fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
2. Płonący most
Autor Wiadomość
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-11, 17:14   2. Płonący most



Araluen przygotowuje się do wojny z Morgarathem, już tylko dni dzielą odwiecznego wroga Królestwa od wtargnięcia na ziemie króla Duncana. Jego Wysokość wysyła zwiadowcę Gilana, młodego Willa i jego przyjaciela Horace’a z poselstwem do sprzymierzonej Celtii. Ale przygraniczne wioski Celtii spowija martwa cisza… W wyglądających jak wymarłe sadybach nie ma nikogo, kto odpowiedziałby na wezwanie. Spotkana w jednym z opustoszałych domostw dziewczyna imieniem Evanlyn wyjaśnia, że mieszkańcy krainy, ratując się przed napaścią wargali, uszli daleko w głąb lądu. Araluen nie ma co liczyć na pomoc w zbliżającej się wojnie! Całe szczęście, że pomiędzy Królestwem a Górami Nocy i Mgieł rozpościera się przepastna Rozpadlina…
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
REKLAMA 

Pomógł: 1 raz
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Wysłany: 2011-10-20, 16:06   

 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-10-20, 16:06   

Kolejna bardzo udana część serii z dość zaskakującymi momentami. Z pewnością należy do moich ulubionych. Ma bardzo intrygujące zakończenie, dzięki czemu od razu pochwyciłam kolejną część. Miło i szybko się czyta.

Mi trafiła do serca za mój ulubiony team! Will&Horace&Evalnyn&Gilan.
Uwielbiam, jak razem wyruszają na jakąś misję, czy coś. ;p
A potem jeszcze ta ekscytująca walka Horace'a z Morgorathem! Świetne to byłooo. *_*
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
 
 
 
Wega 

Wiek: 25
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-10, 21:00   

Super częśc! Jedna z najlepszych. Pochłonęła mnie do reszty! Z pewnością do niej powrócę wiele razy.
_________________
"Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki."- Leonardo da Vinci
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-07, 15:13   

John Flanagan jest australijskim autorem, który już od najmłodszych lat, pragnął zostać pisarzem. Zanim jednak spełnił swoje największe marzenie, przyszło mu pracować w naprawdę wielu miejscach. Flanagan zaczął pisać "Zwiadowców" dla swego syna, Michaela, jednak to, co miało być opowieściami na dobranoc, szybko przerodziło się w cykl powieści.

"Płonący Most" przedstawia swoim czytelnikom dalsze losy Willa i jego przyjaciół. Tym razem muszą się oni udać do Celtii, by przekazać tamtejszemu królowi pismo, które zachęciłoby go do wzięcia udziału w walce przeciwko Morgarathowi. Na miejscu okazuje się jednak, że wysłannicy króla spóźnili się i na terytoriach Celtów, nie ma już ani jednej osoby. Od tej pory czeka ich wiele przygód i problemów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Czy Gilanowi uda się dotrzeć do miejsca, w którym ukryli się potencjalni sprzymierzeńcy? Jakie niespodzianki szykują dla nich siły nieprzyjaciela? Do jakich wniosków dojdą Zwiadowcy, którzy w tym samym czasie przebywają z Harace'm?

Książka napisana przez Johna Flanagana sprawiła, że wielu Moli Książkowych straciło dla niej głowę. Wielu spośród nich, nie wie do końca jak to się stało, jednak ogromny na to wpływ miała ciekawie skonstruowana fabuła, a także barwny i niezobowiązujący język, którym przez całość trwania lektury, posługiwał się autor. W tej powieści nie ma czasu na nudę. Niemalże na każdej stronie coś się dzieje, a czytelnik za zadanie za tym wszystkim nadążyć. Już od dość dawna, nie wpadła mi w ręce seria, która do tego stopnia zawładnęła by moim umysłem i czasem. Gdyby jeszcze rok temu ktoś mi powiedział, że mój osobisty Brat poleci mi jakąś książkę, to chyba spadłabym z krzesła. Tym czasem okazuje się, że on także posiada swój gust i jest w stanie wynaleźć pozycje, które zainteresują także i moją osobę.

"Płonący Most" z przyjemnością polecam wszystkim tym, którzy nie zdecydowali się na spotkanie z serią "Zwiadowcy". Z pewnością znajdziecie w niej coś co szczególnie Was zainteresuje, a przy okazji spędzicie miłe chwile w doborowym towarzystwie. Co prawda nie są oni już tak barwni, jak miało to miejsce w poprzedniej części, jednak w dalszym ciągu nie da się ich nie lubić. Lektura idealnie nadaje się do czytania zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia - zarówno jedni, jak i drudzy są w stanie odnaleźć w niej wiele problemów, które pozwolą im na ogólną refleksję nad życiem, a także ludzkim postępowaniem. Poza tym, stanowi ona również doskonałą odskocznię od rzeczywistości.

Wydawnictwo Jaguar: kwiecień 2009
ISBN: 978-83-60010-88-4
Liczba stron: 350
Ocena: 7/10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama