fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Czarownik Iwanow
Autor Wiadomość
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2012-07-21, 09:42   Czarownik Iwanow



Telewizja skręci Wędrowycza
Jacek Dukaj już 7 lat temu pisał w „Feniksie”: Jakub Wędrowycz jest jedną z najbardziej barwnych, oryginalnych, żywych i zapadających w pamięć postaci polskiej fantastyki, porównywalną bodaj tyko z Geraltem Sapkowskiego. Aż prosi się o serial telewizyjny...Słowo stało się ciałem. Ogłoszono casting do roli Wędrowycza.
Cud nad Bugiem
O nocnym incydencie jak grób milczą pogranicznicy po obu stronach Bugu. A okolica huczy. Ludzie opowiadają, że po wybuchach, strzałach i racach zapadła mgła jak wata. Podobno wywołał ją uważany za czarownika Iwanow, który zwiał z ruskiego wariatkowa, obarczony misją od Boga. Przekroczył nielegalnie granicę, by w mieście Chełm odnaleźć Tego-Który–Wie-Gdzie-Jest-Coś-Tam...
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-07-21, 16:03   

_________________

 
 
Nephilim 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-07-21, 16:03   

Dzisiaj akurat skończyłam czytać. Przyjemnie się czyta, Jakub Wędrowycz jest ciekawą postacią, świetne opisy walki z czarownikiem. Czytając opowiadania "Bestia", "Mięcho" i "Kocioł" nieźle się uśmiałam, jedynie "Hiena" nie zrobiła na mnie zbytniego wrażenia. Książka dobra na sobotnie czy niedzielne popołudnia :)
_________________
"Podszedł do fotela i podniósł misia. Tak jak się spodziewał, za pluszakiem leżały naboje kaliber dziewięć milimetrów. Zawartość całego magazynka plus jeden. Niedźwiadek znał się na rzeczy."
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 04:45   

„Czarownik Iwanow” to pierwszy zbiór opowiadań o Jakubie Wędrowyczu, jaki udało mi się przeczytać w całości. Inne tylko zaczynałam lub czytałam jedno opowiadanie z wielu, bo nie miałam czasu na całość. Teraz w końcu udało mi się zapoznać z którąś książką o tej postaci i ją skończyć.

Opowiadań jest pięć, ale sądzę, że pierwsze i trzy ostatnie można zostawić bez komentarza, bo nie są jakoś szczególnie fascynujące, ani właściwie nawet ciekawe. Po prostu – takie sobie. W tej chwili nawet nie przypominam sobie, o czym dokładnie były. Na szczęście nie trwały zbyt długo, więc nie straciłam na nie wiele czasu. Przejdźmy więc teraz do głównego opowiadania, którego tytuł jest także tytułem całej książki.

Jak zwykle – głównym bohaterem jest Jakub Wędrowycz, dobrze znany policji i innym organom ścigania egzorcysta-amator. Tym razem na drodze do świętego spokoju staje mu Iwanow, rosyjski czarownik. Jakub rozpoczyna z nim małą wojnę przy lekkiej pomocy pewnej studentki. Policja nadal jest bardzo blisko dorwania Jakuba, który jednak wywija się sprawiedliwości przy każdej okazji.

Jakub Wędrowycz jest specyficzną postacią. Zupełnie nie przypomina tych wszystkich bohaterów z większości książek z gatunku fantasy. Wydaje się być bardzo niesympatyczny, ale jednak ma w sobie jakiś nieodparty urok, który sprawia, że mam ochotę nadal o nim czytać. Za to wątek Iwanowa w pewnym momencie zaczął mnie trochę nudzić, bo właściwie w kółko działo się to samo.

Nie wiem, co jeszcze mogłabym napisać oprócz tego, że polecam tę książkę – szczególnie jeśli nie macie co robić w czasie wakacji.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama