fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Koszmar z ulicy Wiązów
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-01, 13:20   Koszmar z ulicy Wiązów

#1 Koszmar z ulicy Wiązów


Nastoletnią Nancy Thompson (Heather Langenkamp) dręczą koszmarne sny. Pojawia się w nich przerażający mężczyzna o spalonej twarzy i stalowych ostrzach zamiast palców u ręki. Pewnej nocy dziewczyna zaprasza do domu trojkę swoich przyjaciół. Ich również odwiedza we śnie ten sam tajemniczy psychopata. Co gorsza, jedna z dziewcząt zostaje w nocy zamordowana. Policja oskarża o zbrodnię jej chłopaka, jednak wkrótce i on ginie śmiercią tragiczną. Nancy dowiaduje się, że mężczyzna ze snów to Freddy Krueger (Robert Englund), seryjny morderca dzieci, który przed laty został zlinczowany przez rodziców swoich ofiar. Wygląda na to, że potwór zamierza powrócić do świata żywych.

#2 Zemsta Freddy'ego


Minęło pięć lat odkąd szalony psychopata Freddy Krueger (Robert Englund) został odesłany z powrotem do piekła. Do domu, w którym mieszkała Nancy Thompson wprowadza się rodzina Walshów. Wkrótce 17-letni Jesse Walsh (Mark Patton) zaczyna mieć koszmarne sny. Pojawia się w nich spalony morderca o spalonej twarzy. Jednak tym razem Freddy ma bardziej wyrafinowany plan. Nie chce już zabijać osobiście. Planuje opętać duszę Jesse'go i tym samym uczynić go swoim następcą. Wkrótce osoby z otoczenia chłopaka zaczynają ginąć...

#3 Wojownicy snów


W Springwood dochodzi do serii dziwnych prób samobójczych wśród nastolatków. Po odratowaniu młodzi ludzie wysyłani są na kurację do szpitala psychiatrycznego. Jedną z niedoszłych samobójczyń, Kristen Parker (Patricia Arquette), w snach odwiedza monstrum o zniekształconej twarzy i brzytwach wyrastających z dłoni. Okazuje się, że te same koszmary męczą też pozostałych młodych pacjentów. Freddy Krueger (Robert Englund) powraca, aby móc znów zebrać swoje krwawe żniwo.

#4 Władca snów


Kristen (Tuesday Knight) i dwoje jej przyjaciół po opuszczeniu szpitala psychiatrycznego starają się wrócić do normalnego życia nastolatków. Chcą zapomnieć o traumatycznych przeżyciach związanych z psychopatycznym zabójcą ze snów. Jednak Freddy Krueger (Robert Englund) nie daje za wygraną. Pewnej nocy dziewczyna znowu ma koszmar z monstrum w kapeluszu w roli głównej. Co gorsza, Freddy’emu udaje się wykorzystać specyficzną umiejętność Kristen. Potrafi ona wciągać do swojego snu inne osoby. Tym sprytnym sposobem Freddy rozpoczyna kolejne masowe polowanie...

#5 Dziecko snów


Alice (Lisa Wilcox) jest jedyną osobą ocalałą z koszmaru, jakim było spotkanie z Freddym Kruegerem (Robert Englund). Jednak demoniczny morderca nie poddaje się tak łatwo. Po raz kolejny odwiedza dziewczynę w snach, a wkrótce po tym zaczynają ginąć jej znajomi. Na dodatek Freddy planuje ponownie przenieść się do świata żywych za pośrednictwem dziecka, którego spodziewa się Alice. Zdesperowana dziewczyna zrobi wszystko, aby ocalić siebie i swojego potomka. W walce zyska nieoczekiwanego sprzymierzeńca – matkę Freddy’ego, Amandę (Beatrice Boepple).

#6 Freddy nie żyje: koniec koszmaru


Ostatnia odsłona kultowej serii. Doktor Maggie Burroughs (Lisa Zane) pracuje w specjalnym ośrodku dla młodzieży po przejściach. Jednym z jej wychowanków jest John Doe (Shon Greenblatt), jedyny ocalały z rzezi, jaką urządził wśród nastolatków ze Springwood słynny "gość ze snów" Freddy Krueger (Robert Englund). Na skutek strasznych doświadczeń chłopak cierpi na amnezję. Maggie znajduje w jego kieszeni fragment gazety z artykułem dotyczącym Springwood. Razem postanawiają zbadać ten trop. Na miejscu okazuje się, że Freddy Krueger miał córkę, którą mu odebrano. Zszokowana doktor Maggie powoli uświadamia sobie, że to właśnie ona jest ową córką. W ostatecznej bitwie o uwolnienie świata od potwora ze spalona twarzą będzie musiała zmierzyć się z własnym ojcem.

---
"#7" Nowy Koszmar Wesa Cravena


Freddy Krueger, bohater serii filmowej "Koszmar z ulicy Wiązów", nie żyje. Jednak zło, które uosabniał, trwa nadal. Wes Craven, scenarzysta i reżyser pierwszego "Koszmaru..." powraca do najciemniejszych zakątków ulicy Wiązów, a wraz z nim cała obsada tego klasycznego już filmu. "Nowy koszmar Wesa Cravena" ukazuje nowe wcielenie złowrogiego prześladowcy ze snów, który przedziera się do naszej rzeczywistości - tym razem poprzez ekran filmowy. Aktorzy grający samych siebie zmuszeni są stawić czoła demonicznej istocie pogrążając się wraz z nią w otchłani krwawego szaleństwa.

_____________________________________________________________

Na pewno ktoś na forum poza mną oglądał tą serię horrorów. Jest to jedna z moich najulubieńszych serii filmów i ulubiona seria horrorów. Jaka jest wasza opinia o serii?
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
REKLAMA 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-01-01, 19:05   

 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-01-01, 19:05   

Oglądałam do czwartej części, bo innych jakoś nie miałam okazji. Jak dla mnie to jeden z najlepszych horrorów wszech czasów. ^^ Świetny pomysł, wykonanie również w porządku. Oczywiście jest to film znany prawie wszystkim, a postać Krueger jest już kultowa w świecie horrorów.
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-01-06, 13:53   

Również oglądałam, lecz tylko pierwszą część. Leciała kiedyś w telewizji, więc ze strachem obejrzałam i pamiętam, że nie mogłam potem zasnąć. Polubiłam tę serię, lecz nie aż tak bardzo, aby oglądać kolejne części.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-01-06, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-27, 12:23   

Jak dla mnie to od 1-3 części było wmiare ok. Reszta to był bezsens... -_-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama