiednim czasie. Cieszy mnie także fakt, że akcja nie została dalej umieszczona w Hex Hall. Gwarantuje, że sama w sobie przeszłość szkoły zaskoczy was całkowicie. Przeczucia Sophie mogą okazać się jak najbardziej trafne. Fabuła kompletnie nieprzewidywalna, za co brawa i ukłony w stronę autorki. Poczucie humoru i uśmiech jaki wywołuje ta książki zostaną ze mną na długo. Oczekuję niecierpliwie części trzeciej.

MOJA OCENA : 8 / 10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama