fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
2. Zdradzona
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-01-27, 16:40   2. Zdradzona



Zoey z powodzeniem zaaklimatyzowała się w Domu Nocy. Wydaje jej się, że wreszcie odnalazła swoje miejsce na ziemi. Tymczasem wydarzenia, które mają miejsce poza murami szkoły uświadamiają młodej wampirzycy, że niezwykła moc, jaką została obdarzona, może być groźna dla jej przyjaciół. Zoey musi stawić czoła najgorszemu – zdradzie, która złamie jej serce i zagrozi całkowitym zniszczeniem jej bezpiecznego dotąd świata.
 
 
REKLAMA

Pomogła: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 43
Wysłany: 2011-03-13, 18:57   

 
 
Aphrodite_


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 43
Wysłany: 2011-03-13, 18:57   

To moja ulubiona część.
Warta przeczytania.
Zaskakująca i wciągająca.
_________________
' A kiedy jest mi dobrze, moja dusza mruczy. '
 
 
Bloody
Początkujący f-maniak
Magiczna


Wiek: 24
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-14, 18:05   

Okładka bardzo mnie zaintrygowała !
W książce wiele rzeczy potoczyło się nie tak, jak oczekiwałam, ale potem okazało się, że warto było ją czytać ! Naprawdę świetna część :)
_________________
Ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie ze sobą dobro [...]
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-06, 08:50   

Tak ta część jest do tej pory najlepsza.....
....dużo akcji i fajnych scen.....
ogółem najfajniejsza powieść :!:

Zdanie zaczynamy z dużej literki ;)
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-07-31, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bliss 


Wiek: 26
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-05-06, 16:48   

Fajna była ta część, a okładka powalająca ;]. Fajnie się czytało, ale wtedy okazało się, że Neferet jest zła. Ale i tak ją lubię ;].
_________________

 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-05-07, 11:03   

Według mnie to najlepsza część z całego cyklu.
Ogólnie dom nocy zaczął mnie trochę nudzić, ale Zdradzona trzyma poziom ;P
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-05-07, 16:06   

Mnie też zaczęło to trochę nudzić, ale z całą pewnością przeczytam pozostałe części. Jak już coś zacznę, to lubię wiedzieć jak się kończy. Trochę Zoey mnie wkurza z tymi swoimi facetami, ale ogólnie może być.
Neferet od samego początku mi się nie podobała. Jestem nieufną osobą i jeżeli ktoś jest zbyt miły, to podejrzewam tego kogoś o niecne zamiary :mrgreen:
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 11:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Luce 


Wiek: 27
Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-31, 09:45   

Mnie również denerwuje to, że Zoey ma tylu facetów, ale ogólnie książka jest warta przeczytania. Książkę łatwo się czyta i bardzo jest wciągająca. Zdradzoną przeczytałam w jeden dzień wiec naprawdę polecam.
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 11:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-07-03, 11:44   

Nie wiedząc czemu okładka wydaje się być słaba... W każdym razie, : dostałam packa od chłopaka DN do 7 części :D. Także mogę się jarać, że nie będę musiała wydawać majątku na te książki xD. Zaczynam czytać drugą część i w sumie może być, mam nadzieje, że będzie w niej jakaś akcja.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-07-09, 21:18   

Szczerze to przeczytalam (wybaczcie, nie mam polskich znakow ) polowe ksiazki i kompletnie nic sie nie dzieje xD. Tylko tyle, ze Zoe kompletnie nie wie kogo chcialaby jako pierwsza przeleciec, co jest kompletnym zalem. Czytajac ta ksiazke mam wrazenie jakby autorkom czegos brakowalo...
Narazie w tej czesci nie ma nic konkretnego co mialoby jakas glebsza (i bardziej interesujaca) tajemnice. Mam nadzieje, ze sie to zmieni.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 02:00   

"Zdradzona” to druga odsłona przygód Zoey, od niedawna uczennicy „Domu Nocy”. Seria jest jednak bardziej podobna do „Zmierzchu” lub „Miasta Kości” niż do „Wywiadu z wampirem"...

Przede wszystkim należy podkreślić, że wampiry opisane są w sposó pełen niedomówień i występują w większości w rolach drugoplanowych.

Jak dowiedzieliśmy się w poprzednim tomie, Zoey została naznaczona i przeniosła się do szkoły dla potencjalnych wampirów. Uzbrojona w powszechną, stereotypową wiedzę o „krwiopijcach” rozpoczyna swoją przygodę w świecie nocy. Oczywiście, już na początku jej dotychczasowa wiedza zostaje skorygowana. Zawiodą się jednak Ci czytelnicy, którzy spodziewają się spójnej i klarownej wizji wampira. Wraz z kolejnymi przedmiotami i lekcjami uczniowie dowiadują się coraz więcej o swoim przyszłym życiu. Przemiana trwa cztery lata. Ci, których ciała odrzucą przemianę umrą. Dopiero po upływie tego czasu bohaterowie staną się wampirami. Wiedza, jaką do tej pory posiadają, jest z jednej strony książkowa, z drugiej zaś jest wynikiem obserwacji. Pewne jest jedno - wampiry wiedzą zdecydowanie zbyt wiele o swoich uczniach, podczas gdy uczniowie – jak to w szkołach bywa – niewiele wiedzą o nauczycielach. Co jakiś czas pojawia się jakaś plotka odnośnie postępowania wampirów, jednak te informacje nie są w stu procentach pewne.

Gówna bohaterka Zoey nie jest tak przeciętna i zwyczajna, jak by mogło się wydawać. Jej Czirokezka krew niesie w sobie dziedzictwo mocy. Kobiety z jej linii krwi pełniły istotną funkcję w plemieniu będąc szamankami, wieszczkami etc., nic więc dziwnego, że i ona wykazuje pewne umiejętności. Jednak z mocą idzie w parze odpowiedzialność. Będąc przewodniczącą „Cór Ciemności” Zoey musi znaleźć złoty środek pomiędzy zasadami typowymi dla elitarnych grup młodzieży, a obrzędami ku czci Bogini.

W swojej walce dziewczyna nie jest osamotniona, towarzyszą jej sprawdzeni przyjaciele: Stevie Rae, Erin, Shaunee, Damien i Erik. Tworząc zgodną i zgraną paczkę staną się dla Zoey nie tylko wsparciem, ale także rodziną. Spokój, jaki dziewczyna osiągnęła w „Domu Nocy” zostaje zmącony przez serię porwań i zabójstw. Giną dawni znajomy Zoey z czasów, gdy nie była jeszcze naznaczoną. To, rzecz jasna, przykuwa uwagę policji nie tylko na dziewczynę, ale i na wszystkich mieszkańców „Domu Nocy”.

Nie zabraknie także rozdarcia bohaterki pomiędzy jej byłym ludzkim chłopakiem Healtem, a aktualnym pretendentem do tej roli – Erikiem. Jest to ciekawe zestawienie problemów dojrzewającej nastolatki z piętnem mocy i wiążącymi się z tym obowiązkami.

Autorki w interesujący sposób przedstawiły kult Bogini. Wampiry często określa się jako „dzieci nocy”, dlatego też swoje modlitwy kierują do Nyks, greckiej Bogini Nocy.

Książka jest niezwykle lekka w odbiorze, pisana z punktu widzenia nastolatków i dla nastolatków. Jednocześnie autorki podejmują tematy tolerancji w szeroko pojętym znaczeniu. Nie tylko pojawiają się tutaj bohaterowie o odmiennych orientacjach, kolorach skóry i pochodzeniu, ale także osoby z rodzin wydających się idealnymi, a praktycznie będącymi „polukrowaną wersją piekła”. Ukrytym przesłaniem jest zatem tolerowanie innych bez względu na pochodzenie, orientację czy kolor skóry, uwzględniając jedynie charakter i wnętrze – co powinno stać się głównym kryterium oceny.

Dużym plusem książki są dialogi. Zabawne, ironiczne, pełne humoru bawią do łez, sprawiając, że powieść czyta się szybko i z zapartym tchem. Nie zabraknie również scen dramatycznych. Dlatego też, jeżeli lubicie czasem przeczytać historię prostą, zabawną i jednocześnie owianą mrokiem Domu nocy, to seria idealna dla Was.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
Ostatnio zmieniony przez dominisia1995i1 2012-08-06, 02:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama