fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy pomysł Cassandry
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-05, 18:09   Nowy pomysł Cassandry

Wydawnictwo Simon & Schuster ogłosiło, że autorka bestsellerów młodzieżowych Cassandra Clare, podążając za ogromnym sukcesem Darów Anioła i Diabelskich Maszyn – stworzy trzecią serię powieści opartych na motywach świata Nocnych Łowców. Publikacja nowej serii ‘The Dark Artifices’, ma się odbyć jeszcze przed rokiem 2015.

Poniżej znajdziecie zarys fabuły do pierwszej książki z serii (informacja prasowa):

Akcja jest umiejscowiona na tle błyszczącego obecnego Los Angeles, a seria opowiada o Emmie Carstairs, najsilniejszym wojowniku i najbardziej utalentowanym młodym Nocnym Łowcą od czasów Jace Waylanda, oraz o przyjacielu Emmy od broni – Julianie Blackthorn’ie. Pomimo skomplikowanych uczuć Emmy do Juliana, ta dwójka musi stworzyć zespół aby zbadać demoniczny spisek, który rozciąga się od klubów czarnoksiężników na Sunset Strip, aż po zaczarowane morze, które rozciąga się wzdłuż plaż Santa Monica.

„Wiem, że czytelnicy pokochają Emmę, Marka, Cristina i Juliana, tak jak pokochali Jace’a, Clary, Will’a, Tessę i Jem’a” – mówi Clare. „Czytelnicy często pytają mnie co się stanie w świecie Łowców Cieni po wydarzeniach jakie miały miejsce w Diabelskich Maszynach, a ta seria da im szansę na odkrycie tego.”


W sumie to nie wiem czy się cieszyć...
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-04-05, 18:24   

 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-04-05, 18:24   

Hmmm, ja też. Niby fajnie i w ogóle, ale z dugiej strony już chyba za dużo tego będzie. Dary Anioła miały być trylogią, a jest części więcej. Jeszcze Diabelskie Maszyny, a teraz to... Kurde, obawiam się tego, że będzie to naciągane, a bohaterowie będą podobni do tych z DA i DM, no ale na pewno z ciekawości przeczytam i zobaczę co wymyśliła Clare. Jednak to nie zmienia faktu, że się bardzo tego obawiam.
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-04-06, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-05, 18:36   

Zgadzam się. Powoli ten pomysł Nocnych Łowców zacznie się robić nudny. Bo tak naprawdę niby autorka pisze już dwie inne serie ale przecież one są i tak o tym samym. Jest jest jeden prześwietny nocny łowca, jest dziewczyna trochę zagubiona w tym świecie no i jest ten drugi facet, świetny przyjaciel... No w tej nowej serii niby zmieni trochę ten schemat, to dziewczyna jest prześwietnym łowcą, ale już w tym powyższym tekście jest napisane, że uczucia będą skomplikowane a autorka podała, że polubimy aż cztery postacie w czym trzech mężczyzn.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2012-04-05, 21:33   

Rośnie nam nowa Steph Meyer, co ? Uwielbiam Cassandrę, jestem i zawsze będę tej osobie wdzięczna, za wykreowanie tak nadzwyczajnej rzeczywistości, za wręcz odmienienie mojego życia, ale świat Nocnych Łowców z Nowego Jorku i wiktoriańskiej arystokracji, w zupełności uważam za satysfakcjonujący. Może kupię podług myśli kolekcjonowania, wątpię, czy przeczytam.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-06, 00:57   

O boże. Dziewczyny, opisałyście wszystkie moje obawy na temat tej serii. Naprawdę nie wiem co od siebie dodać.

Świat Nocnych Łowców to nie magiczny Londyn z Pokątną, to nie wielki świat Tolkeina. Pokochałam obie serie pani Clare, ale więcej nie dam rady. Czym więcej czasu spędzam w tym świecie, tym bardziej zawiewa nudą. To nie tak że świat Jace'a czy Willa będzie nudny. Nie, na to nie ma szans. Po prostu zniknie ta magiczna, świeża nuta. Naprawdę, kiedy czytałam pierwszy tom Darów, nie czułam żeby ta książka miała jakiś bliższy, bardziej znany schemat np. ze Zmierzchu czy z Pamiętników. Kolejna seria, obstawiona w Idrisie raczej tej zasady, nie uciągnie. Owszem w obu seriach, są trzy zakochane w sobie nawzajem (nie mam na myśli takiego układu: <3 = Clary + | Jace | + Simon = <3 ) postacie, no ale żeby czworokącik? Znając panią Clare jeden (lub dwóch) będzie osobą, która lubi płeć brzydką. Przeczytam, tak jak BlackVampire tylko z ciekawości co tam Cassandra wymyśliła.
_________________

 
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-25, 17:15   

Ale przecież "TDA" będzie o Emmie Carstairs ;D Nie wiem, skąd wasze obawy... Ja wprost nie mogę się doczekać, co Cassie jeszcze wymyśli ;D
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-01-25, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-01-25, 17:39   

MeaCulpa napisał/a:
Ale przecież "TDA" będzie o Emmie Carstairs ;D Nie wiem, skąd wasze obawy... Ja wprost nie mogę się doczekać, co Cassie jeszcze wymyśli ;D


Ouch, oczywiście, że będzie o kimś innym, i ja np. wiem o tym doskonale. Po prostu, jestem trochę zaskoczona i rozeźlona tym, że Cassandra stara się, z całych sił, sprawić aby jej świat był wielki niczym Śródziemie, czy Świat Dysku. Emma Carstairs jest potomkiem któregoś z bohaterów Mechanicznych Maszyn, więc patrząc na postać Jace'a i Willa, dochodzi się do faktu, że i Emma będzie podobna do owego bohatera. Mimo iż książka może być napisana wspaniale (a znając Clare, tak nie będzie), to nic nie zmieni faktu, że historia jest oklepana.

BTW, niech ktoś zmieni położenie przycisku "cytuj", bo któryś raz wcisnęłam "edytuj" i pisałam w czyimś poście ._.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-01-25, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-27, 11:25   

Tak... Też byłam zaskoczona, że pociągnie dzieje Nocnych Łowców. Z jednej strony jestem ciekawa, co wymysli do losów tej całej Emmy. Ale z drugiej... Jeśli Miasto Niebiańskiego Ognia, i Mechaniczny Książe skończą się tak, jak sobie to ubzdurałam, to będe w zupełności usatysfakcjonowana... i TDA, byłoby zbędne...

Jednak z innej strony patrząc... Nie bardzo podoba mi się jej nazwisko... Mam tylko nadzieję, iż nie wyszło ono z Jem'a -_-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama