fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
7. HP i Insygnia Śmierci
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-01-29, 17:08   7. HP i Insygnia Śmierci



Po śmierci Dumbledore'a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami, a co gorsza nikt nie wie, czy zakończy się sukcesem i czy wszyscy dotrwają do jej końca.

Dlaczego Dumbledore nie pozostawił Harry`emu czytelnych wskazówek? Czy przeszłość nieżyjącego dyrektora kryje jakieś niezwykłe tajemnice? Jaką rolę odegra Snape przy boku Voldemorta? Czy Harry`emu uda się dotrzeć do najważniejszych miejsc i faktów dotyczących jego rodziny?

Siódmy tom przygód Harry`ego Pottera jest już ostatnią częścią cyklu i - jak spodziewają się czytelnicy - przynosi odpowiedzi na wszystkie istotne dla potteromaniaków pytania.
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA
Magiczna

Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 89
Wysłany: 2011-01-31, 19:25   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bloody
Początkujący f-maniak
Magiczna


Wiek: 24
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-31, 19:25   

No i jest to znakomita książka.

Ogółem mówiąc bohater jest cudowny :-)
_________________
Ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie ze sobą dobro [...]
 
 
iamnotokayy 

Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-02-27, 16:41   

Książka jest przecudna - jak cała seria zresztą. Bardzo lekko i szybko się ją czyta. Jest napisana wspaniałym językiem. Dostarcza wielu wzruszeń i świetnie pokazuje co to przyjaźń na dobre i na złe. Uwielbiam ją i zawsze chętnie do niej wracam.
 
 
Moon_Night

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-22, 11:35   

Ta ksiazka moim zdaniem jest najbardziej wzruszająca ze wszystkich. Przywołuje sie tu smutne momenty z całego życia Harrego oraz Snape. Ginie wiele osób, które przez całą serię bawiły nas i urozmaicały czas przy czytaniu.
 
 
Maggie McKinley 

Dołączyła: 27 Sie 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-28, 01:05   

Z 4. częścią, to jest moja ulubiona. Można się wzruszyć, szczególnie na scenie śmierci Freda i na Opowieści Księcia. Bardzo mi się podobała i fajny był rozdział 19 lat później. Nie wyobrażam sobie Rona i Harry'ego w roli przykładnych tatusiów, ale nieważne xD
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-20, 20:24   

Chociaż sama książka była dosyć obszerna, to czytało się ją szybko i płynnie. Odkrywanie kolejnych szczegółów z historii bohaterów typu Dumbledore czy Snape, było bardzo ciekawe, a szukanie kolejnych horkruksów dodawało książce mnóstwa akcji :) Powiem szczerze, że w tej części znacznie bardziej podobała mi się relacja Ron - Hermiona, bo nie była już taka zawiła jak w ,,Księciu półkrwi''. Wielu bohaterów pokazało się od znacznie lepszej strony np: Lucjusz i Narcyza Malfoy, Neville Longbottom, czy Percy Wesley. Podobał mi się również powrót Olivera Wooda, chociaż nie było go zbyt wiele. W ,,Insygniach śmierci'' było również więcej Draco Malfoya, co bardzo mnie ucieszyło, ponieważ to była moja ulubiona postać. Ostatecznie uważam, że to była jedna z najlepszych części, a autorka zakończyła te serię tak, że według mnie nie ma się do czego przyczepić ;)
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-06-04, 15:48   

Zawiodłam się. Ponad połowa książki jest naprawdę nudna, bez szału. Poszukiwanie horkruksów nie było takie jak sobie to wyobrażałam. Podobała mi się jedynie ta część, w której rozpoczyna się bitwa o Hogwart. Zakończenie, tj. po kilkunastu latach, również mnie nie usatysfakcjonowało...
 
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-30, 13:04   

Tak szczerze, to była to jedyna część którą czytałam z tej serii ^.^ I mogę się "pochwalić" iż czytałam, ją aż 3/4 miesiące xD
Podobała mi się i zaraz po jej skończeniu miałam sięgnąć po wcześniejsze 6 części, ale jakoś tak zapomniałam, a teraz nie mam ochoty...
Ogólnie rzecz ujmując uwielbiam to ;D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama