fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Życzenie vs Skrzydła Laurel
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-05-08, 12:18   Życzenie vs Skrzydła Laurel


"Olivia Larsen rozpacza po śmierci bliźniaczej siostry Violet… aż do chwili, gdy na progu jej nowego domu w San Francisco zjawia się piękna, tajemnicza suknia. Nie tylko wygląda magicznie, ale i ma czarodziejską moc. Potrafi spełnić jedno życzenie Olivii, ona zaś nie pragnie niczego innego, jak tylko powrotu siostry z zaświatów. Mając znów Violet u swego boku, otrzymuje wraz z siostrą drugą szansę na życie. Powoli odnajduje się w nowej szkole średniej i w nowym mieście, zaprzyjaźnia się i zakochuje. Wkrótce okazuje się też, że ma jeszcze do dyspozycji dwie czarodziejskie suknie – i może spełnić swoje dwa najgłębsze życzenia. Lecz czary nie mogą rozwiązać wszystkich problemów. Olivia jest zmuszona stanąć twarzą twarz ze swymi demonami, aby nauczyć się znów śmiać, kochać i żyć. "


Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niezwykła historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, kiedy na jej plecach pojawi się mały punkcik. Magiczny świat, znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła i dowie się rzeczy, które przyprawią ją o zawrót głowy. Co wybierze Laurel? Świat wróżek z magicznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy ludzki, poukładany świat i zawsze pomocnego Dawida?


W obu na okładkach są motylki, podobna czcionka. Jakoś tak to zwróciło moją uwagę. Z opisu wnioskuje że również jakaś magia wróżki itp. xd
Ale co do okładki to uważam że Bukowy las wzorował się choć trochę na Dolnośląskim. A co wy sądzicie?
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-08, 12:23   

_________________

 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-08, 12:23   

W sumie bardzo możliwe, choć mnie pierw się rzuciła czcionka. Jeżeli wydawnictwo Bukowy las coś zgapiło to właśnie te motyle. Ale wydaje mi się ,że czcionka bardzo pasuję do okładki, jest taka...delikatna? A jeśli miałabym kupować to prędzej "Życzenie" niż "Skrzydła..." Choć żadnej i tak nie mam zamiaru przeczytać. A no i na szczęście nie mają takich samych kolorów ; )
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Bliss 


Wiek: 26
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-05-08, 17:44   

Książki są podobne tylko pod względem okładek, nic więcej. W "Życzeniu" Olivia ma magiczne sukienki, żadnych wróżek, czarodziejek, wiedźm czy coś. A Laurel widzi świat wróżek i wgl.
_________________

 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-05-08, 18:49   

Porównując okładki zdecydowanie wolałabym życzenie. Nie lubię różowego koloru,ale za to uwielbiam niebieski.Żeby było śmieszniej to przeczytałam tylko skrzydła Laurel i powiem wam,że nawet całkiem całkiem. Troche taka bajkowa i niewinna,ale nawet ją lubię i na sto procent przeczytam resztę. Życzenie też mam ochotę przeczytać,chociaż opis tak nie do końca mnie przekonał.Chyba właśnie ze względu na okładkę czuje przyciąganie do tej książki. ;)
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-12, 16:37   

Wg mnie to te książki są takie same..... mało się w nich różni.... w prawdzie nie czytałam 'Życzenia' ale kumpela mi opowiadała -nie za ciekawe- a 'Skrzydła Laurel' szczerze, nie przypadły mi jakoś specialnie do gustu...:/ chyba nie w moim stylu.....

.....to oczywiście tylko moje zdanie.....
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-05-16, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-06-01, 10:59   

Tej pierwsze nie miałam okazji czytać, ale zetknęłam się ze ,,Skrzydła Laurel'' i są niezłe :D To zawsze coś innego po erze wampirów, wilkołaków i tego typu rzeczach ;p

Okładki są podobne, jednak mnie bardziej podoba się ta pierwsza, bo jest mniej różowa, jednakże motylki są fajniejsze na ,,Skrzydłach Laurel'' xD
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-06-01, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-06-01, 15:17   

Mnie tam bardziej się podoba Niebieska okładka Życzenie. Jak powyżej mniej różu. A tak swoją drogą... jak ja nie znoszę motyli ! xD Dalej uważam ,że osobiście nie przeczytałabym żadnej z wymienionych książek. A jedyne co mi się wspólnie podoba w książkach to czcionka xD Jednak jakbym miała postawić pierwsze miejsce to dla Życzenia. ; )
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-06-09, 19:41   

O jak możesz nie znosić motylków xD No wiesz co... xD Na jednej i drugiej okładce te motylki są właśnie najfajniejsze z całej scenerii xD
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-07-19, 17:00   

Jeśli chodzi o okładki, to też wybrałabym ( i wybrałam) Życzenie.
Ale nie dokończyłam, bo trochę było nudnawe.
A nad Skrzydłami się zastanawiam.
Mogą być ciekawe :-)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama