fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kinia;)
2012-07-31, 10:06
Czas Aniołów
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-05, 13:53   Czas Aniołów

Pierwsza książka z nowej serii autorki „Wywiadu z wampirem”!

„Pokuta” to hipnotyzująca powieść o aniele i płatnym mordercy. Metafizyczny thriller, który przeniesie Cię do trzynastowiecznej Anglii. Fascynująca i prowokująca książka o winie i przebaczeniu, miłości i nienawiści, samotności i pięknie.

Anne Rice to autorka bestsellerowych powieści, między innymi „Wywiadu z wampirem”. Kiedy nawróciła się na wiarę katolicką, porzuciła wampiry na rzecz aniołów. Pokuta, czyli pierwsza książka z serii „Czas Aniołów”, jest owocem tej duchowej przemiany.






Druga część
Toby O’Dare wyrusza z kolejną misją zleconą przez anioła. Tym razem przenosi się do fascynującego świata Rzymu epoki renesansu. Musi także zmierzyć się z trawiącymi go wątpliwościami i palącym pożądaniem.
Przejmująca opowieść o trudnych wyborach, zgubnej namiętności i walce z demonami!


Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 01:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Wysłany: 2011-09-23, 13:13   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 01:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-09-23, 13:13   

Mistrzyni Wampirów ... nawróciła się ?? Nie podoba mi się to ... chociaż przeczytam tylko i wyłącznie z dwóch powodów.
1.Anne Rice
2.Anioły ^^
_________________

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 04:54   

Właściwie nie wiem, czego spodziewałam się po tej książce i tak samo nie jestem pewna, czy moje oczekiwania spełniła. Przeczytałam już wcześniej dwanaście powieści tej autorki, jednak wszystkie były z grupy tych, które napisała przed swoim "nawróceniem" i w większości opowiadały o wampirach. Tutaj mamy już do czynienia z czymś zupełnie innym.

Pierwsza połowa naprawdę bardzo mi się podobała. Styl, jaki doskonale pamiętam z "Kronik Wampirów", naprawdę szczegółowa i bardzo ciekawa opowieść o dzieciństwie Toby'ego. Naprawdę pomyślałam, że może nie zaszła wcale tak duża zmiana, ale jednak czytając dalej, trochę się rozczarowałam.

W połowie nagle zmienił się tor akcji i zeszła ona na wątek, który według mnie zupełnie tam nie pasował. Co to w ogóle miało być? Nagłe nawrócenie pod wpływem tego, że Toby przypomniał sobie swoje dzieciństwo? Czy może z jakiego innego powodu?

Niby i jedna, i druga historia były w pewnym sensie ciekawe, ale jednak całość mnie rozczarowała, szczególnie ten cały łącznik między dwoma wątkami. Chyba za bardzo zasugerowałam się opiniami, mówiącymi o tym, jak odmienna jest ta powieść. Chyba odmienna od innych autorstwa Anne Rice, bo sam motyw z przebaczeniem grzesznikowi nie jest raczej niczym nowym.

Mam zamiar przeczytać także "Kuszenie", ale nie podchodzę do niego z takim entuzjazmem, jak do pierwszej części. Może się po prostu trochę zniechęciłam?
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama