fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Cienie.
Autor Wiadomość
Katherine. 
Księżniczka Fantasy

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-17, 12:09   Cienie.

Początek tajemniczych, romantycznych i pełnych humoru przygód śmiertelnej dziewczyny – jedynej, która może pokonać demony panoszące się w modnym kurorcie.
Ale nie samą walką ze złem człowiek żyje…

Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy, i nie ma większych zmartwień poza tym, że zdarza jej się przekroczyć wyznaczony przez rodziców limit na karcie kredytowej – do czasu, gdy w jej liceum zjawia się dwóch nowych chłopaków.

Luke, który zmienia dziewczyny jak rękawiczki, od razu wpada jej w oko; tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes.

Obaj są fantastyczni, a wybór trudny. Zwłaszcza kiedy Eve odkryje, że nieprzypadkowo przybyli do miasta, w którym nagle zaczyna roić się od demonów…

Co sądzicie o książce ? Może jeszcze jej nie przeczytaliście i maci na nią ochotę ?

[ Dodano: 2011-08-13, 12:38 ]
Przeczytałam i podzielę się moim zdaniem. Książka jest fajna, szybko się ją czyta i wchodzi strona po stronie. Nie jest napisana trudnym językiem. Nie jest też gruba , ale nie narzekam na brak akcji, ponieważ każdego dnia coś się dzieje. Są te dni z tajemnicą i zakupami jak i zaskoczeniem wraz z szybkimi decyzjami. Główne bohaterki wzajemnie siebie uzupełniają i wspierają co sprawia bardzo miłe uczucie. A chłopacy, którzy pojawiają się w książce są bardzo zaskakujący i tajemniczy. Opisane miejsca w niej są naprawdę ładne jak i postacie dobrze opisane. W tej książce pojawił się pomysł, którego nie widziałam jeszcze w innych książkach, ani nie słyszałam. Ale nie będę zdradzała co to za tajemnica.
A więc : polecam, zdecydowanie polecam.
Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-07-20, 17:43, w całości zmieniany 3 razy  

REKLAMA 

Wysłany: 2012-06-25, 18:01   

Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-07-20, 17:43, w całości zmieniany 3 razy  

Wampirzycaaaa 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-06-25, 18:01   

Czy jest jakaś inna osoba, poza Katherine, która przeczytała to w całości? Bo ten opis : "Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy" jakoś mnie nie przyciąga :<

Aniolec 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-06-25, 18:12   

Mnie również nie, aczkolwiek słyszałam kilka pozytywnych opinii. Niestety negatywnych też trochę było.

Katherine. 
Księżniczka Fantasy

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-06-26, 12:27   

Książka jest fajna, lekko się ą czyta. Tylko, że moim zdaniem za szybko bo dosłownie jest na jeden wieczór...

dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wysłany: 2012-07-23, 17:27   

Miasteczko Hamptons gdzie ma miejsce akcja główna (właściwie tylko tutaj) to swego rodzaju ciche zaplecze dla sław wszelkiego rodzaju.
Eve też należy do elity - jej matka jest dobrze zarabiającym chirurgiem plastycznym. I to właśnie w rodzinie matki pojawiły się kiedyś pierwsze paranormalne zdolności.
Prapraprababka (o ile dobrze pamiętam ^^) była wiedźmą i to nie byle jaką. Jedyną wiedźma mogącą ocalić całe miasteczko przed demonami a konkretnie jednym z nich - "naczelnym demonem".
Ale o tym troszkę później.

Eve nie jest denerwującą bohaterką - razem z swoją przyjaciółką Jess mają momentami rozbrajające poczucie humoru. Niestety tylko te dowcipne dialogi są fajne w tej historii. Mimo że przed zabijaniem demonów zawsze trzeba skoczyć na nową wyprzedaż albo akurat poprawić fryzurę - nie, nie ma w tym nic dziwnego ;)
Oczywiście (jak wiemy z opisu) pojawia się dwóch nowych młodzieńców. Luke, który od początku przybycia do miasteczka zdążył już się poumawiać z większością dziewczyn - "niegrzeczny syn pastora" jak nazywają go potem Eve i Jess.
Oraz tajemniczy, małomówny Mal - którego rodzice ciągle gdzieś wyjeżdżają, starszego brata nigdy nie widać no i mieszka w dopiero co odremontowanej rezydencji króla rocka.

Fabuła jest bardzo łatwa do przewidzenia i człowiek do końca książki nadal ma nadzieję, że może gdzieś tam jest jakiś głębszy zarys autora. Niestety zamysłu brak.
Może być troszkę zaskakujące że Luke, Eve i Jess tworzą paczkę - w jakoś nadnaturalnie szybki sposób wytworzył się między nimi aż taka więź aby po jednym miłym słowie (po wcześniejszej fali niemiłych komentarzy, a wręcz wyśmiewania) nazywać kogoś przyjacielem.

Jeśli chodzi o opis zdolności paranormalnych głównej bohaterki i opis zjawisk nadprzyrodzonych = złych mocy, to jest on bardzo ubogi.
Bohaterka dosłownie "strzela błyskawicami z rąk" a demon dosłownie "dostaje w klatkę piersiową i znika w kłębach dymu".
Jedne z ciekawszych określeń to "luzowanie duszy przez demona poprzez koszmarne sny". Mamy też tutaj niestety absurdalne zjawisko kiedy dziewczęta rzekomo "pozbawione duszy" leżąc wrzeszcząc w zakładzie psychiatrycznych.
Czy człowiek gdy pozbawi się go duszy, nie umiera ? Lub co najmniej staje się demonem/ zombi / lub innym ?
Tytułowe Cienie są podobne w swym działaniu troszkę do tych z "Upadłych" - ale muszę przyznać że i tam pomysł był zrealizowany o niebo lepiej (a wielką fanką upadłych nie jestem).
Jeśli zastanawiacie się nad tą książką to polecam bardziej "Dziewczyny z Hex Hall" - napisana o niebo lepiej i akcja lepsza.

Poziomem akcji - jej rozwinięcia i napięcia książka przypomina nudniejsze tomy "Pamiętników Wampirów" . Ale cóż - może i tą serię ktoś zekranizuje i nagle stanie się ona o niebo lepsza ? Ponieważ bardzo nie lubię przerywać książek, które już z jakiego powodu zaczęłam czytać - tak więc dobrnęłam do końca i tej. Powiem , że ocena moja dla tej książki nie jest zbyt wysoka, ale mimo wszystko mam zamiar przeczytać część drugą. Czasem autor potrzebuje czasu aby nadać powieści zamierzony kształt i mam nadzieję tutaj na taki kolejny tom.

Odpowiedz do tematu