fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wampirzycaaaa
2015-03-18, 02:29
Córka dymu i kości
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-28, 18:23   Córka dymu i kości



„Córka dymu i kości jest mroczna, zmysłowa, niepokojąca, niejednoznaczna. Wyobraźnia olśniewa, język jest piękny, każde słowo coś znaczy. A miłość… przerywa granice, przekracza czas i przestrzeń.”

Na wszystkich kontynentach na drzwiach domów pojawiają się czarne odciski dłoni. Wypalają je skrzydlaci nieznajomi, którzy wkradają się do naszego świata przez szczelinę w niebie…

Przemierzająca kręte uliczki zasypanej śniegiem Pragi siedemnastolatka ze szkoły sztuk plastycznych zostanie wkrótce uwikłana w brutalną wojnę istot nie z tego świata. I odkryje prawdę o sobie – zrodzonej z dymu i kości…

Jej szkicowniki są pełne potworów. Mówi w wielu językach, nie tylko ludzkich. Ma jaskrawoniebieskie niefarbowane włosy, niezwykłe tatuaże i blizny. Kim jest?

Karou prowadzi podwójne życie: jedno w Pradze jako utalentowana i tajemnicza artystka, drugie w sekretnym sklepie, gdzie rządzi Brimstone – Dealer Marzeń. Karou nie wie,skąd przybywa i czy jest tylko człowiekiem. Nie wie, po co wyrusza przez magiczny portal na ryzykowne wyprawy. I nie wie, do którego świata należy. Dopóki nie spotka najpiękniejszej istoty: mężczyzny o skrzydłach z płomienia, ustach bez uśmiechu i oczach koloru ognia, których spojrzenie jest jak płonący lont wypalający powietrze pomiędzy nimi.

Akiva staje się jej tak bliski, jakby kochała go całe życie…
Premiera: 12 styczeń 2012
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
REKLAMA 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Wysłany: 2011-11-29, 18:00   

_________________

 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-11-29, 18:00   

Zapowiada się ciekawie. „Córka dymu i kości jest mroczna, zmysłowa, niepokojąca, niejednoznaczna. Wyobraźnia olśniewa, język jest piękny, każde słowo coś znaczy. A miłość… przerywa granice, przekracza czas i przestrzeń.” - coś naprawdę dla mnie. Dodajmy temat uskrzydlonego chłopaka i na 80% przeczytam. Mam tylko nadzieje ze bohaterka Karou nie będzie irytująca. Teraz czekam na premierę.
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-04-15, 10:17   

Jak dla mnie prawdziwe arcydzieło. Historia była niesamowita i autorka dała mi w zasadzie książkę, która nie przypominała mi żadnej innej. Niebanalna fabuła, postacie oraz zakończenie. Mnóstwo magii, czarów i tajemnic. Jednym zdaniem chyba każdy znajdzie w niej coś, co go zainteresuje.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-12-02, 11:37   



Kontynuacja Córki dymu i kości– najgłośniejszej książki młodzieżowej 2011 wydanej w 32 krajach i filmowanej przez Universal Pictures

Dawno, dawno temu anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze.
Bo ośmielili się marzyć o świecie bez wojny i rozlewu krwi.
Ale to nie był ich świat…

Na całym świecie muzea historii naturalnej donoszą o tajemniczych włamaniach.

Uskrzydlone armie przekraczają portal dzielący ich świat od naszego.
Odwieczna wojna wybucha ze straszliwą siłą.
A ci, którzy tak bardzo się kochają, stoją po przeciwnych stronach…
Siedemnastoletnia Karou, utalentowana artystka i uczennica tajemniczego Dealera Marzeń, znalazła wreszcie odpowiedź, której tak długo szukała. Już wie, kim jest – i czym jest. Lecz ta wiedza niesie następną prawdę, której z całego serca chciałaby zaprzeczyć: że kocha wroga i że jej ukochany ją zdradził. A świat zapłaci za to krwawą cenę…
Teraz Karou musi wybrać ostatecznie, kim chce być. I zdecydować, jak daleko się posunie, by pomścić swoją rasę.
Tymczasem Akiva bez wytchnienia szuka Karou, bez której nie potrafi już żyć. I prowadzi własną walkę: o odkupienie i o nadzieję.
Lecz czy jakakolwiek nadzieja ocaleje z popiołów ich zniszczonych marzeń?


Premiera: 8 styczeń 2013
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-12-02, 17:15   

Okładka drugiej części jest odrażająca! Jeszcze tyle tego tekstu nawalone na przedniej stronie okładki, jakby nie było miejsca z tyłu! Oświadczam, że jest to jedna z najbrzydszych okładek Amber.

Edit: A oto angielska okładka, moim skromnym zdaniem sto razy lepsza:


Książkę z chęcią przeczytam, zwłaszcza, że pierwsza część mi się bardzo podobała.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-12-03, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-07-26, 17:41   

Po skończeniu ,,Dni krwi i światła gwiazd'' mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony dostałam to co lubię, czyli dużo akcji oraz parę zaskakujących momentów. Autorka piszę ładnym, ale prostym w odbiorze językiem, dzięki czemu nie musiałam się zbytnio wysilać podczas czytania. Fabuła pomimo tego, że momentami była zawiła, to ostatecznie po zakończeniu wszystkich stron zrozumiałam całą historię bez trudu. Zakończenie znacząco sugeruje nam, że ukaże się kolejna część książki, także naprawdę jestem ciekawa co autorka wymyśli dalej i jak potoczą się dalsze losy Karou i Akivy. Jednak z drugiej strony było również parę rzeczy, które mi się nie podobały. Przede wszystkim jest to fakt, że książka jest trochę przegadana. Dużo opisów miejsc oraz jeszcze więcej powrotów bohaterów do wspomnień, które już znaliśmy z poprzedniej części. Muszę przyznać, że na niektórych stronach nudziłam się niemiłosiernie, bo w końcu ile razy można czytać opisy schadzek Madrigal z Akivą?
Ostatecznie jednak ,,Dni krwi i światła gwiazd'' wywarła na mnie pozytywne wrażenie, choć nie tak dobre, jak część pierwsza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama