fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawiedzone miasteczko Shadowhills
Autor Wiadomość
Aniolec 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-07-25, 09:39   Nawiedzone miasteczko Shadowhills

Po tragicznej i tajemniczej śmierci siostry Ateny Persephonę Archer dręczą dziwaczne i przerażające sny... Dziewczyna czuje, że są w jakiś sposób związane z niedawną tragedią... Wie również, że podobne koszmary miała siostra. W pamiętniku Ateny odkrywa wzmiankę o miasteczku Shadow Hills. Postanawia przenieść się do tamtejszej szkoły — intuicja podpowiada jej, że tam kryje się rozwiązanie zagadki. Ale pytań tylko przybywa. Co wspólnego mają szkoła, tajemnicza epidemia, która przed wiekami zdziesiątkowała mieszkańców, oraz stary cmentarz? I jak to możliwe, że Persephona spotyka w Shadow Hills chłopaka, o którym śniła?
Dociekliwość dziewczyny i jej dążenie do rozwikłania zagadek przeszłości mogą ją zniszczyć...

Na temat tej książki czytałam, bardzo ciekawą i pochlebną recenzję, która mnie jeszcze bardziej zachęciła do czytania. Sądzę, że nie długo ta książka trafi na moją półkę.
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2012-11-26, 16:04, w całości zmieniany 2 razy  

REKLAMA 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-25, 11:06   

Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2012-11-26, 16:04, w całości zmieniany 2 razy  

Katherine. 
Księżniczka Fantasy

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-25, 11:06   

Ta książka znajduje się na mojej liście (a ta lista mierzy spokojnie, 20 -30 książek...) jednak ta książka jest na liście "do kupienia w tym roku ". Okładka jest prześliczna, a opis też do mnie przemawia. Mam nadzieję, że jak już ją przeczytam a pierw dorwę w swoje ręce , to będę bardzo zadowolona :-)
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  

Aniolec 

Wysłany: 2012-06-22, 17:52   

Ktoś czytał i poleca?

Katherine. 
Księżniczka Fantasy

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-09-24, 10:53   

Chciałam napisać to samo co Aniolec. Miałam ją przeczytać w "tym roku" i co ? Buhahahaha, nic z tego, nie wiem jak ja to robię. Może jednak znalazł się ktoś kto miał okazję przeczytać daną książkę i podzieli się z nami recenzją?.

Wampirzycaaaa 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-11-26, 10:06   

Czytałam i bardzo gorąco polecam. Ta książka jest fenomenalna. Specjalnie wstałam wcześnie rano aby móc ją dzisiaj dokończyć, tak mnie wciągnęła.

Strasznie spodobał mi się sposób tworzenia kręgu. Był całkowicie inny od tych które znam. Autorka ma za to ogromnego plusa. Kolejnego zarobi za muzykę słuchaną przez Phe, a także jej ubiór. A jeszcze innego, za Zacha. Słodki, bezbronny (no, nie do końca bezbronny) i taaaaaaaaaki fajny. Muszę też przyznać, że Trent też był niczego sobie :D

Przez połowę książki męczymy się z myślami i wizjami Persephony, a przez drugie pół, czytamy o jej przesłodzonej miłości. Naprawdę przesłodzonej. Przy niej, Bella może się schować za swym Edłuardo. Chociaż, na szczęście, Złotowłosa nie męczy nas tak myślami o ukochanym, jak to potrafiła robić Bella czy Clary. Oczywiście to porównanie do Zmierzchu jest moje osobiste i nie ma nic wspólnego z książką!

Kolejną sprawą są opisy miejsc. Anastazja naprawdę ma rzadki talent do opisywania miejsc i niektórych scen. Kiedy czytasz o wizjach Persefony, gdzieś w głębi siebie je widzisz dokładniej. Kiedy czytasz o cmentarzu, czujesz zapach starości i strachu Phe. Kiedy czytasz o magicznym kręgu, czujesz powiew wiatru towarzyszący jego tworzeniu. Jedyny minus to taki, że nie czułam ferworu tej walki, a przywołanie istot martwych, wyglądało podobnie jak to w Pamiętnikach.

Nawet nie pomijając żadnego z moich porównań, książka nadal pozostaje kapitalna. Za tę książkę warto oddać kawałek siebie, na rzecz Piekła ;>

A! Czy słyszał już ktoś o kolejnej części? Muszę, muszę wiedzieć kim dokładniej jest Persephona.

Odpowiedz do tematu