fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Najmroczniejsze moce: Wezwanie, Przebudzenie, Odwet
Autor Wiadomość
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-08-22, 21:15   Najmroczniejsze moce: Wezwanie, Przebudzenie, Odwet

    I. Wezwanie

    II. Przebudzenie

    III. Odwet


Piętnastoletnia Chloe chodzi do szkoły i cóż, niczym się nie wyróżnia. No, może poza tym, że niektórzy uważają ją za dziwaczkę. Ahh tak. Nie wyróżnia się niczym poza tym, że widzi jak chłopak rzuca się pod koła samochodu. A tego chłopaka tam nie ma...

No tak. Od tego się wszystko zaczyna. No, może nie do końca. Wszystko zaczyna się od tego, że Chloe widzi woźnego, który umarł. Biega po szkole i krzyczy, żeby ten ją zostawił (tak, wtedy jeszcze nie zna całej prawdy). Wskutek tego zostaje umieszczona w ośrodku terapeutycznym Lyle House, ponieważ wszyscy myślą, że ma schizofrenię - a przynajmniej mówią, że ma schizofrenię.
W Lyle House Chloe poznaje dzieciaki, którym wmawia się (tak jak i jej), że są chore. Niedługo po przyjeździe naszej bohaterki, jej współlokatorka zostaje zabrana z ośrodka. A pozostali postanawiają uciekać, nie wszyscy co prawda, ale cóż.

Tak więc Chloe i jej nowi znajomi - Simon, Derek, Rachelle - uciekają z Lyle House. Jednak zostają złapani. A właściwie tylko Chloe i Rachelle (na którą wszyscy mówią Rae).

Tak... Wiele zawirowań sprawi, że zmieni się jedna z postaci naszej "uciekającej czwórki" choć lepszym określeniem byłaby "fantastyczna czwórka". Nie, oba są idealne. W każdym razie... Nekromantka, wilkołak, czarodziej, wiedźma... Pełno zdrad, nadziei, przyjaźni... Czy Chloe będzie w stanie wybrać, kto jest bliższy jej sercu? Co zrobi, gdy osoba, której ufa nad życie ją zdradzi? Czy będzie w stanie ponownie jej zaufać? Co zrobi, gdy przypadkiem wskrzesi zmarłych? Czy jest niebezpieczna?
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-01-16, 22:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
REKLAMA 
1/2 Wiedźmy

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-08-22, 21:19   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-01-16, 22:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 28
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-08-22, 21:19   

Mam straszną ochotę to przeczytać, ale nie mam ani dostępu, ani czasu :(
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
Ostatnio zmieniony przez Jenn 2011-08-22, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-08-22, 21:33   

Od dawna próbuję to kupić, ale niestety mi to jakoś nie wychodzi :< Może na święta poproszę to będzie pewne, że dostanę i się nie rozmyślę xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-08-23, 17:29   

Ja kupiłam Przebudzenie i Odwet jak byłam w górach na wakacjach (wzięłam 9 książek i nie miałam co czytać na koniec pobytu). Jako, że Wezwanie czytałam wcześniej, to nie miałam problemu z nieznajomością fabuły ;)
Ale naprawdę, uwielbiam tę serię *.* i muszę wam powiedzieć, że od samego początku Wezwania wiedziałam, kogo Chloe wybierze na swojego mena ;)
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


 
 
Ispirazione 


Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-23, 18:16   

Wezwanie przeczytałam i nawet mi się podobało, "połknęłam" ją błyskawicznie i od jakiegoś czasu noszę się z kupieniem dwóch następnych części i nie wiedzieć czemu nie mogę się zebrać. Ale, skoro polecasz, chyba wiem co kupię przy następnej wizycie w księgarni ;)
_________________
Tomorrow never knows.
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-08-23, 19:27   

O tak, polecam ^^
I dla fanów Dereka powiem, że będzie go mnóstwo :3

Ahh kocham tę serię <3 i pomyśleć, że jeszcze tak niedawno nie miałam o niej pojęcia :P
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 17:48   

Wezwanie - Kelley Armstrong

Nie kupiłam jej - choć swego czasu byłam tego bliska, a wszystko przez tą okładkę!
Przeczytałam w dwóch podejściach, bo przy pierwszym musiałam sobie zrobić przerwę aby do niej powrócić.
Zacznę od tego, że na pewno sięgnę po 2 część tej serii gdyż końcówka zaciekawiła mnie do tego stopnia, że nie ma innej opcji.
Początek mnie troszkę zraził, młody wiek bohaterki...
Ale potem był dość przerażający opis duchów - woźnego z spaloną twarzą ale także (a może i bardziej) te sceny jakie Chloe zapamiętała z dzieciństwa (te z piwnicą).

Pomysł z ośrodkiem terapeutycznym w którym ląduje bardzo młoda dziewczyna, wcześniej zupełnie zdrowa ( czyt stabilna psychicznie) do złudzenia przypominał mi ten z książki "Siedem płomieni".
Ten pomysł mnie nie przekonuje, nie wiem nawet jak osoba, która nigdy nie była w takim zakładzie może go dobrze opisać... Zakład psychiatryczny to nie jestem miejsce gdzie tak prędko wsadzi się młodą osobę, wcześniej zdrową. No a już szczególnie po tylko jednym incydencie ( co innego jakieś próby samobójcze). Ale czy to nie częste wśród młodzieży amerykańskiej (szczególnie) ostre przedawkowania z halucynacjami.
Ale ponieważ Lyle House jest do wyłapywania osób "szczególnych",to mogę uwierzyć, że czekali jedynie na najmniejszą choćby okazję.

Bardzo mi się podobało podejście bohaterki do życia, tak jakby była to scena w filmie. Jakby to ona była aktorką, albo niekiedy również scenarzystką. Nie spotkałam się z tym wcześniej ale wyszło ładnie i orginalnie.

Niestety fabuła, gdy już bohaterka znajdzie się w Lyle House, robi się dość mocno nużąca. Obiad, lekcje, sesja, Derek, kuchnia, Simon i wredna koleżanka kontra dobra koleżanka....i tak praktycznie cały czas...opcjonalnie wyprawa kogoś podsłuchać lub poszperać w dokumentacji.
Najciekawsze wstawki ( wstawki, bo w stosunku do całej fabuły jest ich dość mało) to sceny gdy Chloe widzi zmarłych, a nawet coś więcej)
Opisy - np ten gdy została zamknięta w ciasnej komórce, a zwłoki....- są świetnie napisane i przerażające gdyby je sobie wyobrazić. Ale jak wspomniałam tych scen jest stanowczo za mało.
Gdy nie znamy do końca zdolności bohaterów jest jeszcze ciekawie, no a potem mamy standardowo wilkołaki, magię na miarę Pottera no i rozwiniętą wizję widzenia zmarłych plus bonus(który ładnie tworzy mroczniejsze napięcie).
I gdy już zaczyna robić się ciekawie i Lyle House dawno za nami to trafiamy do kolejnego zamkniętego (tym razem lepiej) ośrodka.
To tak jakby przejść całą długą drogę do celu, a potem nagle znaleźć się znów na jej początku.... tylko o wiele gorszym.
Wiem, że to zamierzone i ma swój cel, ale męczy to czytelnika.
Książka średnia jeśli chodzi o fabułę.
Ale po następną część sięgam na bank, bo jak można żyć z takim zakończeniem ?
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-01, 20:42   

W dalszym ciągu nie mogę jej upolować, choć bardzo mi na niej zależy : /
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama