fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2012-07-31, 08:34
Trylle
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-03-08, 07:25   Trylle



Wendy Neverly wiedziała, że jest inna od dnia, w którym matka usiłowała ją zabić. I choć nie jest potworem, zaktórego ma ją matka, czuje, że nie tu jest jej miejsce. Może dlatego wciąż pakuje się w kłopoty i nie potrafi zagrzać miejsca w żadnej szkole…

W nowym mieście i w nowym liceum nie jest lepiej. Tu też Wendy z nikim się nie zaprzyjaźnia. I nikomu nie może zdradzić swojego sekretu: że potrafi wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę…

A kiedy pewnej nocy tajemniczy Finn nieoczekiwanie zjawia się za jej oknem, świat Wendy staje na głowie. Finn zna odpowiedzi na jej pytania, zagadkę jej przeszłości, źródło jej daru i drogę do miejsca, którego istnienia nawet nie podejrzewała. I został przysłany, by zabrać ją tam ze sobą…
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-03-26, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-03-08, 16:11   

Ostatnio zmieniony przez BlackVampire 2012-03-26, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-03-08, 16:11   

Po kilku pochlebnych recenzjach jestem badzo, ale to bardzo ciekawa tej książki i może ją sobie nawet zakupię. ^^
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-03-26, 14:40   Rozdarta



Zamieniona w dniu urodzin…

Rozdarta pomiędzy dwoma światami…

Przywrócona magii…


Wendy odkryła swoją tajemnicę, zrozumiała, dlaczego jej matka chciała ją zabić… Poznała świat Trylli i dowiedziała się, że do niego należy i że w nim ma wypełnić swoje przeznaczenie. Nie mogła jednak tam pozostać, nie mogła pogodzić się z tym, że rządzona przez okrutną królową zagadkowa magiczna kraina to jej prawdziwy dom.

Ale powrót do dawnego życia, do domu i szkoły nie przynosi spokoju. Wendy nie może przestać myśleć o Tryllach, o ich śmiertelnych wrogach, których atak cudem przeżyła, o nadciągającej wojnie, której tylko ona może zapobiec, i o Finnie, którego miłość do niej skazała na wygnanie z jego świata.

Uwięziona pomiędzy światem Trylli a światem ludzi, rozdarta pomiędzy sercem a obowiązkiem, Wendy musi wybierać. Lecz jeśli wybierze źle, może stracić wszystko i wszystkich, których kocha – w obu światach...

Data premiery: 2012-04-10

Szczerze ... czekam *.*
_________________

 
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2012-04-06, 14:15   

Teksty porównujące do Stephenie Meyer i J.K. Rowling i tego typu okładki powoli zaczynają mnie odrzucać ^^
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-04-09, 17:52   

,,Zamieniona'' to według mnie jedno wielkie połączenie różnych książek. Historia jest niesamowicie banalna, dodatkowo pomimo tego, że fabuła nie jest nudna i cały czas się coś dzieje, to każde wydarzenie łatwo przewidzieć, po prostu zero elementów zaskoczenia. Czytając ,,Zamienioną'' niejednokrotnie na myśl przychodziła mi książka ,,Skrzydła Laurel'' Aprilynne Pike, bo jak dla mnie Wendy, Finn czy Rhys to idealne odpowiedniki Laurel, Tamaniego i Davida. Jedynym plusem tej całej opowieści są właśnie postacie, ale zdecydowanie nie te pierwszoplanowe typu Wendy, Finn czy nawet Elora, ponieważ one były sztuczne, papierowe i zbyt schematyczne. Pokochałam natomiast Rhysa czy Tove'a i to właśnie dzięki nim mogę napisać, że ta książka była w miarę znośna.
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2012-05-04, 07:16   

A mnie się pierwsza część bardzo spodobała. Nie mam bladego pojęcia, czemu została porównana do Zmierzchu .
Drugą część przeczytam koniecznie. Chcę wiedzieć, co będzie z Finnem :-P
_________________
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-05-04, 11:42   

mayhem napisał/a:
Teksty porównujące do Stephenie Meyer i J.K. Rowling i tego typu okładki powoli zaczynają mnie odrzucać ^^


Tak. Jest to też napisane na "Igrzyskach śmierci". Jak widać odnoszą zupełnie inny skutek to zamierzanego. Zamiast przyciągać czytelnika - odpychają. ^^
Ostatnio zmieniony przez BlackVampire 2012-05-04, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-05-04, 19:43   

Kyra, nie czytałam jeszcze drugiej części, ale domyślam się, co się z nim stanie. Mogę się z kimś założyć, że na 100 % oni ostatecznie będą razem, a Finn dalej będzie wyszukiwał tych zamienionych.
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-05, 06:30   

Kinia;) napisał/a:
Kyra, nie czytałam jeszcze drugiej części, ale domyślam się, co się z nim stanie. Mogę się z kimś założyć, że na 100 % oni ostatecznie będą razem, a Finn dalej będzie wyszukiwał tych zamienionych.


Um Um Um ... książka cię strolluje :D A przynajmniej ten tom :D Wendy ma aż kilku adoratorów a samo zakończenie książki powali na kolana, tych którzy myśleli że książka jest przewidywalna :D Oczywiście to się pewnie zmieni ale nie w Rozdartej :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-05-05, 06:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-05-05, 18:53   

Cóż Wampirzyco... sięgnę pewnie po książkę, ale nie spodziewam się jakiegoś szału. Osobiście mam 100 %, że na samym końcu ona będzie z Finnem. Czyżby tym adoratorem był między innymi chłopak, który został na nią zamieniony ? -.-
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-05, 19:14   

Kinia;) napisał/a:
Cóż Wampirzyco... sięgnę pewnie po książkę, ale nie spodziewam się jakiegoś szału. Osobiście mam 100 %, że na samym końcu ona będzie z Finnem. Czyżby tym adoratorem był między innymi chłopak, który został na nią zamieniony ? -.-


Rhys? Niee, on będzie z kimś innym ^^ No cóż, to nie jest jakiś szał, ale da się przeczytać ;)

Dzięki za odpowiedź, ale jak piszecie kto będzie z kim to zaznaczać spoilery :)
Kinia;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-05-06, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2012-05-05, 21:01   

Wampirzycaaaa napisał/a:
Rhys? Niee, on będzie z kimś innym


Taaaak? Wiem. Pewnie z tą dziewczyną, którą zamieniono na Willę.
Mam rację? Powiedz, że mam :-P
Jak wyżej u Wampirzycy
Kinia;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-05-06, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-05, 21:21   

Kyra napisał/a:
Wampirzycaaaa napisał/a:
Rhys? Niee, on będzie z kimś innym


Taaaak? Wiem. Pewnie z tą dziewczyną, którą zamieniono na Willę.
Mam rację? Powiedz, że mam :-P


Umm ... sama się prosisz... owszem :D On i Rhiannon są idealni :D Ale nigdy nie uwierzysz z kim będzie Willa *.*
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-05-06, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2012-05-06, 11:39   

Pewnie z synem tej markizy :-P
_________________
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-06, 12:22   

Kyra napisał/a:
Pewnie z synem tej markizy :-P


Dłuższe posty na pewno :D

SPOILERNie ona nie będzie z Tovem. Tove będzie miał inne ... emmm... zajęcia :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-05-06, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama