fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2012-07-31, 08:34
Trylle
Autor Wiadomość
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2012-05-08, 08:34   

Czytałam w niedzielę w Empiku :-P
Początek był nudny jak flaki z olejem, potem było lepiej. :-D
_________________
 
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2012-05-26, 21:59   

 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-26, 21:59   



Wendy, następczyni tronu królestwa, musi poślubić księcia Vittra. To jedyny sposób, żeby ocalić Trylle przed ich śmiertelnym wrogiem i zapobiec krwawej wojnie z niepokonanym przeciwnikiem. Lecz myśl o tym, że przyjdzie jej opuścić miejsce, które stało się jej domem, jest nie do zniesienia…

Pożegnała się już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie musiała wyrzec się uczucia do Lokiego, tak jak wcześniej wyrzekła się miłości do Finna? Czy czeka ją najtrudniejszy wybór: z którym z nich zostanie na zawsze…

Jeśli tylko ich magiczny świat ma przed sobą jakieś „na zawsze”. Przyszłość Trylli leży w rękach Wendy – pod warunkiem że odważy się o nią walczyć…
Premiera: lipiec 2012
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-26, 22:34   

Strasznie podoba mi się to, że zostawili stare/zagraniczne okładki. No i jak dla mnie nie powinno być "przywrócona" a "wnoszona" albo "płynąca" ... Chyba tylko druga książka ma idealne przetłumaczenie tytułu...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-05-27, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-05-26, 23:09   

Wampirzycaaaa napisał/a:
Strasznie podoba mi się to że, zostawili stare/zagraniczne okładki.


I mnie także. Choć książek nie czytałam to uważam, że okładki są cudowne. Bardzo mi się podobają, przyciągają wzrok.
Jestem ciekawa jakby to zrobili u nas... Chyba dobrze, że nie ma naszych, tylko zostawili, te co były.
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 17:01   



E-BOOKI I TROLE
Co szczególnie przyciąga uwagę przyszłego czytelnika do tej właśnie książki to sposób w jaki została ona wydana. Amanda Hocking ma na swoim koniec sporo książek, a wydawnictwa na całym świecie nabywają prawa do jej powieści. Zaczęło się jednak od samodzielnego opracowania całości, bez pomocy agenta i wydawcy, i udostępnienie jej w formie e-booka. Był to pierwszy na taką skalę sukces w tej branży. Co zadecydowało o popularności jej powieści ?

DYNASTIA TRYLLI
Sam początek opowieści budzi sporo pytań. Dlaczego matka pragnie zguby własnego dziecka, nawet tak markotnego jak Wendy? Być może domyśla się prawdy. W folklorze od zawsze usłyszeć można było o niemowlętach podmienionych przez jakieś magiczne stworzenia, zarówno elfy jak i trole. I może był to tylko sposób aby uczulić rodziców na niebezpieczeństwa jaka czyhają na dziecko pozostawione samo sobie lub też wytłumaczyć brak podobieństwa do któregokolwiek z rodziców. W powieści Amandy Hocking baśnie są nadal żywe, a trole od wieków podmieniają potomstwo. Jaki jest jednak cel takiej praktyki ? Co dzieje się z prawowitym członkiem rodziny, gdy jego miejsce przez lata zajmuje podmieniec ? Czy którekolwiek z dzieci odnajduje w końcu swoją rodzinę i należne im miejsce ?
Odpowiedzi na wszystkie te pytania udziela autorka w tomie pierwszym trylogii Trylle, przeprowadzając nas przez pogranicze światów, bawiąc i ciekawie przywracając do życia dawne legendy w współczesności.

W CIENIU SKRYTE
Trylle nie przypominają stworzeń, które najczęściej kojarzymy z trolami, mieszkającymi na bagnach lub czyhającymi w cieniu mostów. Wendy, podobnie jak inni przedstawiciele, mają kilka cech rozpoznawczych, o nich musicie się jednak dowiedzieć sami. Mimo traumatycznych zdarzeń w dzieciństwie, bohaterka kocha swoją rodzinę i nie chce jej zostawić. Ukazane w powieści także zostaje, że często zmiana otoczenia (nawet całej rzeczywistości czy świata) nie wybawia nas od problemów, które pozostają takie same jak poprzednio. Czeka na nas w tej powieści zupełnia nowa, ukrywana w sekrecie społeczność, gdzie panuje system monarchii, a władza spoczywa w rękach najsilniejszej magii. Wiele z aspektów życia trylli zbulwersuje was tak samo jak Wendy, ale poznanie skomplikowanych relacji, zapadających w pamięć postaci i niesamowicie szybkiej akcji zachęci do sięgnięcia po następne tomy serii.

"Zamienioną" czyta się z okropnie szybką prędkością i ani się obejrzałam, a już wsiąknęłam w ten świat. Urzekło mnie szczere i proste podejście do tematu. Współczesne trolle mogą i wyglądać podobnie do ludzi, ale ich złośliwy charakterek nie zmienił się przez pokolenia.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-08-29, 21:00   

Po pierwszej części byłam bardzo sceptycznie nastawiona do ,,Rozdartej'', ponieważ jej poprzedniczka wywarła na mnie bardzo złe wrażenie. Niemniej jednak jestem mile zaskoczona po jej zakończeniu, gdyż jest ona zupełnie inna. Mnóstwo akcji i momentów zaskoczenia. Zachowania bohaterów nie są już takie proste do przewidzenia, a oni sami przestali być tacy papierowi i irytujący. Zdecydowanie polecam i już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po następną część.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-02-07, 20:52   

Część III

Jak dla mnie dno, syf i wodorosty. Książka była według mnie bardzo, ale to bardzo słaba. Fabuła była oklepana, od samego początku do samego końca było wiadomo, co się stanie, żadnych elementów zaskoczenia. Dialogi między bohaterami były jakieś sztywne i wymuszone. Akcja skupiała się na raptownie czterech postaciach, zdaje mi się, że autorka jakby zapomniała o wielu bohaterach, którzy byli istotni w pierwszej i drugiej części. Ja osobiście wynudziłam się przy ,,Przywróconej'' i nie uważam, aby była to książka warta jakiejkolwiek uwagi. Zdecydowanie nie polecam !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama