fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Harper Connelly
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-08-03, 09:47   Harper Connelly



Martwi leżą dosłownie wszędzie. Harper wyczuwa ich grobowym zmysłem.

Harper zarabia na życie czymś w rodzaju słuchu i węchu, ale…metafizycznego. „Czuje” człowieka, który wybrał się na polowanie ze swoim wrogiem i od lat leży w zaroślach pod tamtym drzewem. Widzi kości pechowej kelnerki, co obsługiwała niewłaściwą osobę i skończyła pod dachem opuszczonej rudery. Słyszy historię nastolatka, który wypił za dużo w nieodpowiednim towarzystwie. Podły los zgotował mu płytki grób w sośniaku.

Gdzieś tam, wśród zwłok zakopanych w ogródku, zatrzaśniętych w bagażnikach porzuconych aut, obciążonych blokami cementu i zatopionych w jeziorze, może być jej siostra.



Martwi nie czują, ale czekają. Na kobietę, której piorun usmażył mózg.

Harper jest poszukiwaczem ciał. Takim Nieboszczykowym Licznikiem Geigera. Specyficzny talent do odnajdywania zwłok - swój szósty, grobowy zmysł - zyskała po porażeniu piorunem. Jest jedną z nielicznych osób na Ziemi, które przeżyły takie „pieszczoty”.
Stała już nad wieloma dołami, w których porzucono lub ukryto zwłoki różnych nieszczęśników. Także nad grobami, w których razem ze zmarłymi spoczęły tajemnice ich zgonu. Skupiona nad ludzkimi szczątkami, widziała wiele śmierci.
Ale ta mogiła zaskoczyła nawet ją. Tłokiem oraz natłokiem spraw, które nie pozwoliły zmarłym spoczywać w pokoju. A żywych zmuszały do… powiększenia grona nieboszczyków. I tak, z okolic cmentarnego horroru, wkraczamy w zaklęte rewiry rasowego kryminału.



Miałam wtedy 15 lat. Poraził mnie piorun, który wpadł przez okno naszego wynajmowanego mieszkania. Od tamtej chwili potrafię odnajdywać zwłoki i czytać w głowach umarłych.
Moje życie – prywatne śledztwa, współpraca z policją i jako takie pieniądze.
To zlecenie było inne. Nigdy przedtem nie szukałam ofiar seryjnego morderstwa.
Ciała znalazłam dość szybko – tyle, że to był dopiero początek piekła.




Znakomity kryminał Charlaine Harris – autorki serii o Sooki Stackhouse i fabuły serialu „Czysta krew”.

Zew kości, szczątków ciał. Słyszę go od chwili, gdy uderzył we mnie piorun. Zmarli chcą zostać wysłuchani. Opowiedzieć o przyczynie śmierci. Wyjawić przebieg ostatnich chwil życia.

Kolejne zlecenie. Tym razem blisko rodzinnych stron... Zbyt blisko, by nie słyszeć głosu zmor przeszłości.

Teraz Cameron miałaby 26 lat. Od tamtych wydarzeń „widziano” ją wielokrotnie. Fałszywe alarmy – ciała mojej siostry nigdy nie odnaleziono.

A teraz ktoś najwyraźniej chce MOJEJ śmierci.
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-08-03, 11:24   

 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-08-03, 11:24   

Już od dawna chcę zabrać się za tę serię. Jeśli będzie w bibliotece pierwsza część (w co wątpię, no ale cuda się zdarzają) to na pewno ją wypożyczę.
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 03:39   

Recenzja tomu pierwszego:

Dawno nie zdarzyło mi się czytać książki, która tak by mnie zainteresowała. Rzadko też zdarza mi się, aby tak atrakcyjny pomysł dostał taką obwolutę historii, żebym z czystym sumieniem mogła rzec, że podobało mi się. Bez zająknięcia stwierdzam, że autor odwaliła kawał dobrej, porządnej roboty.

Intrygująca, zajmująca, przyciągająca. Jednak pewien szkopuł zdenerwował mnie troszeczkę na koniec. Przy tak wysokiej ocenie można by pomyśleć, że nieistotny szkopuł. Jednakże właśnie ten mały interes zmienił ocenę z najwyżej na pośrednią między bardzo dobrą a rewelacyjną. Ta jedna rzecz zmieniła mój stosunek do całości, tak cholernie dobrej.

Rzecz dzieje się w mieście Sarne, mały miasteczku, którego turyści owszem odwiedzają w sezonie, ale niezbyt masową grupą ani także w celach rekreacyjnych czy przygodowych. Są to ludzie raczej wiekowi, którzy przyjeżdżają na mały odpoczynek. Generalnie to spokojne miasteczko, ze swoimi sprawami, gdzie prawie każdy jest ze sobą spokrewniony i każdy każdego zna. Do tegoż miasta przyjeżdża Harper Connelly wraz z przyrodnim bratem Tolliverem Langiem. Gdy Harper miała 15 lat oberwała piorunem i od tego czasu potrafi wyczuwać zmarłych, jak zginęli oraz co czuli na kilka sekund przed śmiercią.

Do Sarne sprowadza ją zlecenie odnalezienia małoletniej Monteen Hopkins. Wkrótce okaże się, że nie tylko dziewczyna była zamordowana, ale także kilkoro jest bliskich. Morderca nie będzie chciał dopuścić, aby Harper wyjechała i przekazała komuś prawdę. A czasem prawda w oczy kole.

Wszystko było idealnie do czasu, gdy znaleziono morderce. Oczywiście można się domyślić kto nim jest, jest to nazbyt oczywiste w tym przypadku. Jednakże nie przeszkadza to zupełnie, gdyż w książce ważniejszy jest motyw metafizycznego węchu bohaterki niż samo znalezienie mordercy. W miarę posuwania się książki odnalezienie go staje się głównym celem rodzeństwa.

Uważam, że odkrycie mordercy zaszkodziło powieści. Autorka nieumyślnie poprowadziła akcje odkrycia. Starała się to zrobić zbyt dramatycznie i nie wiele jej z tego wyszło. A szkoda. Mogła już zostawić sprawę niewyjaśnioną, tak, aby każdy czytelnik głowił się i snuł domysły w własnej teorii.Byłoby to o niebo lepsze rozwiązanie.

"Grobowy zmysł" czyta się przyjemnie, szybko i z zapartym tchem. Wspominałam, że rzadko zdarza się, aby autor nie sknocił dobrego pomysłu. Tutaj tego nie ma. Polecam ją spokojnie, bo wiem, że nie jednemu się spodoba. Miejscami znajdziemy tajemnicze wątki, innym razem troszkę grozy, ciekawe spostrzeżenia i ładnie zarysowana charakterystyka postaci.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama