fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wampirzycaaaa
2015-03-18, 02:29
Maxine Kiss
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-10-07, 10:22   Maxine Kiss

Pocałunek Łowcy #1

"Demoniczny romans rozpoczynający bestsellerową serię o strażniczce ludzkości zakochanej w śmiertelniku, który potrafi okiełznać demony."

Chronię śmiertelników przed demonami. Czy śmiertelny mężczyzna ochroni mnie?

Za dnia tatuaże są jej zbroją. Nocą ożywają, odrywają się od jej ciała, by stworzyć jej własną demoniczną armię. Są jedynymi przyjaciółmi ostatniej tropicielki demonów Maxine Kiss w jej walce ze złem. Jedynymi bliskimi istotami w jej życiu, w którym nie ma miejsca na miłość. Lecz nadchodzi dzień gdy wszystko się zmienia za sprawą niezwykłego mężczyzny…

Wołanie z Mroku #2

Strażniczka ludzkości z Pocałunku Łowcy dla śmiertelnika rzuca na szalę swoją demoniczną moc.

Chronię śmiertelników przed demonami. Czy zdołam ochronić jedynego mężczyznę, który może mnie uszczęśliwić… lub zniszczyć?

Moją skórę okrywają tatuaże obdarzone umysłem, sercem i duszą. W dzień mnie chronią, lecz gdy usłyszą wołanie z mroku, porzucają moje ciało i przybierają swoją prawdziwą postać – postać demonów…

Maxine Kiss to ostatnia tropicielka demonów i ostatnia nadzieja współczesnego świata, któremu zagrażają istoty przybywające z ciemności. Zawsze bez reszty oddawała się walce, lecz odkąd w jej samotność wkroczył niezwykły śmiertelnik, odkryła smak namiętności. Teraz przyjdzie jej zaznać strachu o życie mężczyzny, którego pokochała z całej swojej demonicznej duszy. Żeby go ocalić, Maxine musi zrobić to, co przeraża ją najbardziej: uwolnić swoją potężną mroczną moc…

Dziki Płomień #3

Chronię śmiertelników przed demonami. Czy mężczyzna, którego kocham, ochroni mnie przede mną samą?

Śmiertelna w nocy. Nieśmiertelna w dzień. Nic nie może mnie zabić aż do zachodu słońca. Dzięki nim - wijącym się, splątanym kształtom, żyłkom srebrzystego ognia biegnącym po mojej skórze. Moim demonom.

Ostatnia tropicielka demonów Maxine Kiss od dawna czuje w sobie niewytłumaczalną ciemność – choć ta siła pozwala jej polować na potwory zagrażające ludzkości. Lecz przychodzi dzień, gdy zaczyna się bać, że ta ciemność w końcu ją pochłonie.
Z krwią na rękach, wątpiąc w swoje zdrowe zmysły, Maxine musi zmierzyć się z prawdą o tym, kim naprawdę jest, i przyjąć miłość jedynego człowieka, który może jej pomóc, zanim sama utraci to, czego pragnie najbardziej...

Wciąga, wciąga i jeszcze raz wciąga ;D
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2011-10-07, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  

REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-08-07, 15:15   

Ostatnio zmieniony przez dominisia1995i1 2011-10-07, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  

dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wysłany: 2012-08-07, 15:15   

"Zombie miały przykry zwyczaj strzelania do mnie, celując w głowę. Większość wiedziała, że to daremne, ale i tak zawsze znalazł się ktoś, kto sądził, że mu się poszczęści"

Takimi słowami rozpoczyna druga część cyklu napisanego przez amerykańską pisarką Marjorie Liu - absolwentkę prawa, która dla spełnienia marzeń zdecydowała się zrezygnować z wyuczonego zawodu. Stworzone przez nią romanse od 2008 roku zdobywają coraz liczniejsze rzesze czytelniczek, oczarowanych wyobraźnią autorki, a także widnieją na światowej liście bestsellerów The New York Times.

Maxine Kiss jest ostatnią tropicielką demonów i ostatnią nadzieją współczesnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo ze strony przybywających z ciemności istot. Zawsze bez reszty oddawała się walce, lecz odkąd do jej życia wkroczył tajemniczy śmiertelnik, odkryła smak namiętności. W tej odsłonie bohaterka musi zrobić to, co przeraża ją najbardziej. W obronie mężczyzny, którego kocha ma za zadanie uwolnić swoją potężną mroczną noc...

Wołanie z mroku to powieść, która trzyma w napięciu od początku do samego końca. Już po kilkunastu stronach czytelnik nie jest w stanie oderwać się od niej ani na sekundę. Marjorie Liu jest niezwykle utalentowaną autorką, która zabiera swoich czytelników w podróż po świecie pełnym zła i bezwzględności. Wykreowani przez pisarkę bohaterowie stoją na bardzo wysokim poziomie i mimo, że niektórzy mnie irytowali, to wcale nie żałuję spotkania z nimi. W moim odczuciu są oni jedynymi w swoim rodzaju i chyba nie zamieniłabym ich na żadnych innych.

Dużym plusem drugiej części cyklu Pocałunek łowcy jest również język przy pomocy którego została napisana całość powieści, a także brak - charakterystycznej dla tego typu literatury - sielanki. Podczas zagnębiania się w lekturze wcale nie odczuwany czasu jej poświęconego, a wręcz przeciwnie... Ubolewamy nad jej zakończeniem, gdy ten moment nadchodzi...

Wołanie z mroku chciałabym polecić każdemu - bez względu na wiek. Książka być może i nie należy do literatury wysokich lotów, jednak stanowi doskonały przerywnik od lektur z którymi stykamy się na co dzień. Czasami warto jest wyzbyć się swoich uprzedzeń i sięgnąć po to co jest nam nieznane.

Wydawnictwo Amber, styczeń 2011
ISBN: 9788324138708
Liczba stron: 336
Ocena: 7/10

Odpowiedz do tematu