fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Hobbit, czyli tam i z powrotem
Autor Wiadomość
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-10-14, 17:14   Hobbit, czyli tam i z powrotem



Hobbit to istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat z powieści Tolkiena jest również jego osobistym tworem, a pod barwną fasadą nietrudno się dopatrzyć głębszego sensu i pewnych analogii do współczesności.
Opowiada o wyprawie podjętej przez hobbita Bilba Bagginsa, trzynastu krasnoludów (Thorin, Oin, Glóin, Balin, Dwalin, Fíli, Kíli, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur) i czarodzieja Gandalfa do siedziby smoka Smauga w celu zabicia go i odzyskania zagarniętego przez niego skarbu. Grupa wędrowców w czasie swej podróży doznaje wielu niebezpiecznych przygód. Zawsze jednak wychodzi z nich cało dzięki znalezionemu w jaskini Golluma magicznemu pierścieniowi, który czyni Bilba niewidzialnym.
Powieść uznawana jest za prolog Władcy Pierścieni.
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
Ostatnio zmieniony przez hello heaven. 2011-10-14, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-14, 22:04   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2011-10-14, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-14, 22:04   

Mam tę książkę! :D. Tak naprawdę jest bardzo mała i cieniutka ^^.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 19:38   

Cieszę się, że nigdy nie miałam tej książki za lekturę, znam ludzi, którzy mieli i narzekali, że tego nie da się przeczytać. Obawiam się, czy ze mną nie byłoby to samo, gdybym została zmuszona do czytania dzieła Tolkiena.
Podobało mi się, mniej niż Władca Pierścieni, jednak było to swego rodzaju wprowadzenie, pozwalające zrozumieć złą naturę pierścienia władzy ;o).
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Nephilim 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-08-13, 18:11   

Książka całkowicie poświęcona Bilbo Bagginsowi, która bardzo mi się spodobała. Niesamowite przygody, krasnoludy, Gandalf - czego więcej chcieć. Dla mnie kolejna świetna książka Tolkiena :)
_________________
"Podszedł do fotela i podniósł misia. Tak jak się spodziewał, za pluszakiem leżały naboje kaliber dziewięć milimetrów. Zawartość całego magazynka plus jeden. Niedźwiadek znał się na rzeczy."
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-08-15, 12:23   

Czytałam już jakiś czas temu i strasznie mi się nie podobała. Możliwe, że za kilka lat sięgnę po Władcę, żeby zobaczyć, czy też jest taki niemożliwy do przeczytania, ale na pewno nie będzie to w najbliższej przyszłości... Nudziła mnie ta książka i nie spodobał mi się styl autora. Nie dla mnie.
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-27, 13:13   

Książka jak dla mnie bardzo przyjemna i lekka. Jestem mega zadowolona, że złamałam się i sięgnęłam po coś Tolkiena bo się nie zawiodłam ^^ Jednyny minus to wersja mojej książki w formacie A4 od Ambera - masakra czytać w tym wydaniu.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2013-01-27, 14:59   

Świetna książka, od pierwszej strony pokochałam styl Tolkiena. Z pewnością sięgnę po „Władcę pierścieni”. Hobbici, czarodzieje, krasnoludy, przygoda. Przeżyłam naprawdę miłe chwile podczas czytania tak samo jak przy oglądaniu pierwszej części filmu. :)

Moja recenzja: http://szeptksiazek.blogs...otem-j-r-r.html
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama