fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Języki obce
Autor Wiadomość
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2012-02-01, 20:18   Języki obce

Lubicie się uczyć języków obcych?
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-02, 14:00   

 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-02, 14:00   

Lubie się uczyć angielskiego. W całych dotychczasowych latach swojej nauki miałam okazję poznać jeszcze francuski i niemiecki, ale żadne z tych języków nie przypadł mi do gustu. Teraz mam nadzieje namówić mamę, aby zgodziła się zafundować mi lekcje hiszpańskiego, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2012-02-02, 15:10   

Awwww, ja kocham się uczyć języków obcych. W szkolę uczę się angielskiego i niemieckiego (bleh). Natomiast na własną rękę uczę się norweskiego, fińskiego, rosyjskiego i ukraińskiego.
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-02, 21:50   

Wow, to niezły dorobek ^^ Zostaniesz tłumaczem. ^^

Ja nie znoszę niemieckiego, bo dla mnie ten cały akcent brzmi, jakby mówiący się dusił. A francuskiego nie lubiłam, ponieważ nigdy nie umiałam wymawiać tych ich słów tak jak trzeba. :)
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-02-02, 22:35   

Kocham uczyć się angielskiego, uczę się go od trzeciego roku życia (jakaś grupa w przedszkolu z nauką angielskiego była to mnie rodzice zapisali). Ten język nie sprawia mi żadnych problemów, jedynie mylą mi się czasem różne czasy. W szkolę uczę się też niemieckiego, którego nie znoszę, jest dla mnie jakąś pomyłką xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-02-02, 23:18   

Oczywiście że tak ^^

Angielski którym posługuje się, prawie płynnie. Filipiński - to akurat wina mojego chłopaka. Moi znajomi uczą mnie hiszpańskiego, portugalskiego, islandzkiego :D W polskiej szkole przerabiałam dwa lata niemieckiego i stwierdzam że to strata czasu. Jest jeszcze kilka (tych Somalijskich i innych xd) ale jakoś wątpie abym je zapamiętała xD To są plusy chodzenia do Londyńskiej szkoły xD
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-02-02, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2012-02-03, 13:58   

Naprawdę lubię języki obce, niektóre wręcz ubóstwiam, ale nigdy nie podjęłam się nauki na własną rękę ; bez pomocy nauczycieli, czy np. mamy która z wykształcenia jest nauczycielem francuskiego i hiszpańskiego. To właśnie ona zaraziła mnie miłością do tych wyżej wymienionych i powiem nieskromnie, iż po francusku mówię naprawdę dobrze. Kocham francuski. ;-) Przepiękny język, taki kunsztowny, wyszukany. Ale bywa ciężko, często uczysz się stosunkowo długo, wydaje Ci się, że wszystko masz w małym paluszku, a jedziesz do Francji, pytasz Francuza o drogę i nie rozumiesz nic z tego co mówi. xD

Angielski lubię, mam od lat najmłodszych, ale (wstyd ! ) wciąż wielu rzeczy nie opanowałam i nie umiem. Niby taki prosty język, dogadasz się wszędzie, ale ja jednak wolę konwersować po francusku i hiszpańsku. :-P

Kiedyś, przez kilka miesięcy miałam rosyjski, który przyprawiał mnie o mdłości. xD Może w wykonaniu rodowitych mieszkańców Rosji brzmi to ładnie, ale Polaków... ;-) Zawsze mamy jeszcze babcię - rusycystkę, aczkolwiek wątpię czy kiedyś rozpocznę naukę. xD Ale umiem się przedstawić i powiedzieć ile mam lat ! xD
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-02-03, 20:49   

Lubię się uczyć języków obcych. Uwielbiam angielski, za to nienawidzę niemieckiego. Dla mnie jest to okropny język. Angielski to jest coś. Piosenki niemieckie to jakaś porażka, a angielskie? :D Moim marzeniem jest jeszcze nauka hiszpańskiego, ale nie wiem kiedy i jak zacznę. Niestety. :/
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Kada113 

Wiek: 27
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 11
Wysłany: 2012-11-25, 19:21   

Nienawidzę języków obcych. Ogólnie nie lubię się uczyć, ale to to już szczególna kara.
Angielski - już się przyzwyczaiłam, że muszę się uczyć, ale jego poziom w moim wykonaniu jest porażający.
Niemiecki - miałam przez trzy lata, ale niewiele się nauczyłam. Jakoś ten język mi nie leży.
Rosyjski - tu akurat muszę się pochwalić, bo jak na razie nie jest tragicznie. Nadążam ze wszystkim (no, prawie wszystkim), staram się systematycznie uczyć (o ile to możliwe xD), i mam nadzieję, że dalej jakoś będę go ciągnąć.

Za to nie kręcą mnie ani hiszpański, ani francuski. Podobno kiedyś (w zamierzchłych czasach, kiedy Kada była dzieckiem, a dinozaury jeszcze żyły...) całkiem nieźle mówiłam w tym drugim, ale cóż... miałam wtedy pięć lat i mieszkając wśród francuzów/belgów naprawdę byłoby sztuką nie opanować choć podstawowych zwrotów. Ponadto rodzice bardzo dobrze znają ten język i używali go w rozmowach (większość ludzi, którzy nas odwiedzali nie umiała wydukać słowa po polsku), więc jakoś tak samo wyszło. Tak więc teraz tylko znam jakieś podstawowe zwroty, umiem się przedstawić, takie duperele...
_________________
Vivre ma vie comme un gitan,
Vivre ma vie comme je l'entends
Avoir la liberté pour drapeau
Sans foi ni loi pour credo


Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy <3

poczytajmy razem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama