fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
"Wilk" i "Wilczyca"
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-09-16, 19:46   "Wilk" i "Wilczyca"

Wilk



"Pierwsza powieść młodziutkiej 15-letniej autorki, uczennicy jednego z warszawskich liceów. Opowiedziana przez nią historia nawiązuje stylem do amerykańskiej literatury popularnej. Akcja powieści rozgrywa się gdzieś na prowincji, w miasteczku o wiele mówiącej nazwie Wolftown, a jej bohaterami są rówieśnicy autorki, grupa wyjątkowych uczniów miejscowej szkoły średniej. To, co wydarzyło się w ich dzieciństwie, pozostawiło na nich piętno i odmieniło całe ich życie. Odkrywają w sobie niezwykłe, wręcz nieludzkie cechy i umiejętności… Wydarzenia nabierają tempa, gdy w szkole pojawia się nowa uczennica, Margo Cook. Z tą nieśmiałą, choć pełną ukrytych talentów dziewczyną ściśle splotą się losy naszych bohaterów, a zwłaszcza tajemniczego Maksa Stone’a. To ona, zupełnie niechcący, sprowokuje swoim zachowaniem lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Ona też, szukając akceptacji i zrozumienia, znajdzie prawdziwą przyjaźń i wielką miłość. Margo jest równocześnie bohaterką i narratorką tej pełnej nagłych zwrotów akcji i humoru opowieści o perypetiach grupy nastolatków, których spotykają niesamowite, czasem przerażające przygody. Powieść Katarzyny Miszczuk z pewnością może sprawić niemałą satysfakcję każdemu młodemu czytelnikowi, który po nią sięgnie. Autorka posługuje się lekkim językiem, swobodnie balansując na pograniczu różnych stylów - od romansu po horror, a środowisko, które opisuje, doskonale zna z własnego doświadczenia."


Wilczyca



"Powieść Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niebezpieczne projekty tajnej grupy genetyków, zagrożenie życia głównych bohaterów, eksperymenty na ludziach, wyścig z czasem i FBI, nie wspominając o grupie młodzieży, której członkowie pod pewnym względem znacznie różnią się od innych ludzi, nie pozwalają czytelnikowi odetchnąć ani na chwilę. Sensacja dynamicznie splata się z thrillerem medycznym. Elementy horroru przenikają świat sennego amerykańskiego miasteczka. Ale to nie bogactwo gatunkowe czy fabularne czyni tę książkę wyjątkową. Sprawia to postać głównej bohaterki Margo, której osobowość, poczucie humoru słabość do dzikich zwierząt tworzą piorunującą mieszkankę. Wilczyca jest kontynuacją wydanej 3 lata temu powieści Wilk. W obu książkach młoda autorka po mistrzowsku zmierzyła się ze światem własnej wyobraźni, a stworzony przez nią cykl ma szansę stać się równie wielkim hitem jak bestsellerowa saga Stephanie Meyer. "

Czytaliście ?? Co o tych książkach sądzicie ?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-09-22, 13:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-09-20, 17:30   

Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-09-22, 13:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-09-20, 17:30   

Czytałam obydwie i muszę przyznać, że przez jakiś czas były to dwie moje ulubione książki. Autorka miała fajny pomysł i dobrze go wykorzystała.
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-09-20, 18:18   

Mam zamiar w najbliższym czasie się za nie zabrać. Po tym jak przeczytałam i byłam zachwycona książką "Ja, diablica" tej autorki mam chęć na inne... :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę, ale pewnie te obawy są zbędne bo nie dość, że moja przyjaciółka, która poleciła mi tę książkę (i wiele innych też, za co jej jestem wdzięczna) to jeszcze widziałam dużo pochlebnych opinii. Dlatego już nie mogę się doczekać jak dorwę się do "Wilka". :D
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 15:30   

Zawsze kibicuję młodym autorom, a szczególnie w ich debiucie, bo wyobrażam sobie ich stres i przejęcie zdaniem innych. Katarzyna Berenika Miszczuk miała piętnaście lat, kiedy napisała „Wilka”, czyli była ode mnie tylko rok starsza. Czy ja napisałabym powieść, która liczyłaby prawie trzysta stron? Nie sądzę. Po pierwszą lekturę autorki sięgnęłam z wielkiej ciekawości jak niedojrzała jeszcze osoba napisała coś, co zostało wydane i zyskało czytelników z pozytywnym nastawieniem.

Powieść opowiada o amerykańskiej nastolatce – Margo Cook, która z Nowego Jorku przeprowadza się do cichego i małego miasteczka – Wolftown. Nazwa miasteczka symbolizuje zamieszkanie w tym miejscu wielu wilków, których wycie słychać w lasach w nocy. Dziewczyna uczęszcza również do tutejszej szkoły, gdzie poznaję o rok starszego Maksa. Chłopak jest tajemniczym i zamkniętym w sobie metalem, który skrywa wielki sekret. Margo nie spocznie dopóki go nie rozgryzie.O debiucie chciałam napisać recenzję niepochlebną. Jednak nie mogę właśnie ze względu na bohaterów, których utożsamiłam z moim życiem. Główną bohaterkę skojarzyłam ze sobą. Margo to nie słodka cheerleaderka w różowym swetrze, tylko ubrana na czarno i w glanach zwykła dziewczyna. Max to typ mojego ideału. Tajemniczy, niedostępny i szorstki na pierwszy rzut oka, a tak naprawdę romantyczny i wrażliwy. Do tego Ivette, którą również utożsamiłam z osobą z mojego otoczenia. Miła, choć czasem przesadza z przesłodzeniem. Dodam, że rozmowy Margo i Maksa były może i nie na wysokim poziomie, jednakże zawładnęły moim sercem.

Książka ma niestety pełno wad. Najbardziej denerwujące były te potrójne wykrzykniki. Nie lubię wszelkiego używania wykrzykników, więc pytania retoryczne i potrójne wykrzykniki budziły u mnie uczucia, że chciałam lekturą po prostu rzucić. Autorka całą akcję umieściła w USA, co mnie zasmuciło. To po prostu odjęło powieści, bo Miszczuk wyszło to nienaturalnie, szczególnie to postrzeganie „warstw społecznych” w amerykańskiej szkole, to znaczy podział na sportowców, kujonów, metali...
„Mruknął Max” - ręce mi opadają. Czy on ciągle coś pomrukiwał? Może nie krzyczał, ale czasem mógł coś powiedzieć! Gruchali jak gołąbki, a on ciągle "mrukał". Duży minus.
Poziom języka tez nie za wysoki. Dobrze, w dialogach mogłoby pojawić się słowo „fajnie”, ale dla mnie jest to nie do zniesienia w opisach typu „To jest fajne”.

Gdybym bardzo zwracała uwagę na język w literaturze to na pewno powieść rzuciłabym o ścianę, bądź wyrwała kartki. Pokochałam jednak bohaterów i nie mogłam tej książki przez to nie polubić. Do tego emocje, które książka na mnie wywarła. Niesamowite, bo zwykle przyjmuję wszystko z kamienna twarzą. Tu przeżywałam każde zdarzenie dotyczące Margo i Maksa. Pokochałam ich i już. Polecam wszystkim, którzy łapią się na tanie sztuczki miłosne i nie patrzą na poziom wypowiedzi.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-10-19, 13:42   

„Wilk” jest niewymagającą lekturą, którą polecam miłośnikom, czy miłośniczkom paranormal romance. Świetna niezobowiązująca historia na kilka godzin, w przerwie na niektóre ciężkie i nudne lektury szkolne, przez które trzeba niestety przebrnąć.

Cała recenzja: http://szeptksiazek.blogs...a-miszczuk.html


„Wilczyca” Katarzyny Bereniki Miszczuk to już druga i ostatnia część dylogii „Wilk”. Przy tych dwóch książkach spędziłam świetne chwile. Musze przyznać, że są niesamowicie wciągające, dlatego wspaniale nadają się na długie jesiennie wieczory po tygodniu ciężkiej pracy czy nauki. Polecam na pewno miłośnikom paranormalnych romansów, ale także zainteresowanym, którzy chcą spędzić miłe chwile przy niewymagającej lekturze, a raczej lekturach, bo taka jest właśnie seria „Wilk”.

Cała recenzja: http://szeptksiazek.blogs...a-miszczuk.html
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-02-04, 18:37   

A już w marcu czeka nas nowy nakład Wilka! Autorka poprawiła tekst i dodała nowy wątek. Osobiście, z niecierpliwością czekam aż zobaczę nowostare dzieło pani Miszczuk.



Sprawdź, co się wydarzyło przed Zmierzchem! Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone'a. Jaki mroczny sekret skrywa Max? Jaki mroczny sekret skrywa Wolftown? Czy sny Margo mają z tymi zagadkami jakiś związek? Być może poznamy odpowiedź, gdy na niebie pojawi się księżyc w pełni...
_________________

 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2013-02-04, 19:00   

Nie czytam po kilka razy jeden książki, więc nie wiem jak będzie z tą. Z jednej strony chciałabym zobaczyć, co zmieniłą autorka, a z drugiej chciałabym przeznaczyć czas na inne książki. :-|
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-05-21, 23:03   



Margo Cook oraz Max Stone sądzą, że ich życie wróciło do normy. Pracownicy Instytutu – organizacji prowadzącej eksperymenty na nastolatkach mieszkających w Wolftown – nie interesują się już poczynaniami bohaterów. Margo nie czuje działania wilczej szczepionki, a Ivette powoli powraca do zdrowia.

Nagle w spokojnej leśnej okolicy pojawiają się ślady brutalnych morderstw, przywodzące na myśl atak dzikiego zwierzęcia. Czy stoi za tym Instytut, czy może jakiś wilk? Jaki sekret skrywa Aki? Dlaczego mimo ostrzeżeń policji krąży nocami po lesie? I z jakiego powodu Max nagle zaczyna się zmieniać?

Margo ponownie będzie musiała stawić czoło mrocznej stronie Wolftown.

_________

Bardzo lubię Wilka i Wilczycę, ale nie wiem, czy chcę czytać historię Margo jeszcze raz. Tak po głębszym zastanowieniu, książka jest do jednorazowego przeczytania. Znając życie i tak przeczytam, ale czasem trzeba ponarzekać.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama