fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ekranizacja
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-01, 23:52   Ekranizacja

Hollywood zekranizuje "Wiedźmina"


Studio Dimension Films (Pirania 3D, Krzyk) nabyło prawa do ekranizacji polskiej gry komputerowej Wiedźmin. Do zagrania tytułowej roli typowany jest Nicolas Cage.

Studio zamierza odejść od fabuły oryginału z 2007 roku. Złagodzone zostaną najbrutalniejsze wątki, dzięki czemu film otrzyma w USA zapewniającą sukces komercyjny kategorię wiekową PG-13. Scenariusz napiszą Patrick Melton i Marcus Dunstan (seria "Piła"). Rolę Jaskra, przyjaciela Wiedźmina, zaproponowano Jonah Hillowi ("Moneyball"). Komik jest ponoć wielkim fanem gry.

Szef Dimension, Harvey Weinstein, ujawnił także tagline filmu: He was a Warrior. He was a Sinner. He became The Witcher (Był wojownikiem i grzesznikiem. Stał się Wiedźminem).

"Wiedźmin" to największy polski sukces na rynku gier komputerowych. Na całym świecie sprzedano niemal dwa miliony egzemplarzy. Fabuła gry oparta jest na serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Tytułowy bohater, Geralt z Rivii, jest zabójcą potworów o nadludzkich umiejętnościach.

Przypomnijmy, że Wiedźmin był już raz bohaterem filmu. W 2001 roku twórczość Sapkowskiego przeniósł na ekran Marek Brodzki. Wiedźmina zagrał wówczas Michał Żebrowski. Obraz do dzisiaj uznawany jest za jedną z najgorszych polskich produkcji wszech czasów.

Myślicie, że Amerykanie lepiej poradzą sobie z białowłosym killerem? Jak sprawdzi się w tej roli Cage?
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Nevermore.

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Wysłany: 2012-04-05, 21:38   

 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2012-04-05, 21:38   

Ojj, nie... kocham Wiedźmina, nienawidzę filmu, serial lubię. Moją wyobraźnię PRZERASTA Geralt, mówiący po angielsku i brak buźki Żebrowskiego. Nie, dziękuję.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-06, 01:53   

Leanne. napisał/a:
Ojj, nie... kocham Wiedźmina, nienawidzę filmu, serial lubię. Moją wyobraźnię PRZERASTA Geralt, mówiący po angielsku i brak buźki Żebrowskiego. Nie, dziękuję.


Mam to samo uczucie Leanne ... Chociaż ja nie lubię żadnej z ekranizacji Wiedźmina (no chyba że gra się liczy - ją uwielbiam) nadal nie mogę zobaczyć sobie Cage w roli Gerdzia ...
_________________

 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2012-04-06, 22:06   

Niby na plus z pewnością będzie można zaliczyć efekty specjalne - wiadomo, toż to Hollywood. Wizualnie mogą stworzyć znakomity obraz, ale reszta... Ja przyznam, że gra jest mi obca, więc nie mam porównania z żadnym pierwowzorem. Tak jak mówiłam, w roli Geralta widzę tylko i wyłącznie Michała, posługującego się piękną polszczyzną, a nie żadnego tam Cage'a. Trudno, polskiej kinematografii "Wiedźmin" nie wyszedł, jednak nie sądzę, by elitarni scenarzyści okazali się lepsi od nas. ;/
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama