fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiane cienie, Pocałunek śmierci
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-01-29, 16:07   Rozwiane cienie, Pocałunek śmierci



Na Morganville spłynęła cisza...
…przed krwawą burzą, której zapobiec może tylko śmiertelna siedemnastolatka…

W Morganville zapanował spokój. Claire może wrócić na uniwersytet i spędzać czas ze swoim chłopakiem, a Eve dostaje rolę w sztuce teatralnej. Lecz porządek zaprowadzony przez nieśmiertelną władczynię miasta nie trwa długo. Mnożą się tajemnicze ataki na jej poddanych. Wkrótce pojawia się nowa groza – bunt i szaleństwo. Czy żeby przeżyć kolejną noc, Claire i jej przyjaciele będą musieli porzucić miasto wampirów?
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 33
Wysłany: 2011-04-28, 19:38   

_________________

 
 
Bliss 


Wiek: 26
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-04-28, 19:38   

Amelie mnie zszokowała w tej księdze... Na początku zachowywała się jak emo, a na końcu jak wredna suka (czytaj: jak Monica). Choć wiadomo, złamane serce. Albo ta bibliotekarka w tej wsi, baba z jajami normalnie xD.
_________________

 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 17:13   

Morganville to miasteczko pośrodu ... niczego. Jeśli liczyć piękne krajobrazy, to usytuowane jest w centrum teksańskiej pustyni. Dla zwykłych mieszkańców, to niesamowicie nudne miejsce, gdzie nigdy nic się nie dzieje. Dla nieszczęśliwie wtajemniczonych, to miejsce, gdzie uważać trzeba zawsze po zmroku, a podatki płaci się w stacji krwiodastwa.
Morganville to cały projekt, przez niektórych nazwywany po prostu eksperymentem. Miejsce, które nie może obyć się bez konfliktów, gdy ludzie żyć muszą obok wampirów.

Morganville to wreszcie plejada niezapomnianych postaci z obu tych grup.
Claire Danvers, Shane Collins, Eve Rosser to bohaterowie, którzy pozostają ludźmi, choć to trudne zadanie. To właśnie wyróżnia serię Rachel Caine wśród innych o wampirach: każdy z tej trójki ceni swoje ludzkie życie, nawet jeśli kruche i kiedyś się skończy. Nastolatki, które zadurzyły się w wampirze i postanowiły zostać z nim na zawsze... to zdecydowanie nie ta historia.
Amelie to wampirza założycielka miasta. Drugi w hierarchii jest Oliver, który nacodzień jest właścicielem Common Grounds, gdzie podaje najlepszą kawę.
Myrnin to genialny i jednocześnie szalony naukowiec. Od pasa w górę w ubiorze z poprzednich epok, od pasa w dół w... wakacyjnych spodenkach i klapkach.
Ada i także Michael Glass (chłopak tylko przez pewnien czas) to taka grupa przejściowa. Ada była asystenktą Myrnin. Zginęła podczas próby przemienienia jej w wampira, a osobowość dziewczyny została wkomponowana w niezwykły komputer, który utrzymuje większość tajemnic Morganville w jego granicach.
Następczynią Ady zostaje Claire - katastrofalne scenariusze mile widziane.

Choć to już kolejne części z cyklu, powieść nadal trzyma swój genialny styl i nie mam jej nic do zarzucenia.
Łącznie z Akademią Wampirów to najlepsze serie o wampirach - nic tylko polecać :) Zdecydowanie 5/5

Rozwiane Cienie w jednym zdaniu:
Ktoś chce potajemnie zrobić film o zdarzeniach z tego niezwykłego miasteczka :)
Pocałunek śmierci w jednym zdaniu:
Pierwszy od roku wyjazd bohaterów poza granice miasta, z którego nie będziecie chcieli odchodzić :D

Nie chcę zdradzać nic więcej. "Rozwiane Cienie" przeczytałam już jakiś czas temu. Gdy porządkowałam część biblioteczki, zapragnęłam znów wrócić do Morganville. Seria może wydawać się przedłużana na siłę, ale taka nie jest. Do momentu gdy autorka nadal ma pomysły na kolejne perypetie miasteczka i jego mieszkańców, ma we mnie wiernego czytelnika do ostatniej strony ostatniego tomu, a tych ma łącznie być 15.
Księga 4 to ostania tak wydana część, gdzie dwa mniejsze tomy mamy łącznie. Księga 5 jest już obszerniejsza i wydana jako pojedyncza część.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama