fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Buszujący w zbożu
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-16, 23:35   Buszujący w zbożu

Bohaterem "Buszującego w zbożu" jest szesnastoletni uczeń, Holden Caulfield, który nie mogąc pogodzić się z otaczającą go głupotą, podłością, a przede wszystkim zakłamaniem, ucieka z college'u i przez kilka dni "buszuje" po Nowym Jorku, nim wreszcie powróci do domu rodzinnego. Historia tych paru dni, którą opowiada swym barwnym językiem, jest na pierwszy rzut oka przede wszystkim zabawna, jednakże rychło spostrzegamy, że pod pozorami komizmu ważą się tutaj sprawy bynajmniej nie błahe...

 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2011-08-17, 09:35   

 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-08-17, 09:35   

To bym bardzo chciała przeczytać, i mam to w planach od dłuższego czasu. Lecz z książek nie fantastycznych (poza lekturami) czeka na mnie jeszcze Quasimodo xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-08-17, 13:06   

Czytaliśmy to kiedyś na j. polskim i strasznie mi się spodobało.
Musze przeczytać ! :-)
_________________
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-17, 15:39   

A mnie to jakoś nie kręci...


Post jest krótki, może daj znać, dlaczego cię nie jara xD

xD . Nie jara mnie ponieważ okładka jest nudna (tak wiem nie ocenia się książki po okładce ) i jakoś opis jest taki... przeciętny, znaczy mało zachęcający.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-08-21, 15:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-17, 22:11   

Ja jestem zakochana w tej książce ;) Moim zdaniem Holden jest cudownie nienormalny xD. Dobrze czasem złapać się za coś innego niż fantastyka. Śmieszne jest w tej książce to, że wiele postaci o których Holden mówi nawet się nie pojawia xD
 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 28
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-08-18, 08:58   

Ja już od kilku lat chcę to przeczytać, ale boję się, że będzie jak z Hemingway'em - "Stary człowiek i morze". Jarałam się, cieszyłam się jak idiotka, że przerabiamy, a w rzeczywistości było to tak straszne, że wysiadłam w połowie -.-'.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
Maggie McKinley 

Dołączyła: 27 Sie 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-27, 22:48   

Jedna z niewielu lektur szkolnych, które mi się podobały czytałam tuż przed wakacjami, w 2. gimnazjum i byłam zachwycona. Z początku niechętnie się zabierałam, mieliśmy na przeczytanie chyba tydzień, lub 6 dni, ja wzięłam się za to ostatniego dnia. I byłam pozytywnie zaskoczona. Łatwo się czytało, roztrząsało ważne kwestie. Dałabym 9,5/10 :)
 
 
 
Agg 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 38
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-08-28, 11:49   

Mi się średnio podobała ta książka. Podczas czytania miałam mieszane uczucia co do niej. Momentami ciekawa, szybko się czytało, innym zaś razem ciągnęło się i wydawało się bez sensu... Moja ocena to 2/5
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 05:24   

"Buszujący w zbożu" to jedna z najlepszych książek, jakie w życiu czytałam. Niesamowicie polubiłam głównego bohatera Holdena Caulfielda, mimo jego pozornej arogancji i krytycznej oceny całego świata. Może to dlatego, że doskonale rozumiem jego punkt widzenia. Postać została idealnie, jak dla mnie, wykreowana.

Niektórzy z moich znajomych po przeczytaniu tej książki mówili, że nie wniosła nic do ich życia, że opowiada o niczym. Ja widziałam to zupełnie inaczej. Akcja może i nie dzieje się zbyt szybko, ani też nie mówi o długim okresie czasu, ale jest w niej wiele momentów, które warte są zapamiętania.

Sam styl, w jakim powieść została napisana na pewno nie odpycha. Jest bardzo przyciągający, aż chce się czytać dalej. Najbardziej trafne było stwierdzenie Holdena, że już niedługo świat będzie wyglądał zupełnie inaczej. I przecież wygląda teraz zupełnie inaczej, niż za czasów, kiedy książka została wydana. Wszystko się zmienia, a my nie mamy na to większego wpływu, chociaż ja na przykład wolałabym chwilami, żeby wszystko stanęło w miejscu.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama