fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wśród zdradzonych, Wśród Notabli
Autor Wiadomość
Aniolec 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-02-13, 14:37   Wśród zdradzonych, Wśród Notabli

Trzeci i czwarty tom bestsellerowej serii „Dzieci Cienie”

Możesz ocalić życie. Za jaką cenę?

Nina Indi – trzecie dziecko – żyła normalnie pośród legalnych obywateli do dnia, w którym została została zdradzona przez chłopaka, którego kochała. Schwytana przez Policję Populacyjną, osadzona w więzieniu, wie, że niedługo zginie. Ale rząd daje jej wybór. Nina może ocalić siebie w zamian za współpracę. Musi tylko skłonić troje współwięźniów, by przyznali się do winy, wydali swe rodziny... Wściekła i załamana dziewczyna decyduje się na ryzykowny krok – ucieczkę. Ale... Czy Nina ucieka naprawdę? W świecie kamer i stałego nadzoru dziewczyna nie może mieć pewności, czy nie stała się zwierzyną, która doprowadzi prześladowców do innych nielegalnych dzieci.

Luke Garner ukrywał się przez dwanaście lat. Po śmierci Jen dostał fałszywą tożsamość – kartę identyfikacyjną Lee Granta, przepustkę do świata elit... Ale Lee Grant również ma rodzinę. Teraz jego młodszy brat trafia do szkoły. Uwikłany w sieci kłamstw, która zaciska się coraz bardziej, Luke musi zmierzyć się z gniewem i smutkiem kogoś, kto utracił najbliższą mu osobę. Choć chłopak dobrze rozumie uczucia Smitsa, wie również, że znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Data wydania: luty 2012

REKLAMA 

Wysłany: 2012-09-01, 09:15   

Kinia;) 

Wysłany: 2012-09-01, 09:15   

Ciekawa książka w której dużo się dzieje, a tempo akcji nie zwalnia nawet na chwilę. Na jaw wychodzi wiele faktów, które nie zostały odkryte w pierwszej części, powracają starzy bohaterowie i pojawia się sporo nowych. Pomimo tego iż uważam, że ta część jest dobra, to podobała mi się znacznie mniej niż poprzednia. Brakowało w niej tego klimatu tajemniczości i trudniej mi było jakoś wczuć się w sytuacje bohaterów. Zdecydowanie wywołała ona u mnie mniej emocji niż ,,Wśród ukrytych. Wśród oszustów.''. Nie mogę stwierdzić, że się na niej zawiodła, bo tak nie było, jednak spodziewałam się czegoś trochę lepszego. Niemniej jednak polecam, bo warto dowiedzieć się jak dalej rozwinęła się historia Luke'a.

Aniolec 

Wysłany: 2012-10-29, 10:55   

Niesamowita, poruszająca, genialna książka! Doskonała kontynuacja serii.

Recenzja: http://in-world-of-fantas...enie-wsrod.html

Kinia;) 

Wysłany: 2012-10-29, 16:24   

Tak Aniolcu bardzo fajna, ale mnie trochę brakowało Jason, a tobie nie ? W pierwszej części strasznie go polubiłam i miałam nadzieje, że w następnej będzie go mnóstwo, a tu tylko takie wspomnienia...

Aniolec 

Wysłany: 2012-10-29, 17:39   

Niet. Nie lubiłam go, więc zero smutku :D Ale się cieszyłam, że Treya było więcej :D

Kinia;) 

Wysłany: 2012-10-29, 20:51   

Aż mi dech zaparło ... Jak mogłaś nie lubić Jasona ?! Przecież on był najlepszy. Wszyscy inni to takie przerażone dzieciaczki, a on najlepszy z najlepszych przynajmniej miał w sobie to coś. :P Dzięki niemu akcja była ciekawsza, jego postać wniosła na koniec pierwszej części trochę zaskoczenia ...
A mnie za to w drugiej książce irytowała ta pożal się Boże Nina....

Aniolec 

Wysłany: 2012-10-29, 20:56   

Samej Niny nie lubiłam, ale jej odwaga i determinacja mi się podobała. A Jason czego miał się bać jak to on donosił?xd To Luke wykazywał się odwagą :P

Odpowiedz do tematu