fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Księga bez tytułu
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-16, 23:31   Księga bez tytułu

"Ci, którzy przeczytają tę książkę, mogą nigdy więcej nie ujrzeć światła dziennego..." - ostrzega autor w szalonej powieści sensacyjno-przygodowej, łączącej thriller, horror, czarną komedię i... bardzo soczysty język. W obskurnym barze w Santa Mondega spotykają się m.in.: dwaj mnisi, kobieta wybudzona ze śpiączki, para zakochanych, morderca przebrany za Presleya i super zabijaka Bourbon Kid. Wszyscy chcą zdobyć "Oko Księżyca" - magiczny kamień, który zniszczy świat, jeśli posiądzie go Władca Ciemności. Ale kto nim jest?!

 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-17, 15:38   

_________________

 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-17, 15:38   

A ja bym z chęcią przeczytała tę książkę ! : D
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-08-17, 16:12   

O tak!
Ja tak samo.
Ale podobno druga część "Oko Księżyca" jest rewelacyjna
_________________
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-17, 22:08   

Czytałam i pierwszą i drugą, więc z czystym sumieniem polecam obie. Fabuła jest naprawdę niebanalna, momentami można się pogubić, ale dosłownie dwie kartki później wszystko się wyjaśnia. Zdecydowanie moją ulubiona postacią jest Burbon Kid i Dante ;)
 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 28
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-08-18, 09:00   

Posiadam, mam w planach i dwa razy się za nią zabierałam. Jednak ilekroć brat widział mnie z nią w ręku, to mówił, żebym nie czytała, bo to nie książka dla mnie... He he.
Ale jak będę miała chwilę czasu to się rzucę i na Księgę i na Oko.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-07-21, 02:57   



Brawurowa kontynuacja wyśmienitej powieści przygodowej, pełnej czarnego humoru i makabry "Księgi bez tytułu". Tytułowe „Oko księżyca” to kamień o magicznej mocy, ukradziony z egzotycznego klasztoru. Świat ulegnie katastrofie, jeśli posiądzie go Władca Ciemności. Obecnie posiada go Peto, ostatni z mnichów hubalan. Powracając do Santa Mondega nie wie, że znajdzie się w centrum upiornych (dosłownie!) wydarzeń, które szykuje zabijak nad zabijaki – Bourbon Kid. Zbliża się Halloween: w miasteczku pojawiają się odrażające kreatury, wampiry i wilkołaki...
_________________

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 04:25   

Nie ma autora, nie ma tytułu, a jak przeczytasz, to zginiesz. Mijałam tę książkę w każdej księgarni i tylko patrzyłam na nią pobłażliwie. No proszę was, nie takie chwyty reklamowe ze mną. Okładka kusiła, ale nie samą okładką żyje czytelnik. A potem natknęłam się na audiobooka czytanego przez Artura Barcisa i nie umiałam się oprzeć jego głosowi.

Opowiastka na dobranoc głosi, że „Księga bez tytułu” pojawiła się w Internecie umieszczona przez anonimowego autora i w ciągu kilku dni została wirtualną legendą. Minęło kilka miesięcy i pod drzwiami jednego z amerykańskich wydawnictw została znaleziona wielka paczka, która zawierała rękopis bez tytułu i nazwiska autora.
Od tamtego wydarzenia minęło parę lat, a „Księga bez tytułu” została wydana w większości krajów świata, tylko tajemniczy pisarz nadal nie chce się ujawnić. Wszyscy czekają aż to zrobi, bowiem jego honorarium wynosi już ponad 1 000 000 dolarów.

Intrygujące, prawda? Chwyt reklamowy jest niezły, ale czy za tym wszystkim nie chowa się zwykły bubel? No właśnie nie…
Nie będę zdradzać wam treści, by nie zepsuć przyjemności delektowania się książką. Powiem tylko, że jeżeli lubicie westernowe klimaty, spodoba wam się. Ja osobiście tego nie znoszę, ale tą książką byłam zachwycona. I moim zdaniem, kiedy czegoś strasznie się nie lubi, a ktoś potrafi to oblec w taką formę, że człowiek zaczyna szalenie się tym zachwycać, to już jest to mistrzostwo.
Małe miasteczko, wielkie okrucieństwo, kunsztowne wątki fantastyczne, intryga, tajemnica… Kiedy czytałam tę książkę, wydawało mi się, że jest tu cały świat, a mimo to nie było miszmaszu. Wszystko zostało kunsztownie poukładane i miało swoje miejsce i logikę, a końcówka zaskoczyła tak, że człowiek zastanawiał się, jak ma na imię.

Musze przyznać, że naprawdę nie spodziewałam, że ta książka jest tak dobra. Nie pusta, lecz dająca do myślenia. Nie nudząca, a wstrząsająca całym naszym światem, estetycznym i niekiedy moralnym. Nie powielająca stereotypowe schematy, a zaskakująca zupełnie innym spojrzeniem na sprawę. Nie powierzchowna, a zmuszająca niekiedy do myślenia. Pełna odniesień do współczesnych filmów i książek, nie pozbawiona kpin z nich. Nieco krwawa. Choć w tym wypadku słowo „nieco” brzmi komicznie. Książka jest krwawa, ale mordować można i w ciekawy sposób.

Polecam odważnym, bo przecież… "Ci, którzy przeczytają tę książkę, mogą nigdy więcej nie ujrzeć światła dziennego" – ostrzega Anonim.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama