fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Eon
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-08-07, 07:49   Eon



"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem."

Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii. Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko.

To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury…



Imperium Niebiańskich Smoków - od prawieków chronione przymierzem z dwunastoma duchowymi bestiami - chwieje się w posadach, gdy krwawy zamach stanu wynosi na tron fałszywego cesarza Sethona. Po śmierci dziesięciu lordów Smocze Oko tylko Eona, pierwsza od pięciuset lat kobieta w statusie lorda Smocze Oko, może ocalić kraj przed zagładą dzięki więzi z Lustrzanym Smokiem. Jednakże moc płynąca ze zjednoczenia z niebiańskim zwierzęciem nieoczekiwanie stanowi śmiertelne zagrożenie, gdy do głosu dochodzi siła ludzkiej natury: żądza władzy, zdrada, miłość i pożądanie...
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-18, 01:01   

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-18, 01:01   

"Eon. Powrót Lustrzanego Smoka" to niezwykła opowieść o chłopcu, który skrywa swą prawdziwą tożsamość, dzięki czemu ma możliwość ubiegania się o pozycję lorda Smocze Oko. Startowanie na to stanowisko samo w sobie nie wydaje się być aż tak trudnym zadaniem gdyby nie fakt, że Eon jest kaleką. Oh, i tak naprawdę wcale nie jest chłopcem, a wręcz przeciwnie - to szesnastoletnia dziewczyna i właśnie dlatego musi ukrywać się pod postacią chłopca. Kobiety niestety nie posiadają zaszczytu zjednoczenia się ze smokiem i piastowania tej zaszczytnej funkcji jaką jest bycie lordem Smocze Oko. Tutaj jednak nasza bohaterka nie okazuje się zwykłą kobietą, ponieważ posiada moce, jakich nie mają nawet najznakomitsi wśród lordów, co skazuje ją na ogromne niebezpieczeństwo.

Wyraźnie można zauważyć, że autorka pisząc tę książkę zaczerpnęła pomysły z kultur wschodu, co nawet potwierdzają jej słowa pod koniec książki, gdzie to wypowiedziała się, że pisząc tę powieść opierała się na historii Chin i Japonii. Myślę, że dla miłośników tych krajów (tudzież również dla mnie) powinna być to dodatkowa zachęta do sięgnięcia po tę książkę. "Eon" to wspaniała baśń, która czaruje i wprowadza czytelnika w niezwykle urzekający świat magii i smoków. Dodatkową gratką dla czytelników może być to, że smoki, te wspaniałe, godne i dostojne postacie przedstawione są w zupełnie inny sposób niż w jakichkolwiek pozostałych "smoczych" książkach, które akurat ja do tej pory czytałam. Smoki w tej książce są przedstawione w sposób niezwykły, a w dodatku od początku do końca owiany tajemnicą. Autorka nigdy tak naprawdę nie zdradza całej ich istoty, pozostawiając wyobraźni czytelnika wielkie pole do popisu. Nie rozwodzi się nad ich charakterem, aczkolwiek przedstawia w sposób wystarczający, co sprawia, że czytelnik tak naprawdę sam czuje respekt do tych postaci. Cieszy mnie bardzo to zupełnie inne przedstawienie tych niezwykłych stworzeń, ponieważ zawsze miło jest spojrzeć na ich świat z zupełnie nowej, innej perspektywy, nie próbując porównywać książki do jakiejś innej lektury, co wcześniej było u mnie dosyć często spotykanym zjawiskiem.

Główny bohater naszej powieści, Eon, jak już wcześniej wspomniałam, jest szesnastoletnią dziewczyną. Pod czujnym okiem i opieką swojego mistrza Eon kształci się wytrwale, by być godnym zdobycia tytułu lorda Smocze Oko. Ogromnym utrudnieniem dla niego jest to, że jest niestety kaleką, przez co ludzie postrzegają go jako niegodnego na to miejsce. Musi on udowodnić nie tylko innym, ale i sobie samemu, że jest godzien wystąpienia o ten tytuł i opiekowania się krajem. Jest to niestety postać samotna i zagubiona, ponieważ niemalże wszyscy trzymają się od niego z daleka, z ich ust często padają bolesne i obraźliwe słowa oraz gesty, a oni sami traktują go jak demona, jak kogoś, na kogo nie warto nawet spojrzeć. Wkrótce jednak dochodzi do niezwykłych wydarzeń, przez co Eon znajduje się w dużym niebezpieczeństwie. Jest on głównym punktem, wokół którego toczy się walka o władzę. Jakby tego było mało musi on zmagać się ze swoją prawdziwą tożsamością i okryć, kim tak naprawdę jest, choć wie, że nie może dopuścić do tego, by prawdziwe ja przejęło nad nim kontrolę, ponieważ to oznacza śmierć nie tyko dla niego, ale i dla jego bliskich.

Autorka gwarantuje nam fantastyczną podróż przez świat magii i smoków, intryg i tajemnic. Wartka akcja zapewnia niezapomnianą zabawę, a barwni i plastyczni bohaterowie wzbudzają sympatię lub też niechęć, a zapewniam, że jest to jak najbardziej możliwe. Alison Goodman utkała nam wspaniały świat na fundamentach wschodniej kultury, jednak jak sama twierdzi, opierała się również na wielu innych starożytnych i nowożytnych kulturach, przez co książka ta jest niemalże mieszanką wybuchową. Dodatkowo dużym plusem jest to, że nie zniechęca po pierwszych stronach, a wręcz przeciwnie, bardzo ciekawie zarysowana akcja pierwszych kartek dodatkowo zachęca do zapoznania się z całą książką, a po jej przeczytaniu budzi się w nas chęć, by jak najszybciej zabrać się za drugi tom. Myślę, że dla fanów fantastyki jest to pozycja jak najbardziej wskazana, która gwarantuje niezapomniane emocje i mile spędzony czas.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-27, 11:47   

Nigdy nie skończyłam jej czytać :-( Sama nie jestem pewna dlaczego wgl. przestałam. Książka była naprawde ciekawa.
Chyba będzie trzeba wziąść się za nią jeszcze raz i wreszcie skończyć ;D
Ostatnio zmieniony przez MeaCulpa 2013-01-27, 11:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama