fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Naznaczona vs. Zmierzch
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-03, 21:24   Naznaczona vs. Zmierzch



Bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze…


Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyks, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze – zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata do góry

Która książka jest według was lepsza ? No i oczywiście, którą okładkę uważacie za ładniejszą i dlaczego ? ;)
 
 
REKLAMA 
Mika ^.^

Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 71
Wysłany: 2011-09-03, 21:34   

_________________

 
 
Mkamdia 
Początkujący f-maniak
Mika ^.^


Wiek: 29
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 71
Skąd: Mkamdiolandia xD
Wysłany: 2011-09-03, 21:34   

Zdecydowanie lepsza jest Naznaczona. Akcja rozgrywa się tam umiarkowanie i nie za szybko. Książki nie są długie co tylko dodaje atmosfery, gdy skończysz czytać. Jeden tom tej serii można przeczytać w jeden wieczór. Wciąga jak nie wiem co i zdecydowanie można wczuć się w uczucia bohaterki. Ze Zmierzchem to inna historia. To była pierwsza książka fantasy jaką przeczytałam i to właśnie od tego zaczęła się moja przygoda z seriami o wampirach czy upadłych aniołach. Trudno mi jest spojrzeć w takim przypadku na Zmierzch jak na zwykłą serię. W końcu gdyby nie ta książka, nie przeczytałabym takich genialnych serii jak Błękitnokrwiści czy Szeptem ;)
_________________

W księżycowy wniknąć chłód,
wejść w to srebro na wskroś złote.
W niezawiły śmierci cud
i w zawiłą bez tęsknotę ^.^
 
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-09-04, 10:35   

Sama nie wiem... Ostatnio dużo jest różnych opinii o Zmierzchu... Naznaczona, owszem, jest fajna, ale tu jest minus, że wszystkie kolejne części są dość przewidywalne. Przeczytałam na razie 4 części i trochę mam już dość bliźniaczek (które są według mnie w książce nie potrzebne, ponieważ jedna powtarza tylko to, co powiedziała druga) i 4263729 chłopaków Zoey. I to jej niezdecydowanie! Sama nie wiem, czemu czytam to dalej.
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-04, 10:43   

Chyba z dwojga złego wolę Zmierzch xd Nie lubię tam Belli, ale tak naprawdę tej książce zaszkodził film. Gdyby nie on, to wiele ludzi by nie pogardzało książką, która nie jest taka zła.
Jeśli chodzi o Dom Nocy to mogłabym tu po prost skopiować wypowiedź Asto Zombie :)

Co do okładek wolę Zmierzchową.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Clary_90 


Wiek: 25
Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-04, 14:42   

Ja bardziej lubię Naznaczoną :) Jest tak moim zdaniem lepiej napisana i w ogóle fajniejsza. Okładka też ładniejsza. A I MASZ RACJĘ. Zmierzchowi zaszkodził film, bo gdyby nie on, pewnie nie miałby tylu wrogów...
_________________
- Miłość jest do dupy...
- Wytatuuje to sobie na twarzy.
- Chociaż odstraszy chłopaków..
- Wątpię
(Annie i Naomi)
90210 <3
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-04-08, 04:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-08, 04:05   

A ja przeczytałam Zmierzch przed filmem i nikt mi nie wmówi ze go znielubiłam przez film. Chociaż ... przez jakiś czas miałam fioła na punkcie Alice :D (to z serii: straszne wyznania xd) Ale jednak zdecydowanie polecam Naznaczoną ;) Zoey potrafi nieźle wkurzyć ale Stevie Rae, Stark i Afrodyta, zdecydowanie przejmują książkę.
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-04-08, 14:06   

Ja tam osobiście zdecydowanie wolę Zmierzch. :) Według mnie ma on ciekawszą fabułę, jest napisany lepszym językiem, a poza tym z całej serii jest tylko jedna wkurzająca osoba, czyli Bella. ,,Naznaczona'' pomimo tego, że jest fajną książką, to styl jakim jest napisana po prostu mnie irytuje, bo to taki wymuszony młodzieżowy. Dodatkowo cała seria ,,Dom nocy'' ma całą masę postaci, które przyprawiają mnie o gorączkę np: Zoey, Stark, Kalona.
 
 
MartaFanta 

Wiek: 31
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-11-10, 21:49   

Zmierzch, aczkolwiek ostatnia część jest niesamowicie nudna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama