fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Księga 5. Fantom
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-02-13, 12:44   Księga 5. Fantom



Dwa wampiry.

Dwaj nienawidzący się bracia.

I piękna dziewczyna, której obaj pragną...

Dla tej miłości przeszli przez piekło… i z niego powrócili.



Elena: uwolniła Fell’s Church od zła, ale za cenę życia Damona. Nareszcie może być ze Stefano. Dlaczego więc nie przestaje śnić o Damonie?

Damon: jego śmierć zmieniła wszystko, ale nie jego uczucie do Eleny.

Stefano: teraz gdy Damon odszedł, nie ma już rywala do serca ukochanej. Dlaczego więc dręczy go lęk?



Wszyscy troje poznają teraz największy strach - o tych, których kochają. Bo tylko przeszłość nie umiera i żyje wiecznie…
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-02-13, 12:54   

 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-02-13, 12:54   

Bardzo się zdziwiłam kiedy zobaczyłam na fejsowym paranormalbooks informacje o tym. Ja myślałam, że to będą tylko 4 księgi, a tu proszę jaka niespodzianka. Jeśli wyjdzie to chyba ją zakupię, chociaż najpierw muszę przeczytać te 3 księgi, które mam. ;)
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-02-13, 13:24   

Mamoo mamo mamo mamo! O rajujciu. Mooocny zaciesz.!

Czyli nasza petycja na coś sie nadała :D Nie wierze no ...
Mam tylko do powiedzenia jedno zdanie.

Więcej Damona! <3
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-13, 15:07   

Tylko nie to... Mam już tak, że jak zacznę jakąś serię, to muszę ją skończyć. Pamiętniki to prawdziwa udręka dla mnie. A mam takie pytanie, czy ta część będzie w czarnej okładce tak jak są wydawane poprzednie ?
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-02-13, 15:15   

Kinia;) napisał/a:
A mam takie pytanie, czy ta część będzie w czarnej okładce tak jak są wydawane poprzednie ?


Też się dziwię i zastanawiam czy będzie w takich okładkach jak dotychczas, bo ta nie za bardzo pasuje. No, ale pożyjemy, zobaczymy. ;)
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-03-19, 11:16   

No żesz ... tyle czekania a na co?

Najnowsza część, napisana oczywiście przez anonimowego autora, oraz słabe tłumaczenie pani Joanny Nałęcz, to zupełna kpina. Nie dość, że nowy autor, kontynuujący sagę L.J. Smith pomylił nazwisko Meredith, to autorka tłumaczenia odmienia imię "Stefano", jak imię "Stefan". Na dodatek wszystko napisane jakby na siłę. Osobiście uważam tą książkę za porażkę w porównaniu do poprzednich.

@Kinia i @BlackVampire ... tak zostaje taka ;_;
_________________

 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-19, 16:14   

Przepraszam, że się udzielam, bo nie czytałam tej serii jeszcze aczkolwiek miałam taki zamiar.
Wampirzyca, anonimowy autor ? Jak to ? Niby dlaczego autor się zmienia ? Czyżby coś się stało autorowi? Jak zobaczyłam Twój komentarz to jakoś mnie odstraszyło do zabrania się za tę serię...
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-03-19, 17:12   

Katherine. napisał/a:
Przepraszam, że się udzielam, bo nie czytałam tej serii jeszcze aczkolwiek miałam taki zamiar.
Wampirzyca, anonimowy autor ? Jak to ? Niby dlaczego autor się zmienia ? Czyżby coś się stało autorowi? Jak zobaczyłam Twój komentarz to jakoś mnie odstraszyło do zabrania się za tę serię...


Za poprzednie części łap się jak najbardziej Katherine ;) Seria pani L.J Smith jest bardzo dobra. Mam nadzieję że cię wciągnie ;)

A to do anonimowego autora ... Fantom pisze zupełnie inna osoba której nazwiska nie znamy. Jedną z możliwości jest to że pani Smith chciała aby Damon był z Eleną, a nie ona z Stefano. A tym samym straciła prawa do książki, ponieważ pomysł nie był jej i ona tylko pisała. Ten kto go wymyślił chciał Stelenę (Elenę z Stefano).

Przynajmniej taki jest mój domysł że książkę pisze kto inny. Tej części nie polecam czytać. Przekład prawie jak w Mieście Upadłych Aniołów. No Damon jakiś takiś nie taki.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-03-19, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-03-19, 17:30   

Ja osobiście nie polecam żadnej części. Jak dla mnie wszystkie poza ,,przebudzenie'' i ,,szał'' były beznadziejne.
A i dodam, że jeżeli okładka nie wyjdzie w czarnej wersji, to nie ma co liczyć na to, że ją kupie. -.-
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-03-19, 18:58   

Ja to mam nadzieję, że zrobią ją w wersji filmowej, bo wszystkie te 3 księgi, które mam są właśnie w takich okładkach. o.o
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-20, 10:34   

Co do związku z Eleną ja też wolałabym by była z Damonem, oczywiście wyrażam swoje zdanie po oglądnięciu serialu. Ale nie rozumiem, załóżmy ,że przeczytam wszystkie cztery księgi i co ? Nagle seria zostaje przerwana ponieważ piąta już nie jest tego stylu?. Postacie się zmieniają i ich zachowanie? W sensie, chyba nie miałaby to sensu... tak wszystko z dupy -.- w ogóle co to za pomysł zmieniać autora... zawsze by było jakieś porozumienie. Trochę mi jej szkoda...
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-03-20, 18:33   

Ogólnie Pamiętniki miały zakończyć się na 4 księdze (9 lub 10 tom). Pamiętniki bez Smith to tak jak Potter bez Rowling. Nie powinno powstawać.

Nie bohaterzy zostają ci sami. Poprostu nie są tacy sami jak w książkach Smith. Skoro zabierasz się za Pamiętniki, równie dobrze możesz zakończyć na ostatnim tomie ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-03-20, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-20, 22:53   

Czyli wychodzi na to, że dalsze części (księga 5) są naciągane... Może to popsuć cały klimat serii. Mam nadzieje, że nie będą tego ekranizować, bo również odbije się to na oglądalności.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-04-07, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-03-20, 23:12   

Co do ekranizacji, to i tak pierwsze części nie mają nic wspólnego z serialem, więc myślę, że nie będzie żadnego nawiązania do książki. Chyba, że wezmą z niej tylko jakiegoś bohatera i tyle z tego będzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama