fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Kłamczuchy
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-12, 14:21   Kłamczuchy




Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-27, 20:27   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-27, 20:27   

Czytał ktoś książkę?
Jestem ciekawa czy bardzo różni się od książki?
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-28, 18:41   

Znaczy od serialu tak ? ;) Pierwsza część nie aż tak bardzo. Poza opisem bohaterek nie ma jakiś większych zmian. Druga część ma za to wielkie różnice.
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-28, 19:15   

Tak, chodziło mi o serial ;) Dzięki za odpowiedź. Mam ochotę przeczytać i tak się zastanawiałam czy to nie będzie przypadkiem drugie PW
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-09-28, 19:44   

Nie będzie. ;>
Książka ma bardzo fajny styl i miło się ją czyta, w porównaniu do tamtego. xD
Pierwsza część jest identyczna (pod względem fabuły), jak 1 odcinek serialu. ;p Różnice są tylko niewielkie - w wyglądzie głównych bohaterek.

Za to w drugiej już się trochę zmienia.
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-03, 23:09   

To chyba jedyna seria nastawiona bardziej na młodzież, o której mogę szczerze powiedzieć: "kocham i ubóstwiam". :-D Uraczę Was zatem recenzją, a co !


"Wciąż tu jestem. I wiem o wszystkim. "

"Życie jest takie ciekawe,kiedy wie się wszystko. "

Z zamyślenia wyrywa Cię dźwięk nadchodzącego SMS -a. Krótka, złowieszczo radosna melodia, tym razem nie zwiastuje miłych chwil spędzonych na pisaniu z najlepszą przyjaciółką. Teraz SMS niechybnie zwiastuje kłopoty. I jego treść wcale nie będzie przyjemna. Bo ona wciąż tu jest. Wcale nie odeszła. I co gorsza, wie o wszystkim.

Nie oglądałam hitowego i niezwykle rozreklamowanego serialu, który powstał na podstawie debiutanckiej powieści Sary Shepard, toteż nie miałam żadnej możliwości porównania obydwu form historii, do której napisania, inspiracją stały się barwne wspomnienia z czasów szkolnych Autorki. Moją niechęć do książek typowo młodzieżowych nieustannie pielęgnuje i pozwalam się jej rozwijać, z każdą coraz paskudniejszą pozycją z tego gatunku, trafiającą w moje ręce. Sam krótki dopisek: 'młodzież', powodował u mnie falę mdłości, ale i nutę zastanowienia - takich opowieści wciąż przybywa, a jak ciekawa może być historia z akcją w jakiejś amerykańskiej szkole średniej,na dodatek z nastolatkami w roli głównej ? Wniosek jest jeden: wszystkie te historyjki są beznadziejne. Teraz pójdę o kroczek dalej i uczciwie przyznam, że historia o czterech tak różnych dziewczynach, z luksusowego amerykańskiego półświatka, nie tylko całkowicie podbiła moje serce, ale także diametralnie zmieniła mój sposób patrzenia na literaturę młodzieżową, zwłaszcza tą zagraniczną. Panie i Panowie, witam w Rosewood !

"Hej, Em
Będę płakać ! Ktoś mnie zastąpił ! Teraz całujesz kogoś innego !
A. "


Alison, to dziewczyna którą każda chciałaby być - nawet te najpiękniejsze i najbardziej zadbane dziewczyny, czują się przy niej szare i bezbarwne. Nawet te dowcipne i pewne siebie, w starciu z nią tracą rezon, by przez najbliższy miesiąc przeżywać rozpacz, powodowaną krzywym spojrzeniem Królowej. Ali, szkolna gwiazda, ma wszystko - cztery przyjaciółki gotowe skoczyć za nią w ogień, ubrania z najwyższej półki, luksusowy samochód, urodę i kolejki chłopców, gotowych zabić, byle tylko obdarzyła ich pełnym aprobaty uśmiechem. Kiedy dziewczyna znika, jej przyjaciółki przeżywają koszmar, który nie kończy się nigdy - Alison nie znaleziono i zagadka jej nagłego zniknięcia pozostaje całkowicie nierozwiązana. Kiedy zaczynają otrzymywać tajemnicze wiadomości,przesycone aluzjami do pikantnych i arcyważnych szczegółów z ich życia, sprawy zaczynają jeszcze bardziej się komplikować, bo oto Autorką jest niejaka A. Która wie wszystko o ich rodzinach, Ali i o nich samych. Tylko czy jest możliwe, by ich dawna przyjaciółka powróciła? Tak, macie rację, to dość zawiłe i z całą pewnością dalekie od normalności. Ale taki jest kwiat młodzieży z Rosewood.

Ach, jaka ta książka jest wspaniała ! Dość niecodzienny wstęp z mojej strony, trzeba przyznać, ale taką lekturę jak pierwsza część serii "Pretty Little Liars" spotyka się tylko raz. Pierwszą rzeczą która mnie w niej kompletnie oczarowała i uwiodła jest akcja, pędząca z zawrotną prędkością i nie dająca odpocząć przy lekturze ani chwili. Tej powieści się nie czyta - ją się pochłania, dosłownie w ciągu kilkunastu minut i nawet nie zauważymy, że te kilkadziesiąt kartek gdzieś uleciało, a czytanie zmierza nieuchronnie ku końcowi... przy czym wcale nie chcemy, by koniec ten nadszedł. Pani Shepard wykreowała nowy, niezwykle wciągający i intrygujący świat, będący pewnym przeobrażeniem tego co znamy na co dzień;również dzięki temu mamy możliwość utożsamiania się z historią i poszczególnymi bohaterami. Poprowadzenie narracji z perspektywy osoby wszechwiedzącej, było w tym przypadku całkiem niezłym pomysłem, który dobrze się sprawdził - Autorka zgrabnie przeskakuje od jednej historii danej dziewczyny do drugiej, co łączy się w interesującą i zaskakująco spójną całość. Posługuje się ona plastycznym i barwnym, ale bardzo prostym językiem, który dotrze niemalże do każdego odbiorcy, o ile oczywiście nie oczekujemy kwiecistego dzieła, na miarę poprzedniej epoki ! Sporym plusem są dialogi; na wskroś realistyczne i niewymuszone, pozwalające wczuć się w pełni w opisaną sytuację i dobrze uzupełniające książkę.

"Dzień dobry, nienawidzimy Cię. "

Fabuła jest od początku, aż do zaskakującego końca ,ogromną tajemnicą i zagadką, trudną do rozwikłania nie tylko dla bohaterów, ale także dla Czytelników. Intryg i spisków nie brakuje, ba ! Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że "Kłamczuchy" mają w sobie bardzo wiele z najprawdziwszego kryminału. Co ważne - Autorka bez przerwy nas zwodzi i nawet jeśli przez chwilę pozwala nam się łudzić, że rozwiązaliśmy zagadkę, w następnym podejściu udowadnia, że karty wykłada tylko ona. Fabuła, pomijając zdecydowanie przeważający wątek kryminalny, koncentruje się na codziennym życiu głównych bohaterek i co dziwne - nawet opis niedzielnego śniadania w wykonaniu Pani Shepard był nienużący i wprost błagał, by czytać go w nieskończoność. Aż do teraz pozostaje pod sporym wrażeniem jej stylu pisania i talentu, który niewątpliwie posiada. Wraz z końcem książki akcja się zagęszcza, intryga nie jest ani trochę bliżej rozwiązania, a sama akcja urywa się w najmniej odpowiednim momencie - to wszystko sprawia, że ciężko mi będzie przespać najbliższą noc spokojnie, bez rozmyślań o tym co zaserwuje nam w kolejnych częściach Sara Shepard i jakie postanowi znaleźć rozwiązanie.

Nigdy nie sądziłam, że jakakolwiek powieść młodzieżowa może wzbudzić emocje; teraz jednak mam żywy dowód na to, że jest to jak najbardziej możliwe. Opowieść o Arii, Spencer, Hannie i Emily to urzekający, plastyczny obraz elitarnego świata, dostarczający nam niesamowitej dawki wzruszeń, lecz także i radości w czystej jak łza formie - momentów w których ogarnia nas niepohamowany chichot, nie brakuje. Nie brakuje również takich, w których po prostu nieprzyzwoicie szeroki uśmiech wykwita nam na twarzy.

Bohaterowie, to osoby z krwi i kości, takie które z powodzeniem moglibyśmy spotkać w realnym świecie - na próżno szukać tu paranormalnych stworów i wampirów, które tylko udają krwiożercze, a tak naprawdę jedzą wyłącznie sałatę. Postaci są ciekawie wykreowane, plastyczne i ujmujące - to wręcz zakrawa na kpinę, że zwyczajne nastolatki, których perypetie powinny mnie nudzić na śmierć, okazały się tak ciekawymi osobami, a niektóre z nich zaskarbiły sobie nawet miejsce wśród moich ulubionych bohaterów literackich. Czyżbym dotychczas po prostu niewłaściwie dobierała lektury, że przegapiłam taką perłę ? Warto też wspomnieć, że postaci które wyszły spod pióra Pani Shepard, są dosyć nierówne i znacznie różnią się między sobą - charaktery niektórych są bardzo wyraźnie zarysowane, inne z kolei są niejednoznaczne - w obu przypadkach, są to postaci pełnokrwiste, intrygujące i przykuwające uwagę.

Niewątpliwie, "Kłamczuchy" miały kilka wad, aczkolwiek były to wady niezwykle drobne, umykające wręcz, w żaden sposób nie rzutujące na całą książkę. Przyznaję, że czytałam ją jak w prawdziwym transie; transie tak ogromnym, że wszystkie błędy i wszystko na co powinnam zwrócić uwagę, po prostu przemykało mi gdzieś przez głowę i nie zostawało tam na dłużej. Dopatrzyłam się jednej maleńkiej ułomności - przy czym jedynie ja, całkowicie subiektywnie, traktuje to w ten sposób, bo równie dobrze ktoś inny może to odebrać jako dużą zaletę. Mianowicie, nie przypadł mi do gustu natłok nazw firm odzieżowych, kosmetyków i tym podobnych - nie mieszkam tam gdzie bohaterki i tylko niektóre z marek coś mi mówiły, a reszta ? Tu byłam niestety skazana na domysły.

"Do miasta wrócił cyrk. "

Książka Pani Shepard może się poszczycić sporą dawką uroku i niepowtarzalnego magnetyzmu, bezpruderyjnością i niezwykle klimatyczną, luksusową otoczką - to wszystko daje nam mieszankę iście wybuchową . "Pretty Little Liars" wzbudza emocje, przyprawia o dreszcz podniecenia, radosny pisk , czy łzy na policzkach i przenosi do zupełnie innego, wydawałoby się zwyczajnego świata w którym niczego nie można być pewnym. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą zdecydowanie nietuzinkową i oryginalną powieścią, wybijającą się na tle innych, powiedziałabym, że perełkę młodzieżowej konwencji. Ja na pewno jeszcze do niej wrócę i to niejednokrotnie. I pamiętajcie - Gra dopiero się zaczęła. A. nie chce nam zepsuć zabawy. Ale ma nas na oku.

Wciąż tu jestem. I wiem o wszystkim.
A.


Końcowa Ocena: 5/6.

Recenzja pochodzi z bloga - http://kawa-ze-smietanka.blogspot.com/
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-01-26, 20:09   

To się dopiero nazywa młodzieżowa książka. Pierwsza część serii Pretty Little liars, to wprowadzenie nas do niesamowitej serii, w której intrygi to główna atrakcja. Powiem szczerze, że przez większość książki zastanawiała się, dlaczego te dziewczyny kolegowały się z kimś takim, jak Alison DiLaurentis, osobą, która gromadziła cudze sekrety tylko po to, aby mieć człowieka w garści. Moim zdaniem ,,Kłamczuchy'' w świetny sposób ukazują sposób, w jaki jeden człowiek może manipulować innymi. Polecam te książkę wszystkim bez wyjątku :)
 
 
Clary_90 


Wiek: 25
Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-27, 11:52   

Kocham całą serie. Najbardziej chyba podobały mi się ,,Niewiarygodne" a teraz do sklepu po Zepsute. Autorka tak genialnie wszystko rozpracowuje, że nigdy nie można przypuszczać, co kiedy i dlaczego. Akcja od początku do końca tak wciąga, że nie sposób nie poznać końca.

Jest to chyba najlepsza seria książek jaką do tj pory czytałam. Język jest świetny i na prawdę podoba i się, że autorka używa nazw wielu firm, ulic itp. Nie wiem dlaczego ludzie tego nie lubią
_________________
- Miłość jest do dupy...
- Wytatuuje to sobie na twarzy.
- Chociaż odstraszy chłopaków..
- Wątpię
(Annie i Naomi)
90210 <3
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-01-27, 11:56   

Jestem bardzo ciekawa tej serii i już sobie tę część zamówiłam w bibliotece po tym jak zobaczyłam na pólkach kontynuacje. Mam nadzieję, że po tylu pozytywnych opiniach mi także się spodoba. Pożyjemy, zobaczymy. Jak na razie muszę czekać, aż ktoś to przeczyta i odda do biblioteki. ;)
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-22, 19:33   

Skończyłam pierwszą część i już jestem zadowolona, że zażyczyłam sobie na święta boxa czterech części. Niesamowicie lekka lektura, przyjemna. Idealna przy odpoczynku. Zdecydowanie polecam.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-26, 14:00   

Szkoda, że tylko pierwsze 3 części takie są. Miałam podobne zdanie, a teraz 5 leży u mnie na biurku już z miesiąc i nie mogę się przez nią przebić pomimo, że lekka. 0 akcji. ; o
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 16:04   

"Trzy osoby mogą dochować tajemnicy,
jeśli dwie z nich nie żyją." - Benjamin Franklin

W każdym miasteczku, szkole, osiedlu, grupie znajdzie się taka osoba, o której zainteresowaniu i przyjaźni marzą wszyscy.
Alison DiLaurentis była właśnie taką osobą. Najpopularniejsza i najładniejsza dziewczyna w Rosewood, niedaleko Filadelfii. Jeśli na ciebie spojrzała, byłeś tego dnia niewątpliwym szczęściarze. Ali wybrała sobie cztery dziewczyny z całego tłumu innych i uczyniła je przyjaciółkami. Każdy wie, że nic tak trwale nie wiąże przyjaźni jak sekrety, a Alison znała je wszystkie.

Pewnego dnia Ali znika. Wychodzi podczas jednego z ich wspólnych spotkań. Aria, Spencer, Hanna i Emily pozostają ostatnimi osobami jakie widziały Ali. Apel rodziny, ogłoszenia o zaginięciu w CNN i ... kompletna cisza.
Rozpacz, ale i spokój, bo zniknęła osoba, która znała ich sekrety, lecz jednocześnie i tak, która mogła je zdradzić, zamieniając ich życie w ruinę.

"KWIAT MŁODZIEŻY Z ROSEWOOD"
Spencer Hastings to niezwykle ambitna dziewczyna. Zawsze taka była. Jej grafik na rok szkolny pęka w szwach, a wakacje poświęca na naukę do egzaminów i treningi. Zawsze jednak jej starsza siostra była dumą rodziny, zawsze o te parę punktów lepsza. Teraz pojawia się z nowym chłopakiem, którego z Spencer zaczyna coś łączyć. Znowu, bo choć to inna osoba, to nie pierwszy raz się to zdarza.
Aria Montgomery to teraz dziewczyna z Islandii. Właśnie wróciła z rodzicami do Rosewood, ale dawnej Ari z różowymi pasemkami i dziwnym stylem już nie ma. Teraz jest niezależna i z własnym wyszukanym poczuciem smaku. Poznaje przypadkowo w barze młodego mężczyznę, lecz...oboje ukrywają swój wiek. Gdy wieczór mija, szkolna rzeczywistość odkrywa całą prawdę.
Hanna Marin to teraz nowa gwiazda szkolna. Już nikt nie pamięta tej grubej, nieatrakcyjnej dziewczyny w cieniu Ali. Teraz szczupła, zawsze moda i z nową przyjaciółką. Ma wszystko czego chce, ale i pozostaje sekret szybkiej utraty wagi...oraz posiadania pary kolczyków i bransoletek od Tiffany'iego.
Emily Fields podtrzymuje rodzinną tradycję pływając w reprezentacji szkoły. Nawet nie śni się jej aby złamać choć najmniejszy zakaz rodziców. Pilna uczennica i pokorna córka. Poznaje jednak nową koleżankę, do której zaczyna czuć coś więcej niż przyjaźń, mimo iż jej chłopak także pływa w reprezentacji.

Już nie jako przyjaciółki, lecz każda osobno. Nadal jednak coś je łączy. Dotyka ich teraz ten sam los. Każda z nich otrzyma sms'a, maila a może tradycyjną wiadomość w skrzynce pocztowej lub szkolnej szafce.
Rzeczy i sekrety o których wiedziała tylko jedna osoba, a także zupełnie nowe tajemnice, o których nie wie nikt. Wszystkie podpisane tak samo.
"Wciąż tu jestem. I wiem o wszystkim. - A."

Jeśli więc znacie już Pretty Little Liars z ich serialowej wersji, czym prędzej sięgajcie po książkę. To gratka dla każdego fana i zupełnie nowe niespodziewane oblicze większości zdarzeń. Nie będziecie się nudzić ani chwili. Wiele was zaskoczy.
Jeśli nie znacie jeszcze historii Alison oraz jej czterech przyjaciółek, pozostaje mi was tylko serdecznie zachęcić. Takich historii nie można bowiem sobie odpuścić.

Książka jest przepięknie wydana. Nie można wypuścić jej z rąk !
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-08-13, 10:36   

Wczoraj właśnie skończyłam pierwszą część PLL i nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie. Ciekawa, nie powiem, że nie. I jestem bardzo ciekawa kim jest tajemniczy/a "A.". No, no już nie mogę się doczekać aż kolejne części wpadną w moje ręce. :D

Recenzję można przeczytać tutaj: http://szeptksiazek.blogs...zuchy-sara.html
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-12-25, 09:46   

Pokusiłam się o przeczytanie pierwszego tomu, jako że jestem wielką fanką serialu. I nie zawiodłam się! Naprawdę mi się podobało, choć nie myślałam, że aktorzy wyglądają aż tak inaczej od bohaterów w książce, ale to akurat mało ważne ;p Fajnie, że w ekranizacji w tym 1 odcinku zrobili dokładnie tak jak to było w książce. Właśnie jestem w połowie drugiego tomu i na pewno sięgnę po kolejne! :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama