fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
5.Miasto Zagubionych Dusz
Autor Wiadomość
Clary_90 


Wiek: 25
Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-31, 09:29   5.Miasto Zagubionych Dusz

Już wiadomo, że w maju 2012 r. będziemy mogli znowu spotkać z Clary, Jace'm, Simonem i z całą resztą przyjaciół.

Wszystko co wiem to to, że miałam „burzę” pisząc Miasto Upadłych Aniołów i nie mogę doczekać się by zacząć Zagubione Dusze i Rajski Ogień - to będzie intensywna, ciemna podróż dla Jace, Clary, Simona i co. (by nie wspomnieć o kilku nowych charakterach, które poznają w drodze) (…) - Cassandra Clare

Tyle narazie wiemy. Jakby ktoś nie wiedział to Rajski ogień o którym tu wypomina Cassandra to 6 cześć, chyba ostatnia już, planowana na wrzesień 2013r. :(

Ja już się nie mogę doczekać. A wy co myślicie. Chcecie już wiedzieć co będzie dalej po przebudzeniu się Sebastiana? (czy jak to tam nazwać jego prawie rozmowę z Jace'm?)

macie jakieś pomysły lub przypuszczenia jakie przygody spotkają naszych bohaterów w tej części? Z jakimi kłopotami będą musieli się zmierzyć i co będą musieli pokonać, aby żyć długo i szczęśliwie?
_________________
- Miłość jest do dupy...
- Wytatuuje to sobie na twarzy.
- Chociaż odstraszy chłopaków..
- Wątpię
(Annie i Naomi)
90210 <3
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-10-12, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Wysłany: 2011-09-04, 09:52   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-10-12, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-09-04, 09:52   

Jejku, juz nie moge sie doczekac!
MUA skonczylo sie w takim momecie, ze nie wiem jak ja wytrzymam do maja :'(

A co do pomyslow na dalsze wydarzenia to nie mam zadnych.. chyba dlatego, ze nie chce sobie popsuc radosci czytania i ekscytowania sie mometami z Jace'm ;P


Mam nadzije, ze te 9 miesiecy jakos szybkozleci :/
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
 
 
Amy97 

Wiek: 26
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 17
Wysłany: 2011-12-09, 16:43   

Ja już się nie mogę doczekać. Cassandra jak to Cassandra pewnie coś pokręci i wymyśli zaskakujący koniec. Widziałam trochę cytatów i muszę powiedzieć, że będzie raczej ciekawie... Kilka romantycznych scen Jace-Clary... I ogólnie tajemniczo. Zobaczymy co Cassandra wymyśli. Już się nie mogę doczekać. :-)
_________________
http://www.seriajutro.pl/konkurs/galeria-wlepek
Głosujcie na mój bilboard (Marta Muranowicz). Codziennie do 30 grudnia można oddać głos!
Za wszystkie z góry dziękuję!!!
 
 
Clary_90 


Wiek: 25
Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-04, 20:08   

http://books.usatoday.com...angels/596348/1

To opublikowali na fejsie. To jest fragment. Mi przetłumaczenie nie wyszło najlepiej, więc zostawiam to wam :). Ale prymitywnie, przeczytałam. Fajny :P
_________________
- Miłość jest do dupy...
- Wytatuuje to sobie na twarzy.
- Chociaż odstraszy chłopaków..
- Wątpię
(Annie i Naomi)
90210 <3
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-01-04, 20:20   

Ja jeszcze nawet nie przeczytałam "Miasta Upadłych Aniołów". :( A co do zagranicznej okładki jest ok. Jestem bardzo ciekawa jaka będzie nasza... Oby tylko jej nie zepsuli tak jak przy drugiej i czwartej części, bo pierwsza i trzecia bardzo mi się podobała. ;)
Ostatnio zmieniony przez BlackVampire 2012-01-04, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2012-01-04, 21:48   

Co Wy widzicie w oryginalnej okładce "Miasta Zagubionych Dusz" ? :-P Ten gość (przepraszam, czy to Jace ?!) ma kompletnie zerowy wyraz twarzy, a panienka udająca Clary, jakieś takie przebarwione włosy, jej mimika również wiele do życzenia pozostawia... Słabo wypadli, w porównaniu do części poprzednich. Tutaj, według mnie wygląda to jak ni mniej ni więcej, tylko szata graficzna Harlequina.

Co do samej książki - nie mogę się doczekać. "Miasto Upadłych Aniołów" było fantastyczne i mam nadzieję, że Cassandra ponownie stanie na wysokości zadania. ;-)
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Ostatnio zmieniony przez Leanne. 2012-01-04, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-01-05, 18:04   

 
 
Clary_90 


Wiek: 25
Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-07, 16:20   

A mi się podoba :)


Prosiłabym by pisać dłuższe posty.
Wampirzycaaaa



A ja bym prosiła, żeby zdanie zaczynać z dużej literki ;)
Kinia ;)
_________________
- Miłość jest do dupy...
- Wytatuuje to sobie na twarzy.
- Chociaż odstraszy chłopaków..
- Wątpię
(Annie i Naomi)
90210 <3
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-01-08, 13:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-09-09, 22:49   

Jestem kilka dni po lekturze tego tomu, ochłonełam po sprzecznych emocjach i wściekłości.

Przyznam się, że nie tego oczekiwałam po tej części. Miało być miło, fajnie, ale nie. Pani Cassandra Clare musiała wczepić syndrom Edwarda, i to do naszego ukochanego Jace'a. Uwielbiam postać Jace'a, i to jak jest wykreowany, ale to co zrobiła z nim autorka w tej części, to lekka przesada. MOŻLIWY SPOILER: Tak wiem, to był zawładnięty Jace Wayland, a nie Jace Lightwood. No ale kurde, tak zboczonej postaci dawno nie widziałam. Gdzie się podział jego sarkazm? Jego zabójcza potęga wyglądu? Cassandro oficjalnie oświadczam, że zniszczyłaś całą esencję Jace'a. Zabiłaś tego kim był.

Co do innych postaci ... W tej części przybliżamy się do poznania historii Sebastiana/Jonathana. Kiedy chciał być miły dla swojej siostry, myślałam sobie tak: "ohhh jaki on zmieniony, miły i kochany, na pewno niczego nie planuje". To co jednak zrobił, zmieniło moje nastawienie o 360°. Zaspoileruję końcówkę i się spytam, jakim trzeba być potworem aby skrzywdzić taką niewinną istotę, jaką jest Anioł?

Dwie smutne sprawy. Po pierwsze, Camille zostaje zabita i chora psychicznie Maureen przejmuje władzę nad Nowojorskimi wampirami. Apokalipso witaj w progach tej książki. Po drugie, jak mocno trzeba kochać kogoś, aby chcieć odebrać mu jego nieśmiertelność? Mowa tu o Alecu i jego "wielkiej" miłości do Magnusa. Z jednej strony cieszę się, że aż tak bardzo go kocha, ale z innej strony, biedny Magnus. Według mnie, postąpił wręcz rycersko zostawiając Aleca i odrzucając resztę Drużyny Dobra. Chociaż znając Cassie i tak do siebie wrócą :<

Teraz czas na trzy dobre wiadomości :D Po pierwsze, Maia i Jordan są znowu razem! Chociaż ta wiadomość mnie osobiście denerwuje, bo ich nie lubię.
Po drugie pani Clare dowiodła tego, że w jedną noc można opowiedzieć całą historię Gwiezdnych Wojen. Po trzecie ... nareszcie moja kochana Izz, powiedziała to co czuje do Simona. Brawa dla naszej niezawodnej Nocnej Łowczyni.

Książka momentami naprawdę denerwowała, a jej cała konstrukcja jest okropna. Ostatnie dwa tomy (Miasto Upadłych Aniołów i Miasto Zagubionych Dusz) były poniżej średniej jakości serii. Widać, że autorka ciągnie cykl tylko na siłę, dla kasy. Przykro się aż robi...

A to, mały spoiler z ostatniej strony książki:

"Nadchodzę."
_________________

 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-10-12, 13:47   

Oficjalna okładka 5 części Darów Anioła:


Jest okropna, ale nadal lepsza od 4 XD

Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-01-24, 17:06   

Tak jak w przypadku poprzednich części fabuła była naprawdę świetna. Dużo się działo, każdy rozdział kończył się jakimś szokującym zdarzeniem, bądź informacją, która sprawiała, że nie dało się od książki oderwać. Relacje między bohaterami, te zawirowania jakie między nimi panowały były po prostu bezcenne, bo nie można było przewidzieć, kto ostatecznie z kim będzie, a kto nie. Intrygi, zdrady i manipulacje wyszły autorce po prostu mistrzowsko. Pomimo tego, że jest to już kolejny tom, to napięcie nie słabnie i widać, że każde posunięcie autorki, jeżeli chodzi o dalsze wydarzenia w tej historii jest idealnie przemyślane i że nie piszę ona ''na siłę'' byle tylko coś napisać. Zakończenie pomimo tego, że jakoś nie specjalnie zaskakujące, to jednak ciekawe. Ja osobiście na nowo pokochałam Jace'a i jeszcze bardziej zachwyciłam się postacią Sebastiana/Jonathana.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-03-11, 11:06   

Wreszcie udało mi się napisać recenzję tej książki, nie było łatwo się za to zabrać :D

http://in-world-of-fantas...onych-dusz.html
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Gość

Wysłany: 2022-04-27, 18:22   454

https://daixieusa.com/ 美国代写,美国代写服务,留学生作业代写美国代写
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama