fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
III Podróż "Wędrowca Do Świtu"
Autor Wiadomość
Katherine. 
Księżniczka Fantasy

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-27, 18:22   III Podróż "Wędrowca Do Świtu"

W tomie trzecim słynnego cyklu, "Podróży - Wędrowca Do Świtu " Edmund i Łucja w towarzystwie swego arcyniesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żsglowiec króla Kaspiana. Obfitująca w najniezwyklejsze przygody morska wyprawa - dzięki mądremu Lwu Aslanowi - staje się podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

Co sądzicie o trzeciej części? Czy podoba Wam się nowa postać Edmund? Co sądzicie na jego temat ?

Podroz-Wedrowca-do-Switu.jpg
Plik ściągnięto 1898 raz(y) 99.14 KB

REKLAMA 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-08-06, 02:56   

dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wysłany: 2012-08-06, 02:56   

Kolejny, trzeci już, tom „Opowieści z Narni" przybiera po części charakter opowieści marynistycznej. Tym razem, jej uczestnikami są tylko dwie postacie z części poprzednich - Łucja oraz Edmund, a także ich nieznośny kuzyn Eustachy, którego poznajemy po raz pierwszy. Ta trójka, zgodnie z obowiązującym w książkach schematem, zostaje przeniesiona do Narni - tym razem za sprawą obrazu, który nagle ożywa i wciąga ich w swe ramy. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to dla dzieci sprawą przyjemną, bo zostają rzucone wprost w odmęty szalejącego oceanu. Na szczęście zgodnie z tym, co widniało na malowidle, obok przepływa akurat okręt, którego załoga bez chwili zwłoki, wyciąga topielców na burtę. Statek ów to tytułowy „Wędrowiec do Świtu". Szybko okazuje się, że jego kapitanem i dowódcą wyprawy jest król Kaspian, któremu rodzeństwo okazało nieocenioną pomoc, podczas ich poprzedniego spotkania, więc wszyscy - poza Eustachym - są bardzo radzi z okoliczności znalezienia się tutaj. Okazuje się, że celem misji młodego monarchy jest odnalezienie siedmiu baronów narnijskich, przyjaciół jego ojca, których jego wuj Miraz, za czasu swych rządów wygnał w morze. Bohaterów czeka pasjonująca, ale i niebezpieczna podróż coraz dalej i dalej na wschód, podczas której odwiedzać będą fantazyjne wyspy, z których jedna będzie dziwniejsza od drugiej, a na każdej z nich, spotykać ich będą kolejne wyzwania. Ostatecznie na krańcu ich szlaku znajdzie się nawet kraina samego Aslana, która przyćmi wszystko co widzieli do tej pory.

Jest to wspaniała morska przygoda. Dzieci przeżywają wiele przygód i opisy miejsc i wysp są przecudowne. Książka zachwyca pod każdym względem. Poznajemy dokładniej kraje leżące poza Narnią i razem z bohaterami zachwycamy się ich pięknem.

Opisy były doskonałe, wszystko widziałam, a na moją bujną wyobraźnię był to wręcz balsam. Atuty dopełniające naszą lekturę, zasługują na pochwałę i należy o nich wspomnieć. Otóż to - autor pisząc tą powieść wtrącał swoje uwagi w nawiasach, np. "Kiedy ostatnim razem Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja wrócili do Narnii, dla jej mieszkańców było to coś takiego, jakby król Artur wrócił do dzisiejszej Anglii (a są tacy, co twierdzą, że wróci; jeśli chodzi o mnie, to powiem tylko: im prędzej tym lepiej)." Mnie osobiście bardzo się to podobało, jednak wiem, że niektórym może to grać na nerwach. No cóż o gustach się nie dyskutuje.

Podoba mi się w niej to, jak ukazana jest przemiana chłopca Eustachego. Dopiero stając się czymś innym, niż był dotąd, mógł pojąć, jak źle zachowywał się będąc człowiekiem.
Jestem przekonana, że każdy, kto przeczyta tę książkę, będzie zachwycony.

Odpowiedz do tematu