fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Akademia mroku
Autor Wiadomość
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-14, 18:01   Akademia mroku




„Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym”.
Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa.
Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani – grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach?
Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić…
„Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną”





Druga część





“Cassie zadrżała. Jej głód znowu narastał, czuła to. Duch się przebudził i umierał z głodu”. Akademia Darke’a to szkoła niepodobna do innych. Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. W tym semestrze tajemnicza elitarna akademia przeniosła się do Nowego Jorku, a Cassie Bell nie jest już niewinną nową dziewczyną. Teraz jest silna, zdeterminowana i ma własne sekrety. Cassie została wprowadzona w świat Wybranych i usiłuje poradzić sobie z niesamowitymi mocami, niebezpiecznym romansem i wrogim duchem w swoim wnętrzu domagającym się pożywienia. Kiedy powraca dawny wróg zdecydowany zemścić się, Cassie zostaje wystawiona na najcięższą próbę. Czy zdoła uratować przyjaciół przez przerażającym losem, czy zniszczy ich ratując siebie? Nieważne, gdzie przeniesie się akademia, śmierć zawsze za nią podąża…



Jak dla mnie zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że nie będzie za bardzo podobne do Domu Nocy czy Akademii Wampirów. Może ktoś czytał?
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-08-01, 04:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Pomógł: 1 raz
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-07, 15:38   

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-08-01, 04:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-07, 15:38   

Gillian Philip jest znaną pisarką, która pod pseudonimem, postanowiła stworzyć cykl powieściowy Darke Academy. Zawodowo zaczęła pisać podczas pobytu z mężem za granicą. Po powrocie w 2001r. do Szkocji, w której mieszka na stałe, skupiła się na pisaniu książek dla młodzieży. Jest miłośniczką klasyków SF, jak Philip K. Dick, i uwielbia władcę pierścieni. Te fascynacje widoczne są w jej powieściach, w których sensacja i przygoda przeplata się z romansem, a wszystko ubrane jest w tajemnicę nadnaturalnych scenografii.

Przez dłuższy czas "Akademia Mroku" kojarzyła mi się z bestsellerową serią amerykańskiej pisarki Richelle Mead. Co prawda nie miały one ze sobą niczego wspólnego, a mimo to wyszukiwałam w „Wybrańcach losu” podobieństw do doskonale znanych mi postaci. Niestety musiałam obejść się smakiem, a książka i tak okazała się całkiem udaną inwestycją, która wywołała we mnie wiele pozytywnych uczuć i nie zezwoliła na zapowiadającą się kilka dni temu, nudę.

Gabriella Poole w swojej najnowszej książce przedstawia czytelnikom perypetie elitarnej akademii, która co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta. Wśród nich jest także grupka uczniów, którzy posiadają różnego rodzaju przywileje i trzymają wszystkich na dystans. Uzyskując coraz to nowsze informacje na temat szkoły, Cassie Bell nie może opanować ogarniającej ją ciekawości. Za wszelką cenę stara się rozwikłać zagadkę tajemniczego chłopaka, którego widuje nocami na szkolnych korytarzach. Z dnia na dzień wszystko zaczyna się komplikować, a życie nowej stypendystki staje pod wielkim znakiem zapytania...

Przy dobrym wczytaniu się w lekturę wszystko wydaje się być dosyć przewidywalne i z pewnością może to przeszkadzać osobom, które wymagają od lektury niesamowitych emocji i bardzo ambitnej fabuły. Tutaj takie czegoś nie zaznacie. Niemalże każdy element układanki pojawił się już wcześniej w tego typu powieściach, a i język, którym posługuje się autorka, pozostawia wiele do życzenia. Mimo to chciałabym polecić "Wybrańców losu" osobom lubującym się w tego typu tematyce , a także wszystkim tym, którzy mają ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na temat tajemnic kryjących się za murami Akademii Mroku. Mimo, że jest to średniej jakości powieść dla młodzieży, to a nóż widelec przypadnie komuś do gustu.


Wydawnictwo MAK Verlag GmbH, maj 2011
ISBN: 978-3-86380-003-1
Liczba stron: 262
Ocena: 5/10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 92
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-01, 20:34   

Nic mnie do tej książki nie ciągnie, nie spotkałam się też z recenzjami wielce wychwalającymi tą książkę, więc raczej nie przeczytam.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-10-15, 00:43   



„Czasami, Cassie, ludzie, których kochasz, mogą być najgroźniejszymi wrogami…”

Śmierć podąża za akademią do Stambułu. Niewidoczny łowca atakuje z ukrycia.
Cassie Bell jest zafascynowana pięknem miasta, ale nie ma czasu na cieszenie się urokliwą scenerią. Rozdarta między starą miłością a nowym romansem, musi też wybrać między elitarnym światem Wybranych a lojalnością wobec najlepszych przyjaciół. Tymczasem Wybranych przez cały czas śledzi zabójca. A jak odkryje Casusie – nikt nie jest poza podejrzeniem…

„BĘDZIESZ GOTOWA UMRZEĆ, ŻEBY ZOSTAĆ WYBRANĄ”
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama