fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2011-10-14, 14:26
Gwiazda Anioła
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-19, 21:42   Gwiazda Anioła



Śmiertelna dziewczyna związana wielką miłością z aniołem światła, przyciągana hipnotyzującym urokiem anioła mroku

W środku kręgu Garreth i Hadrian stali naprzeciw siebie, a płomienie tańczyły wokół ich nóg.
Dwa anioły. Anioł światła i anioł ciemności. Obaj piękni. Obaj potężni. Jeden ucieleśniał miłość, drugi – zniszczenie.
A ja byłam poza kręgiem i pragnęłam ich obu…

W świecie dobrych i upadłych aniołów, tajemniczych symboli i wszechogarniającej miłości, anioł stróż zakochuje się ludzką miłością w dziewczynie kuszonej niebezpiecznym urokiem upadłego anioła.
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-04-02, 22:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-21, 13:17   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-04-02, 22:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-21, 13:17   

Słyszałam ,że ma to być książka na miarę Szeptem czy Upadłych , także z chęcią bym przeczytała ;) .
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-22, 12:24   

Mnie tez ona wpadła w oko i jest na mojej liście do kupienia. Powiem szczerze, że zwróciłam uwagę na tytuł, a nie okładkę...
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-09-28, 19:30   

Jestem dopiero na 78 stronie, ale twierdze, iż ta książka jest ponad miarę troszkę dziwnego Szeptem. Ogólnie chyba wiem kogo wybierze, ale ... zawsze warto poczytać xD


Przecinki ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-09-29, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-10-05, 18:27   

Skończyłam te książkę i muszę przyznać, że jestem strasznie nią zawiedziona. Myślałam, że jednak będzie lepsza. Jak dla mnie to było takie Szeptem & Pamiętniki wampirów dla nie wymagających. Fabuła była nudna, nie działo się za wiele. Garret był jak dla mnie świetną postacią. Może za bardzo pobłażał Teagan. Hadrian, to była według mnie porażka... niby taki zły, a jednak ciepłe kluchy... A główna bohaterka doprowadzała mnie do szału... Niby kochała Garreta, ale jednak cały czas leciała do Hadriana, którego widziała raptem 2 razy... To samo tyczy się Garreta...zakochała się w nim już po dwóch dniach !! Ogólnie książka dla bardzo nie wymagających...
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-10-30, 18:51   

Zachęciło mnie wszystko, ale po pierwsze nie mam kasy. Po drugie: nawet jeśli kupię, to przeczytam parę stron i mi się znudzi (tak jak Przepowiednia P.C. Cast)
_________________
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-05, 21:34   





Dwie zagraniczne okładki :)
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-11-06, 01:57   

Jedynie Polska okładka nie zachwyca. Ta druga zagraniczna jest niby taka zwykła. Ale ukazuje nam fragment książki a nie to jak postać ma wyglądać. I to mi się podoba. Me Gusta ;D
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-11, 15:47   



 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-11, 16:04   

Miałam tę książkę do wyboru jako nagrodę w konkursie bibliotecznym, ale zamiast niej wybrałam "Błękitnego chłopca" Rakesha Satyala. Jakoś wtedy mi to było podobne do "Szeptem", ale teraz po opisie bardziej przypomina "Upadłych". Jeśli będzie możliwość wypożyczenia jej w mojej bibliotece to z chęcią ją wypożyczę i przeczytam z ciekawości czy jednak moje obawy były słuszne.
Okładka polska nie zachwyca, ale też nie jest najgorsza. Podoba mi się pierwsza ( http://3.bp.blogspot.com/...erman+Cover.jpg ) i trzecia ( http://4.bp.blogspot.com/...e+Authoress.jpg . )
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-12-13, 11:53   

Okładki są piękne ! o.O W przyszłości chciałabym przeczytać tą książkę ! .
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 16:24   



Opiekun, który zawsze z Tobą jest. Każdego dnia poprzez wszystkie miejsca i czasy. Zawraca Cię gdy masz już wykonać kolejny krok nad przepaścią i delikatnie niczym muśnięcie piór szepcze do ucha, którą z trudnych decyzji warto podjąć. Światło, które ogrzewa wewnątrz... ale jest i cień. Jeśli Twoja dobra strona ma swojego Strażnika, to czy ta zła też nie może go posiadać ?

Teagan widuje anioły nie tylko w snach, zdarza się to także na jawie, choć nie jest do końca pewne czy nie należy doświadczeń tych zaliczyć pod swego rodzaju przywidzeń. Jest za to całkowicie pewna, że od dzieciństwa gdy nadejdzie noc, słyszy w swoim pokoju łopot skrzydeł. Czasem ich zaledwie delikatne muśnięcie, które utuli do snu. Czasami jednak jedno ich uderzenie może zmieść z powierzchni wszystko co znajduje w pobliżu. Na pytanie "Czy wierzysz w anioły?" bohaterka nie ma więc żadnych wątpliwości jeśli chodzi o odpowiedź. Nawet jeśli nie może ich zobaczyć, to z całą pewnością wierzy.

Gdy w jej szkole pojawia się nowy przystojny uczeń Garreth i okazuje jej zainteresowanie, Teagan nie łudzi się ani chwili, choć bardzo by chciała. Jest coś niewątpliwie ponad tym. W tym przypadku także się nie myli. Garreth jest jej aniołem stróżem i przybył do niej pod tą ludzką postacią aby przekazać jej jak najwięcej wiedzy i siły ile tylko zdoła. Żywot Teagan zatacza pełny krąg i odkryje przed nią jej ostateczne przeznaczenie. Pojawia się także mroczony anioł Hadrian. Znalazł on sposób na przejęcie władzy nad strażnikami ludzi. Pogardza nimi i pragnie ich klęski. Jednak w jego czarnych oczach zwiastujących początek otchłani, Teagan dostrzega ukryte i stłamszone dawno temu dobro. Garreth przekazał jej całą moc i sam wystawił się na największe niebezpieczeństwo.
Czy śmiertelniczka, nawet obdarzona na ten moment półanielską mocą, może ocalić anioła ?
Jeśli przyjdzie jej wybierać to którego z nich zdecyduje się ocalić ?
Jej anioła stróża czy anioła ciemności ?
Światło i mrok zawsze są z Tobą. Kto zwycięży, decydujesz tylko Ty.

Książkę uważam za udaną. Dlaczego ? Mam taki zwyczaj, że wypisuję sobie lub zaznaczam ciekawe cytaty. Są to zdania, które w jakiś sposób mnie urzekły, tak jakby zostały napisane tylko dla mnie, choć wiem, że tak nie jest. Im więcej pozaznaczanych stron, tym lepsza książka. Tu praktycznie co parę stron mam jakąś zakładkę. Bardzo ładny, subtelny i lekko metaforycznych język powieści, czas poetycki. Bohaterowie, którzy nie są idealizowani na siłę. Garreth, który im dłużej przebywa pod postacią człowieka, tym bardziej staje się ludzki. Bohaterka, która nie ma złudnych nadziei, nawet jeśli czasem się oszukuje, to jest tego w pełni świadoma. Zło jest mroczne i pociąga - nikt nie udaje, że tego nie widzi lub temu nie zaprzecza. Symbole dla których stworzono intrygującą historię i nadano im nowe znaczenie. Wreszcie sama akcja, która raz rozgrywa się w rzeczywistości aby później przeistoczyć się jedynie w sen. Lecz także senny koszmar, który z każdą chwilą okazać się może rzeczywistością.

Akcja momentami była przewidywalna, ale były też chwile gdy zaskoczyła mnie całkowicie. Tak jakby autorka tylko chciała uśpisz czujność czytelnika. Taką powieść o aniołach od zawsze chciałam przeczytać. Właśnie w takiej koncepcji osadzić spotkanie dziewczyny z jej aniołem stróżem. Bardzo chętnie przeczytam część drugą tej serii.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Paula:D 


Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-04-02, 11:24   

A mi się książka podobała. Nie było to jakieś wielkie arcydzieło, ale na jesienne wieczory, z kubkiem herbaty ... - czemu nie ;-)

A wie ktoś może, czy wgl. w polsce wyjdzie druga część? Kiedyś czytałam, że nie, ale może coś się zmieniło.?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama