fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2012-07-31, 08:24
Po tamtej stronie ciebie i mnie
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-06-16, 14:39   Po tamtej stronie ciebie i mnie



Życie Brie jest doskonałe: wspaniała rodzina, najlepsze przyjaciółki i chłopak, o jakim marzy każda dziewczyna. Ale dzień przed swoimi szesnastymi urodzinami słyszy od Jacoba straszne słowa: „Nie kocham cię”.

Nieważne, że ma wiele innych powodów do szczęścia. Nieważne, że jej ojciec jest sławnym kardiologiem. Nic nie może zapobiec temu, co ma nastąpić: z rozpaczy Brie pęka serce – dosłownie...

Lecz jej pęknięte serce jest nadal pełne emocji: żalu za tym, co straciła, wściekłości na cały cholerny świat, tęsknoty za tymi, których kocha, bólu, kiedy patrzy z tamtej strony na to, jak jej śmierć zmieniła ich życie.

A jeśli mogłaby wrócić – na jeden dzień? Czy zdołałaby coś zmienić?

Patrick – przewodnik Brie, który jest po tamtej stronie o wiele dużej niż ona – ostrzega ją, jak wysoka jest cena takiego powrotu...

Czy można zacząć życie od nowa? Czy trzeba spojrzeć na nie z drugiej strony, by pojąć, co jest w nim dobre, a co złe? Czy można naprawić błędy, zrozumieć tych, których się kocha, i wybaczyć - im i sobie? I co trzeba poświęcić, by móc znów kochać?

A może to miłość wskazuje nam zawsze najlepszą drogę?
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 17:10   

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 17:10   

"ONLY THE GOOD DIE YOUNG"
Szczególnie upodobałam sobie, obok powieści antyutopijnych i takich o podróżach w czasie, opowieści o duchach. Nie mogę sobie nigdy odmówić takiej historii, a "Po Tamtej Stronie Ciebie i Mnie" ukazuje właśnie kolejną wizję miejsca gdzieś Pomiędzy. Miejsca, z którego nie można tak naprawdę ani się cofnąć ani też iść gdzieś dalej. Taka refleksja nad minionym już życiem powinna być nostalgiczna i smutna, ale taka nie jest. Została za to dobrze zrównana szczyptą humoru w idealnych proporcjach, aby nie zaburzyć tej przesłania powieści.
Książka zaskakuje i to w szczególny sposób. Nauczeni doświadczeniem podobnych powieści tego typu, zakładamy, że najważniejsze tajemnice kryje przeszłość i to tam trzeba szukać klucza do rozwiązania zagadki.
Tak jednak nie jest.
Wskazówki musimy dostrzec, nie tyle we wspomnieniach, ile w kiedyś śnionych snach. Prawdziwy Świat odizolowany jest od Kawałka Nieba, w którym znajduje się Brie. Ostatnie słowa, jakie usłyszała za życia, dosłownie złamały jej serce. Czy może komory sercowe szesnastolatki i tak by się rozpadły, nawet jeśli nie usłyszałaby od miłości swego życia "Nie kocham Cię" ? Aby się tego dowiedzieć, musi ponownie odwiedzić bliskich, a w tym celu czeka ją dosłowny "upadek" z bardzo, bardzo wysoka.

"WHAT BECOMES OF THE BROKEN HEARTED?"
Wizja tymczasowych zaświatów jest inna dla każdego i wydaje się to w pełni uzasadniona hipoteza istnienia świata, składającego się ze snów i wspomnień. Alicja widziała swoją wersję Króliczej Nory, a i Dorotka wiele z siebie samej odnalazła w Oz. Obie zostały niespodziewanie wyrwane ze swojego świata i znalazły się w miejscu obcym - mocniej zarysowanej rzeczywistości, czasem piękniejszej lecz i pełnej lęku, strach i osamotnienia. Podobnie czuje się i zachowuje w nowym miejscy Brie.
Roli jej przewodnika podejmuje się Patrick, niewiele od niej starszy chłopak. Nie jest jej aniołem stróżem ani kimś, kogo choć przelotnie znałaby za życia. Raz zachęca ją do zemsty, raz odciąga od złej decyzji. Motywy jego działań pozostają również zagadką do prawie samego końca książki. Uświadamia jej jednak bardzo ważną rzecz, zapisując na serwetce z pizzerii, jakie etapy powinna przejść aby coś się zmieniło w tym punkcie zawieszenia.
Te właśnie stadia to sześć części, na jakie podzielona została książka. Będąc w Kawałku Brie ma moc by nieustannie odtwarzać wspomnienia, ale przeżyć je na nowo może tylko raz. Cena za zmianę swoich przeszłych decyzji może okazać się zbyt wysoka aby ją zapłacić.

"DON'T DREAM IT'S OVER"
Historia prawdziwie złamanego serca, niedopowiedzeń, fałszywych oskarżeń, błędnych wniosków i niezasłużonej kary. Jednocześnie opowieść o zrozumieniu, przebaczeniu, naprawianiu błędów- nawet jeśli nie zmienia to ich konsekwencji. I oczywiście historia o pamięci, wierze i miłości, która czeka nawet po Tamtej Stronie.
Książka może nie jest doskonała i pozbawiona wad, ale z całą pewnością zapada w pamięć.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-07-29, 16:32   

No, no, no. Kto by pomyślał, że ta książka będzie tak wciągać. Jak dla mnie, to jest jedna z tych książek w którą się wczuwamy, jeśli jesteśmy drażliwi to płaczemy i śmiejemy się razem z bohaterami. Co więcej ta książka, posiada chyba jedyną kobiecą postać która nie wnerwia, nawet po śmierci jest sarkastyczna i złośliwa. Mimo iż książka bardzo mi się podobała, nie potrafię zdobyć się na odwagę czy jak zwał, żeby opisać cokolwiek więcej. Cóż ...

Potęga przyjaźni i miłości zawsze wygrywa, pamiętajcie o tym.
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-08-29, 20:46   

Od kiedy tylko wzięłam te książkę do rąk czułam, że powinna mnie ona wzruszyć i doprowadzić do tego, że wyleje cały potok łez...niestety się nie udało. Pomimo tego, że fabuła porusza naprawdę ciężkie tematy, które wywołują skrajne emocje, to autorka opisała je w taki sposób, że zamiast się wzruszać przewracałam tylko oczami. Główna bohaterka pomimo tego, że ma piętnaście lat zachowuje się na najwyżej dwanaście. Jej przesadne wyolbrzymianie niektórych spraw stale doprowadzało mnie do szału, nieustannie podejmowała ona nielogiczne i co najmniej durne decyzje, co bardzo, ale to bardzo mnie denerwowało. Książka co mniej więcej czwartą stronę wywoływała u mnie irytacje, tak więc nie bawiłam się przy niej dobrze. Zdecydowanie nie polecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama