fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
5. HP i Zakon Feniksa
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-01-29, 17:04   5. HP i Zakon Feniksa



Harry znów spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują. Gdy Harry ma już dość wszystkiego postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót.
Wygląda na to, że nowy rok nauki w Hogwarcie będzie bardzo dramatyczny. Kolejny tom przygód Harry'ego Pottera zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji, tajemnicza atmosferą i oczywiście magią.
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA

Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-03-19, 19:57   

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiciuś

Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-03-19, 19:57   

Ogólnie uwielbiam całą serię, ale ta część jest według mnie zdecydowanie najlepsza. Nie mogłam się od niej oderwać, a końcówka była genialna, aż mi się łezka w oku zakręciła.
W każdym razie świetna książka :D

Zdanie zaczynamy z dużej literki
Kinia;)
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-01-15, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aphrodite_


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 43
Wysłany: 2011-03-19, 21:10   

Płakałam, kiedy Syriusz odszedł, ale autorka ukazała to w dość oschły sposób.
Po prostu wpadł za kurtynę.
Książka świetna, jak cała seria.
Nie jest to moja ulubiona część, ale warta przeczytania. :->
_________________
' A kiedy jest mi dobrze, moja dusza mruczy. '
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-04-04, 13:20   

Ja również nie mogłam powstrzymać łez gdy Syriusz zginą. Był jedną z moich ulubieńszych postaci. Ogólnie myślę że to udana część :)
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kate 


Wiek: 28
Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Kalinówka
Wysłany: 2011-05-08, 15:46   

Mi piątka jakoś strasznie się wlokła... Dopiero pod koniec zaczęłam się na serio wciągać. Generalnie całą serię bardzo lubię, ale piątka mnie znużyła. Jak prawie każdy nie mogłam Rowling, że uśmierciła Syriuszka!! Jakim prawem, hę?!
_________________
Umykajcie ludzi prości
Nie zaznacie mej litości
Umykajcie śmiertelnicy
Spod kopyta szubienicy

My złączeni w tym galopie
Na szaleństwa dzikim tropie
Dołącz do nas mknij wraz z nami
Jeśliś wzgardziły zasadami!
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-09, 08:11   

Wesz, ale fakt faktem tą śmiercią zrobiła na wszystkich wrażenie !: D

Zdanie z dużej literki
Kinia;)
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-01-15, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-05-09, 12:22   

Taaak strasznie gruba !! Ogólnie lubię całą serię książek, ale jeśli chodzi o film, to akurat ta część najmniej mi się podoba. Za bardzo okrojona, ale co się dziwić, bo jak w dwugodzinnym filmie zmieścić tyle kartek :shock:
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doriana 

Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Pruszków/Casper, Wyoming
Wysłany: 2011-09-11, 13:44   

Książka fajna. Podobało mi się, jak Fred i George i Irytek dręczyli Umbridge. I Ron jako członek drużyny Gryfonów. <3 8,5/10
_________________
I'm holding on your rope,
Got me ten feet off the ground
I'm hearin what you say but I just can't make a sound
You tell me that you need me
Then you go and cut me down, but wait
You tell me that you're sorry
Didn't think I'd turn around, and say...
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-01-15, 17:06   

Skończyłam te książkę i muszę powiedzieć, że jak większość w pewnym momencie zalałam się łzami. Tyle, że ja nie płakałam, kiedy Syriusz umarł, tylko w momencie, kiedy Harry rozmawiał z Dumbledorem w jego gabinecie. Jakoś ten moment wywarł na mnie największe wrażenie. Cała książka była według mnie bardzo fajna, wspomnienie Snape'a dało do myślenia, więc razem z Harrym zastanawiałam się, co tak naprawdę sądzić o jego ojcu. Jak zwykle moja ulubiona menda Draco Malfoy popisał się po całej linii :D Wielkie brawa dla autorki za postać Luny, która niezwykle ubarwiła całą historię swoją dziwnością. Hm...jedyne co mnie irytowało w ,,Zakonie Feniksa'' to Cho Chang, której nawet przez sekundę nie było mi żal, bo ciągle robiła z siebie ofiarę, jakby to ona widziała na własne oczy śmierć Cedrika. Była na tyle bezczelna, że nawet w jednym momencie nie miała na uwadze, że być może Harry nie chcę z nią rozmawiać o jej byłym chłopaku -.-
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-06-04, 15:45   

Przez długi czas zapierałam się i mówiłam, że ZF wcale nie jest jedną z moich ulubionych części, bo odszedł mój ulubiony bohater i widać było, że do opisu jego śmierci autorka nie przysiadła zbyt długo... Jednak w końcu przyszedł czas, gdy mogę śmiało powiedzieć, że ta książka jest genialna. Zdecydowanie jedna z lepszych w całej serii. Dużo się dzieje, zaczyna działać Gwardia Dumbledore'a i robi się naprawdę fajnie.
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 01:45   

"Harry Potter i Zakon Feniksa" to najdłuższa książka dla dzieci, z jaką przyszło mi się spotkać. Dlatego podziwiam autorkę za stworzenie świata i postaci, dla których nawet siedmio- czy ośmioletni czytelnik bez przerażenia sięga po prawie tysiącstronicowy tom i, że tak się wyrażę, połyka go w krótkim czasie, po czym z utęsknieniem oczekuje następnej części cyklu!
Piąty tom cyklu o Harrym jest dużo mroczniejszy od poprzednich. Bohaterowie muszą radzić sobie z coraz trudniejszymi sytuacjami. Stopniowo wzrasta poczucie zagrożenia; sprawy wymykają się spod kontroli, a osoby, na które zawsze można było liczyć, które dawały zarówno bohaterom, jak i czytelnikowi poczucie pewnej stabilizacji, okazują się nie tak kryształowe, jakby się z początku wydawało. Okazuje się, że nawet tak mądry czarodziej jak dyrektor szkoły Dumbledore może nie tylko nie okazać się pomocnym, ale i popełniać błędy.

Oprócz dobrego Dumbledora i złego Voldemorta pojawia się jeszcze trzecia strona, Ministerstwo Magii, które próbując przejąć kontrolę nad Hogwartem, dezorganizuje jego działalność i powoduje dodatkowe, niemałe zresztą, problemy w świecie czarodziejów.

Z trudem przez nią przebrnęłam. Musze przyznać, że czytałam na siłę. Zamiast przyjemnością lektura była dla mnie katorgą. Akcja jest naciągana do granic możliwości a wiele wątków zbędnych. Autorka nadal trzyma się swojego utartego schematu i nie stara się go nawet zbytnio zmieniać. Ponadto co mi się bardzo nie podobało przez cały czas powtarzane było, jak silne zaklęcia chronią Hogwart przed teleportowaniem się na jego teren - po czym Dumbledore wyczarowuje jednym prostym zaklęciem świstoklik, który przenosi go z Ministerstwa Magii do jego gabinetu.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama