fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
2. HP i Komnata Tajemnic
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-01-29, 16:57   2. HP i Komnata Tajemnic



Tym razem Harry będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym potworem z Komnaty Tajemnic na zamku Hogwart. Otworzyć tę komnatę mógł jedynie prawowity dziedzic Slytherina, a wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności podejrzenie pada na Harry`ego. W dodatku jeden z najbliższych przyjaciół bohatera znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z tego tomu dowiecie się, jaka była przeszłość Hagrida, jakie sekrety skrywa rodzina Malfoya i kto naprawdę wypuścił potwora.
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-09-11, 13:41   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doriana 

Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Pruszków/Casper, Wyoming
Wysłany: 2011-09-11, 13:41   

To była najgorsza książka z serii, jak dla mnie. Nie wiem czemu. Odczuwałam brak quidditcha. Chociaż intrygowało mnie, kto jest tym Dziedzicem. Książce daję 5/10.
_________________
I'm holding on your rope,
Got me ten feet off the ground
I'm hearin what you say but I just can't make a sound
You tell me that you need me
Then you go and cut me down, but wait
You tell me that you're sorry
Didn't think I'd turn around, and say...
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-11, 16:27   

Właśnie dziś skończyłam czytać i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobała :) Akcja była ciekawa, wszystko dość szybko się rozgrywało. Wyczekiwanie na to, aby się dowiedzieć kto był dziedzicem Slytherina było strasznie nakręcające i to sprawiało, że nie można było się oderwać od książki ( Pomijając to, że tę informacje znałam wcześniej z filmu.) Pomijając również Harrego i Malfoya, których pokochałam w filmie, a polubiłam w książce, zainteresowałam się też Oliverem Woodem :) Mam nadzieje, że będzie go więcej w następnych częściach :) Trzeba przyznać, że J.K Rowling jest mistrzynią w budowaniu intryg :)
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 19:30   

To moje ulubiona część, uwielbiam historię z bazyliszkiem, petryfikacjami i całą tę tajemniczą otoczkę wokół sprawy^^. Bardzo podoba mi się scena z panią Norris powieszoną pod napisem na ścianie.
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-06-04, 15:38   

Według mnie jest to najgorsza książka z całej serii. W większości nudna, nawet historia z bazyliszkiem i Komnatą Tajemnic nie porwała mnie.
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-06-04, 17:30   

Wow, czytając takie opinie jestem w szoku, bo to chyba moja ulubiona część...Ta albo ,,Czara Ognia'' ;)
Ogólnie mnie bardzo podobał się ten motyw bazyliszka i ta cała nagonka na Pottera, kiedy myśleli, że to on jest tym całym dziedzicem Slytherina. ^^
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 01:43   

Druga część przygód Harry'ego. Drugi rok jego nauki w Hogwarcie. I drugie spotkanie z Voldemortem, choć nieco niezwyczajne. Moim zdaniem najsłabsza jak dotąd część serii.

Została otwarta Komnata Tajemnic. Cała szkoła sądzi, że to Potter jest dziedzicem Slytherina, po tym jak okazało się, że jest wężousty. Tak jak Salazar Slytherin oraz sam Lord Voldemort. Szybko nadchodzi groźba zamknięcia Hogwartu, odwołania Dumbledora ze stanowiska dyrektora i zatrzymanie Hagrida, z wywiezieniem go do więzienia włącznie. Zaczyna się robić bardziej strasznie i strach ten z tomu na tom narasta, tak jak rośnie w siłę Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Harry jest starszy, ma też więcej wyzwań, ale i więcej wiedzy oraz doświadczenia. Zabawnych sytuacji dostarcza stosunek pomiędzy Harrym a profesorem Lockhartem, wprowadzenie Colina z nieodłącznym aparatem fotograficznym oraz "wielka" tajemnica woźnego Filcha.
Książka dotrzymuje tępa pierwszej, wyprzedzając ją pod względem fabuły i "magii" zaledwie "o grzywkę". Autorka rzetelnie zaznajamia nas z głównymi bohaterami, rozwija historię o kolejne wątki. Czyta się ją bardzo szybko, stosunkowo przyjemnie, więc warto dać się skusić, by móc dotrzeć do dań głównych w postaci następnych tomów.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama