fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Jutro 3
Autor Wiadomość
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-07-27, 20:48   Jutro 3



Mam na imię Ellie. Nie jestem już tą samą dziewczyną, która mieszkała z rodzicami w Wirrawee. Nikt z nas nie jest już taki sam.

Boimy się, ale jesteśmy silni i nie tak łatwo nas złamać. Nie chcemy być martwymi bohaterami. Wydaje mi się, że w obliczu niebezpieczeństwa będziemy musieli robić rzeczy naprawdę straszne. Ale nie wiem, jak daleko możemy się posunąć, żeby ocalić najbliższych. I czy będę w stanie kochać kogoś, kto nie zawahał się zabić?

Choć nadciąga chłód, jutro może być naprawdę gorąco.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-07-27, 21:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-28, 11:04   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-07-27, 21:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-28, 11:04   

O raaannyyyy.... ja już chce mieć te częęęściii ! Proszę ! Niech to sprzedadzą w paku ! .
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-02, 20:27   

Pewnie niewielu z nas znalazło by w sobie siłę i odwagę do walki o ojczyznę. W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić, że ktoś najeżdża np. na Polskę. Nie chciałabym tego, nikt by tego nie chciał. Tak samo jak nie chcieli tego bohaterowie bestsellerowej serii ,,Jutro” autorstwa Johna Marsdena. Ale wojna się rozpoczęła. A oni musieli walczyć. ,,Jutro 3. W objęciach chłodu” jest kolejną częścią serii, która będzie miała premierę 22 września. Dzięki wygranej w konkursie na stronie serii ,,Jutro” na facebooku, otrzymałam egzemplarz przedpremierowy.

Mam na imię Ellie. Nie jestem już tą samą dziewczyną, która mieszkała z rodzicami w Wirrawee. Nikt z nas nie jest już taki sam. Boimy się, ale jesteśmy silni i nie tak łatwo nas złamać. Nie chcemy być martwymi bohaterami. Wydaje mi się, że w obliczu niebezpieczeństwa będziemy musieli robić rzeczy naprawdę straszne. Ale nie wiem, jak daleko możemy się posunąć, żeby ocalić najbliższych. I czy będę w stanie kochać kogoś, kto nie zawahał się zabić? Choć nadciąga chłód, jutro może być naprawdę gorąco.

Historia coraz bardziej się rozkręca. Nie spodziewałam się tego, że powieść tak mnie wciągnie, po potyczkach z częścią 2. Miałam wrażenie, że z części na część będzie coraz gorzej, a w tym przypadku wcale tak nie jest. Pierwsza część jest, jak dla mnie najlepsza, potem jest trzecia, a druga wydaje się być najgorsza.
Nie obyło się bez akcji polegających na wysadzaniu różnych rzeczy. To już chyba jest normalne w przypadku Johna Marsdena. Trzeba trochę powysadzać i będzie dobrze. I racja! Te pomysły na akcje motywowały mnie do czytania, bo chciałam się dowiedzieć czy główni bohaterowie zostaną złapani i uwięzieni, czy nie. Napięcie i niespodziewane zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od książki, czyniąc ją bardziej interesującą.

Narracja wciąż jest prowadzona przez Ellie. Wcześniej mnie to denerwowało, ale teraz, gdy dziewczyna się zmieniła, narracja jak najbardziej pasuje do klimatu powieści. Nie ma żadnych ckliwych opowieści, o tym, jaka na biedna jest, że akurat ją i jej przyjaciół musiało to spotkać. Nie. Wyraża swoje uczucia, ale jest bardziej opanowana niż wcześniej. W tej części także nie było przewagi wątku romansowego, jak w poprzedniej. Prawie wcale nie było wątku romansowego. Czasem miło jest przeczytać książkę, w której wszystko nie kręci się wokół miłości.

Dopiero w tej części polubiłam Ellie, ponieważ we wcześniejszych mnie irytowała swoim zachowaniem. Wciąż jestem fanką Homera, a także związku Homer&Ellie, choć, sądzę, że pewnie nie będzie takiego związku. Lee, Kevin i Fi nadal mnie irytowali i pod tym względem nic się nie zmieniło. Robyn zainteresowała mnie swoją postawą, i cieszę się, że znalazła w sobie wystarczającą siłę, by zrobić to, co zrobiła.

,,Jutro 3” może i nie jest najlepszą powieścią z serii, ale jest lepsza od poprzedniej części. Najpierw ciężko mi się czytało, a potem się wciągnęłam i nie zauważałam czasu wokół mnie. Szkoda tylko, że książka ma taką małą ilość stron- 270. Jak najbardziej wam polecam i uważam, że macie na co czekać! Jeszcze raz dziękuję wydawnictwu, że mogłam przeczytać i zrecenzować książkę przedpremierowo i stawiam 5.5/6!

Książkę otrzymałam od wydawnictwa ZNAKliteranova.
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

 
 
Amy97 

Wiek: 26
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 17
Wysłany: 2011-09-05, 15:29   

Właśnie zobaczyłam na stronie empiku, że można ją kupic przedpremierowo. Cena: 27,49zł bez kosztów dostawy. Tylko ciekawa jestem ile czasu wysyłają...

Na stronie wydawnicta ZNAK znalazłam ciekawe informacje:
"W dniach 26-30 września do Polski przyjeżdża John Marsden, autor bestsellerowej serii „Jutro”.
John Marsden odwiedzi Warszawę (26-28 września) oraz Kraków (29-30 września). W tym czasie spotka się z uczniami szkół objętych akcją promocji czytelnictwa, przeprowadzi warsztaty dla nauczycieli na temat sposobów zachęcania młodzieży do czytania oraz spotka się z mediami. "

Czwarta część jutro ma nosić nazwę: "Jutro4. Przyjaciele Mroku"

Na stronie ZNAK 3 część jeszcze nie jest dostępna w sprzedaży. :(
_________________
http://www.seriajutro.pl/konkurs/galeria-wlepek
Głosujcie na mój bilboard (Marta Muranowicz). Codziennie do 30 grudnia można oddać głos!
Za wszystkie z góry dziękuję!!!
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-07, 14:01   

John Marsden zaczął pisać, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut So much to tell you powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym sukcesie Marsden przez kilka lat łączył karierę pisarską z pracą pedagoga. Później zrezygnował z pracy w szkole, ale nie z pracy z młodzieżą - organizował warsztaty pisarskie, w których brali udział także młodzi ludzie z Turcji czy Indonezji. Sukces tych warsztatów zainspirował go do założenia w 2006 roku szkoły, w której nie tylko pełni funkcję dyrektora, ale również prowadzi regularne lekcje.

Do sięgnięcia po serię "Jutro" skłoniła mnie ogromna ilość pozytywnych recenzji, które od dłuższego już czasu pojawiają się na blogach poświęconych literaturze. Wstyd przyznać, że zabrałam się za to dopiero teraz, jednak pocieszam się tym, iż nieco krócej przyjdzie mi się niecierpliwić w oczekiwaniu na IV tom przygód Ellie i jej przyjaciół.

Na drodze piątki głównych bohaterów zaczynają pojawiać się coraz to nowe problemy, z którymi w niedalekim czasie przyjdzie im się zmierzyć. Z biegiem czasu wydarzenia, których doświadczyli dają o sobie znać. Ellie, Fi, Robyn, Lee i Homer stają się ofiarami różnego rodzaju tików nerwowych, a także innych objawów, które z dnia na dzień przyczyniają się do dopadającej ich osoby depresji. Wydawać by się mogło, że już nic nie jest w stanie odwrócić takie stanu rzeczy aż w końcu nadchodzi moment, w którym postanawiają oni zmienić swoje dotychczasowe życie. Tymczasem państwo nie zrobiło zupełnie nic, aby stawić czoła przeciwnościom losu. Mieszkańcy w dalszym ciągu skazani są na własne umiejętności i chęć przetrwania. Część z nich nieustannie ukrywa się licząc na przysłowiową mannę z nieba w nadziei, że komuś uda się pokonać niosące zniszczenie zło. Niestety w dalszym ciągu spora grupa tubylców zmuszona jest do służenia okupantowi i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. Czy głównym bohaterom uda się opracować plan, który pozwoliłby im zbliżyć się do wygrania wojny?

Po zapoznaniu się z dotychczasowymi tomami cyklu Johna Marsdena strasznie żałowałam, iż są to stosunkowo cienkie pozycje literackie. Z drugiej strony stwierdziłam, że to nie wielkość, a jakoś powinna mieć dla czytelnika największe znaczenia. W dziejach współczesnej literatury niejednokrotnie przekonujemy się o tym, jak forma jest w stanie przeważyć o jakości tekstu, z którym w danej chwili przyszło nam się zmierzyć. Australijski pisarz stanął na wysokości zadania i tym samym udowodnił innym autorom, że bez problemu można się piąć w górę. Dzięki serii "Jutro" zaprzeczył zabobonom mówiącym o tym, że kolejne części danego cyklu muszą być gorsze od pierwowzoru. Z całą pewnością mogą one stanowić spójną całość, która stałaby na dość wysokim poziomie.

Ponadto John Marsden stworzył naprawdę barwną i ciekawą powieść, która jest w stanie zaciekawić nawet najbardziej wymagających czytelników. Stworzeni przez niego bohaterowie są jedynymi w swoim rodzaju. Posiadają swoje lepsze i gorze strony, jednak mimo wszystko nie da się ich nie polubić. Być może nie każda z przedstawionych nam osób jest idealna, a fabułę można byłoby jeszcze bardziej doszlifować, jednak w całokształcie twórczości australijski pisarz posiada w sobie prawdziwy potencjał i jestem ciekawa, jak to wszystko potoczy się w kolejnych tomach cyklu ale i nie tylko. Osoby, które do tej pory nie miały okazji przeczytać tego dzieła gorąco do tego zachęcam. Naprawdę warto!

Ocena: 7/10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama