fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
3. Głos Bogów
Autor Wiadomość
Jassmine

Wysłany: 2011-05-24, 15:49   3. Głos Bogów

Auraya, jako opiekunka Siyee, musi sprawdzić, kim jest obcy przybysz, który pojawił się w ich krainie. Spotyka tajemniczą kobietę, która twierdzi, że jest przyjaciółką Mirara, i składa kapłance pewną propozycję. Auraya nie potrafi odmówić, jednak musi to ukrywać albo narazić się na gniew bogów. Na południu Mirar cieszy się szacunkiem i akceptacją, odzyskując dawną pozycję wśród swego ludu, jednak ta wolność ma swoją cenę. Tymczasem Emerahl może wreszcie przyłączyć się do Myślicieli w poszukiwaniach Zwoju Bogów, prawda jednak może przybrać inną formę, niż tego oczekiwała. Pentadrianie, rozczarowani przegraną z Cyrklianami, knują i układają plany pokonania wrogów sposobami innymi niż bezpośrednia walka. Kiedy umiera nadzieja na pokój, a wojna między zwaśnionymi ludami wydaje się nieunikniona, Auraya wbrew swej woli zostaje wciągnięta w konflikt. Rozwiązanie może jednak kryć się wśród Dzikich, którzy wyruszają na poszukiwanie pogrzebanych dawno temu sekretów. Sekretów, które mogą zmienić świat...

REKLAMA 

Wysłany: 2012-08-06, 03:12   

dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wysłany: 2012-08-06, 03:12   

"Głos bogów" to już trzecia część Ery Pięciorga, którego autorem jest Trudi Canavan. Po przeczytaniu "Kapłanki w bieli" musiałam zapoznać się z kolejnymi częściami, z których druga wydawała mi się najgorsza.

Gdy Auraya sprzeciwia się Bogom, nie wykonując ich polecenia, którym było zabicie Mirara i przestaje być Białą, zamieszkuje wśród Siyee. Nie żałowała swojej decyzji i cieszy się, że może żyć razem z tymi, którzy już od pierwszego spotkania, stali się dla niej rodziną.

Auraya jednak zaczyna mieć dziwne zdolności,które mogą pomóc jej w walce, która się rozpoczyna. Pentadrianie zaczynają snuć pod przywództwem Pierwszego Głosu, Neukanem, podstęp, którym mają zaszkodzić Cyrklianom. Szerząca się ich religia wśród wrogów, niezauważenie odnajduje co raz więcej zwolenników.

Jednak tym razem to nie Pentadrianie mają wyruszyć na przeciw Cyrklianom. Wojna, która ma się rozpocząć ma zadecydować o przyszłym istnieniu jednej z religii. Czy Bogowie zadecydują o przyszłości całego ludu?

Jednocześnie Dzicy zaczynają się częściej ze sobą spotykać, licząc na powodzenie swojego planu, który może zaważyć na ich życiu.

Muszę jeszcze dodać, że moją ulubioną postacią jest Figiel. Tak! Ten uroczy veez nie raz sprawiał, że sama do siebie się śmiałam. Ah... gdybym tylko mogła mieć w domu takie stworzonko, to bym nigdy go nie odstępowała na krok!

"Głos bogów" czytałam bardzo długo, ale to przez inne książki, które musiałam oddać do biblioteki. Pierwsza połowa była trochę nużąca, ot zwykłe opisy, z których jednak każde miały mieć jakieś znaczenie w rozpoczynającej się wojnie. Końcówka jednak zaskoczyła mnie. Nie mogłam się oderwać od czytania, a wiele jeszcze nierozwiązanych wtedy spraw miały zupełnie inne skutki, niż się tego spodziewałam. Ta część jest zdecydowanie najlepsza i bardzo ją polecam!

Odpowiedz do tematu