fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Piękne Istoty. Jak się podobał ?
Autor Wiadomość
Katherine. 
Księżniczka Fantasy

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2013-02-19, 12:21   Piękne Istoty. Jak się podobał ?

Noo więc, jestem bardzo ciekawa jak innym podobał się film "Piękne Istoty" ?. Kto Was najbardziej wkurzał? Jaki aktor nie podobał Wam się do danej roli? a może coś poszło nie tak jeśli chodzi o akcję i wiedzę zawartą z książki? Jestem ciekawa Waszej opinii i ze zniecierpliwieniem jej czekam !.

Jeśli jednak chodzi o mnie to... jestem zawiedziona, a nawet bardziej niż zawiedziona. Jak można było nakręcić coś takiego na podstawie tak fantastycznej , pełnej czaru i wspaniałych miejsc książki?.
Film jest bez wyrazu. Zacznę od scenografii : Fakt, znajdują się ładne miejsca i niekiedy dobre widoki, jest też pełen kolorów, przez nie film jest naprawdę ładny.
Aktorzy : Lena, Ridley, Link. Śmiech na sali. Jedyna postać ,która najbardziej przypadła mi do roli to Macon. Mój ukochany Macon Ravenwood. Amma przejdzie w tle, a Ethan to przystojny chłopak, jednak do tej roli powinien być ktoś kto jest jeszcze spokojnie wyższy o kolejne 20 cm. Koszykarz ? Taa, jasne. Przez cały film nie ukazała się choćby jedna piłka co dopiero gra w kosza. Marian. Wspaniała Ciocia Marian - Zapomnijcie o tej postaci, jej w ogóle nie ma w filmie... Jestem ciekawa jak w takim razie nakręcą trzecią część. :->
Jeśli chodzi o sam film : szczerze mówiąc? Beznadzieja. Szybko wrzucają ludzi do głównego wątku. Osoby, które nie czytały książki, a idą na film w pewnym momencie mogą nie zrozumieć pewnych rzeczy. Nastają pytania " a dlaczego, kiedy, coś przegapiłam? - nie rozumiem". Wiem, bo na sali było podobnie. Wiele scen zostało zmienionych, naprawdę wiele. A wiele rzeczy w ogóle nie zostało pokazanych. Rozumiem, że jest to film i trzeba ukrócić co nie co, ale przez te dwie godziny naprawdę można było moim zdaniem nakręcić coś lepszego. Akcja była nakręcona w taki sposób jakby tej akcji w ogóle nie było. Wszystko się działo w trybie : "a teraz idę po zakupy do Biedronki" . Chciałabym napisać jeszcze wiele rzeczy dotyczących tego filmu i zawartych w nich scen, ale nie chce opowiadać filmu od początku do końca. Wybierzcie się na niego, obejrzyjcie, a wtedy zacznie się tu prawdziwa debata. :hammer:

Jednak moim zdaniem najlepsze co spotkało ten film to aktor grający Macona, scenografia i muzyka - jeszcze w miarę.
Słyszałam gdzieś ,że ten film miał być na miarę Harrego Pottera... Niech osoba, która tak sądzi zginie z czaru Avada Kedavra!.
Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2013-02-19, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu