fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Niewidzialni
Autor Wiadomość
kkiinnaa

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-09-04, 20:54   Niewidzialni

Nowa seria wydawnictwa Zielona Sowa... Co prawda książki są kierowane do młodszych czytelników (10+), ale zapewne każdy z Was ma kogoś komu te książki mogłyby przypaść do gustu - młodsze rodzeństwo, kuzynostwo, sąsiedzi itp. Wielkość czcionki dopasowana do wieku czytelników - nie męczy wzroku. Okładki zdecydowanie zwracające na siebie uwagę.
Książki łączą w sobie magię oraz grozę, mówią o przyjaźni oraz pomaganiu innym.


Pierwszy tom cyklu Niewidzialni, pod tytułem "Tajemnica Misty Bay", ukaże się na rynku 17 września:


EAN: 9788326504211
Format: 145x205
Oprawa: miękka
Liczba stron: 208
Cena 29.90 zł

Douglas spędza letnie wakacje do domu swego wuja Kena w Misty Bay - mglistym miasteczku na północnym wybrzeżu Kalifornii. Tu poznaje Petera i Crystal (którą babcia nauczyła kontrolować telepatyczne zdolności). Przygoda nabiera odcieni intrygi, gdy w tajemniczych okolicznościach umierają babcia Crystal oraz inni przyjaciele z dzieciństwa wujka Kena. Odkrycie pamiętnika prowadzonego przez wuja gdy był w ich wieku, prowadzi do odkrycia, że ponad 30 lat temu Angus Scrimm, ceniony burmistrz Misty Bay, w celu zwiększenia swej magicznej mocy zdecydował się poświęcić niektóre dzieci przez niego uprowadzone.mInterwencja wuja Kena i jego przyjaciół, zebranych w bandę Niewidzialnych, ratuje życie dzieci: dzięki zaklęciu, które wymyśliła banda, mag został uwięziony w jaskini na klifie. Teraz można byłoby pomyśleć, że Angus Scrimm powrócił.

Dla chętnych dostępny jest fragment książki... FRAGMENT


Drugi tom powinien ukazać się w dość krótkim odstępie czasu:


EAN: 9788326504655
Format: 145x205
Oprawa: miękka
Liczba stron: 288
Cena: 29.90 zł

Na Wielkanoc, Douglas, Crystal i Peter mają kilka dni wolnych. Dziewczyna zaprasza przyjaciół do Dark Falls, miasteczka w Massachusetts, gdzie przekazuje się legendę o Maryann, czarownicy zabitej przez lokalnego bohatera Fincha Algernon’a podczas zażartej walki, w której zostali zabici także mężczyzna oraz jego jedyny syn.
Douglas i Peter po przyjeździe do Dark Falls odkrywają, że Crystal zniknęła, a ludzie z miasta, którzy zaangażowali się w historię zostają zamordowani w tajemniczych okolicznościach. Chłopcy są jedynymi którzy wiedzą że czarownica powróciła i szuka czegoś związanego ze swoją przeszłością, ale czego? Będą musieli wykorzystać wszystkie swoje siły, aby rozwiązać tę zagadkę, w której po raz kolejny nie wszystko jest tak jak się wydaje.

Tutaj także dostępny jest fragment... FRAGMENT


Więcej ciekawych książek dla dzieci na stronie wydawnictwa Zielona Sowa.
 
 
REKLAMA

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-09-04, 21:44   

 
 
O2si

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-09-04, 21:44   

Faktycznie brzmi interesująco! :-) W sam raz dla młodszego czytelnika lubiącego tego typu literaturę. Dostępne fragmenty zwiastują ciekawą książkę. Mam siostrzenicę, której podobają się takie klimaty, więc sprawię jej małą niespodziankę. Myślę, że "Niewidzialni" przypadną jej do gustu :-)
 
 
Igni

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-09-16, 14:52   

Książka ta zapowiada się naprawdę dobrze. Opis stanowi dość dokładny przedsmak tego, co czeka na czytelnika między kartami powieści, czyli przygoda, magia, lekki dreszczyk (lecz nie taki, by odstraszyć mniej zaprawionych w tej tematyce czytelników) i ciekawi bohaterowie. Choć czytałem tę książkę w wersji anglojęzycznej, z chęcią sięgnę po wydanie Zielonej Sowy.
 
 
Caza

Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-09-30, 21:20   

"Niewidzialni" wydani przez Zieloną Sowę to wciągająca opowieść o porywającym klimacie i ciekawych bohaterach. Jeśli tylko ktoś lubi rozwiązywanie zagadek oraz dreszczyk emocji, bez wahania może sięgać po tę książkę.
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-10-01, 08:01   

Bez obrazy, ale jakoś mnie nie ciągnie do tej serii. Ani mnie, ani mojej siostry, która takie "książki" lubi. Zresztą nie ma się co dziwić ... Zielona Sowa, rzadko wydaje coś dobrego.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama