fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeklęty dom, Bal umarłych dziewczyn
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-01-29, 16:11   Przeklęty dom, Bal umarłych dziewczyn



Morganville jest straszne po zmroku. Wtedy miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli.
Czy śmiertelna siedemnastolatka przetrwa w mieście wampirów?

Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że zamiast w akademiku, zamieszka w starym domu, którego ściany skrywają mroczne sekrety. I nie wiedziała, że gdy zachodzi słońce, miasto bierze w posiadanie zło spragnione świeżej krwi...
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2011-03-05, 20:35   

 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-03-05, 20:35   

Skończyłam dziś rano i muszę przyznać że całkiem niezłe :mrgreen: Przerażały mnie tylko długości rozdziałów ;) Jak czytam wieczorem to lepiej żeby rozdział miał max 20 stron bo tak jak skończę to mogę się zastanawiać czy z kolejnym wytrzymam czy już zasnę xD Przyjemnie się czyta. Znalazłam jakiś tam błąd xP Za księgę II biorę się jak skończę Akademie Wampirów Przysięga Krwi :D
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Bliss 


Wiek: 26
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-04-08, 20:00   

Spodobała mi się seria, bardzo ciekawa. Uwielbiam Eve i Shane. Claire to kolejna nieśmiała i nudna bohaterka w stylu Belli Swan (co nie znaczy, że nie lubię Zmierzchu ;p). Amelie mnie na początku trochę zaskakiwała, a Olivier to już całkiem. Zawiodłam się na nim, myślałam, że to taki fajny dziadek xD.
_________________

 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-04-08, 20:05   

Mi się podoba że Oliver jest taką wredną mendą. Jego postać ogólnie jest fajnie zrobiona, taki trochę Snape z HP xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-18, 22:31   

Przeczytałam wszystkie dostępne części i muszę przyznać,ze książki są naprawdę fajne. To miasteczko jak dla mnie straszne i nie chciałabym się tam przez przypadek dostać :mrgreen: NO,chyba że jako przekąska ;-) Tak ogólnie to fajnie i też kibicuję Shane'owi i Clare. Eve kompetentne zbzikowana i za to ją uwielbiam :)
Oliver....oj tak wredna z niego menda :mrgreen:
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-18, 20:12   

Ja skończyłam dzisiaj i muszę przyznać, ze nie spodziewałam się czegoś takiego(w dobrym znaczeniu). A przynajmniej nie z opisu. Jest po prostu świetna! Najbardziej lubię postać Shane'a. Jest jaki słodki i w ogóle ;) . Już nie mogę się doczekać pon., bo wtedy będe mogla przeczytać 2 część :]

[ Dodano: 2011-06-21, 09:31 ]
A postać Oliver'a pozostawię bez komentarza...
On to nawet nie zasługuję na jedna literkę ode mnie
:-/


Po raz kolejny proszę o stosowanie polskich znaków !
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 14:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-04, 23:06   

Uwielbiam calutką serię o Morganville. Spokojnie mogę uznać ją za jedną z najlepszych, traktujących o wampirach, jaką kiedykolwiek czytałam. Ogromny plus przyznaję Autorce za wizję w miarę wierną tradycyjnemu wizerunkowi krwiopijcy - nie uświadczymy w tej książce uroczych wampirów na diecie wegetariańskiej, mieniących się w słońcu i wbrew temu co mówią, łagodnych jak baranki. W tej książce wampiry to wampiry, piją krew, spalają się w słońcu i są najbardziej niebezpiecznymi istotami jakie chodzą po tym świecie. ;-) Bardzo cenię również zalotnika głównej bohaterki - Shane jest tak uroczo ludzki ! Wreszcie nie wampir, anioł i Bóg wie jaki jeszcze paranormalny stwór, tylko normalny facet z krwi i kości ! Chociaż moje serce zdecydowanie zdobyli Oliver wraz z Myrninem - w obu jestem nieprzyzwoicie zakochana, obu oddałam serce i imiona tych Panów najchętniej wytatuowałabym sobie na czole. xD Oliver (zwłaszcza w kolejnych częściach), pomimo swej reputacji wyrachowanej mendy (na którą zresztą w pełni zasługuje) ma w sobie coś co przyciąga, kusi i nie pozwala się oprzeć. Uwielbiam jego sarkazm, niektóre dialogi z jego udziałem dosłownie zwalają z nóg. Naprawdę kocham. Myrnin to przykład szaleńca, niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ktoś, kto w jednej chwili radośnie śpiewa, odziany w kapcie z króliko - wampirami, a za moment rzuca się na czyjeś gardło. Warto też wspomnieć, że olśniewająco przystojny, nieprzewidywalny, czasem po prostu było mi go tak żal, że miałam ochotę go przytulić. Ach, ożeniłabym się z nim, gdybym tylko mogła. xD
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Ostatnio zmieniony przez Leanne. 2011-12-04, 23:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 18:55   

Początek książki nie przypadł mi do gustu, ale później na szczęście się rozkręciła. Główna bohaterka działa mi na nerwy, na szczęście sytuacje ratuje pozostała trójka:P.
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-08-12, 07:29   

Księga I za mną już od jakiegoś czasu, ale jakoś nie potrafię zmusić się do sięgnięcia po resztę :( Główna bohaterka strasznie mnie irytuje, uwielbiam Shane'a i Eve, ale chyba nic poza tym...
 
 
 
Poison 


Wiek: 26
Dołączyła: 16 Wrz 2012
Posty: 25
Wysłany: 2012-09-16, 18:35   

symtuastic napisał/a:
Księga I za mną już od jakiegoś czasu, ale jakoś nie potrafię zmusić się do sięgnięcia po resztę :( Główna bohaterka strasznie mnie irytuje, uwielbiam Shane'a i Eve, ale chyba nic poza tym...

Zgadzam się całkowicie!

Przeczytałam, ale mnie nie zachwyciła. Nie wiele z fabuły utknęło mi w pamięci, choć pamiętam jak niemiłosiernie denerwowała mnie główna bohaterka - moją ulubioną postacią była chyba Eve. Książka dość przeciętna, choć tematyka i rozwinięcie niczego sobie.
_________________
The screams all sound the same...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama