fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Blask
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-03-01, 14:30   Blask



Do sennego miasteczka Venus Cove przybywają trzy anioły: Gabriel – wojownik, Ivy – uzdrowicielka oraz najmłodsza, a przy tym mającą w sobie najwięcej z człowieka, Bethany. Zadaniem aniołów jest nieść dobro światu, który w coraz większej skali ulega wpływom ciemności. Podczas misji zmuszeni są ukrywać swe nadnaturalne zdolności, świetlistą poświatę, a także – co najtrudniejsze – anielskie skrzydła. Pomagając całej społeczności, próbują nie przywiązywać się do pojedynczych ludzi…I wtedy Bethany poznaje w szkole Xaviera. Żadne z nich nie potrafi oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Kiedy zaczyna łączyć ich prawdziwe uczucie, zdają sobie sprawę, że przekraczają granice ustalone przez niebo. I nie jest to jedyne zagrożenie dla ich szczęścia. Ciemne moce nie czekają i wciąż rosną w siłę. Nie ma czasu do stracenia. Czy miłość do człowieka stanie się źródłem klęski Bethany i jej misji?

Co sądzicie o książce?
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-08-01, 03:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-07-05, 00:51   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-08-01, 03:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-07-05, 00:51   

Jak tylko ją zobaczyłam w sklepie,to wiedziałam,że muszę ją przeczytać. Opis mnie zachęcił do czytania,a okładka wręcz zauroczyła. Oczywiście najpierw zobaczyłam opinie na temat tej książki i muszę powiedzieć,że reakcje skrajnie różne. Jedni byli zachwyceni a drudzy zawiedzeni. Jak dla mnie książka może być,ale spodziewałam się czegoś lepszego. Główna Bohaterka dziewczyna anioł-pod każdym względem i zwyczajny chłopak. Jak wiadomo taka miłość nie ma racji bytu,a tu tak im wszystko gładko szło i przez to przez większą część książki praktycznie nic się nie działo,dopiero kiedy pojawił się pewien chłopak zaczęło się coś kręcić. Zapewne przeczytam następną część,bo jak już zacznę czytać,to muszę skończyć,ale nie będę na nią jakoś bardzo wyczekiwała.
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-08, 20:36   

http://photo.goodreads.co...7l/11825915.jpg


http://1.bp.blogspot.com/...a+Adornetto.jpg


http://3.bp.blogspot.com/.../s320/hades.jpg

Tutaj są okładki drugiej części tej serii :) Muszę przyznać, że są bardzo ładne :)
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-12-09, 15:13   

Do samej książki jakoś szczególnie mnie nie ciągnie, ale okładka drugiej części jest świetna.
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-11, 12:59   

Nie można powiedzieć, żeby ta książka była arcydziełem, ale zdecydowanie głosuje za tym, że była dobra. Historia dość przeciętna, ale cieszę się, że w tym przypadku to główna bohaterka była postacią nadnaturalną, a nie Xavier, bo zazwyczaj to jest tak, że to postać męska jest tym ,,potworkiem'' który nadaje książce cech fantasy. Bohaterowie byli trochę sztuczni według mnie, co bardzo przeszkadzało, aby zapałać sympatią do któregoś z nich. Rozumiem, że Beth była aniołem, ale ten dokładny opis wszystkich rzeczy na które się natknęła i zachwycanie się nimi z początku trochę mnie drażniło, a dopiero później zdążyłam się przyzwyczaić. Xavier, który był zapatrzony w nią, jak w obrazek też nie był szczytem marzeń czytelnika. Jednak trzeba przyznać, że autorka zręcznie pokierowała całą historią tak, aby nie była ona nudna. Książkę czytało się szybko i łatwo, a prostu język pomagał mi się wczuć w całą akcję. Ja również nie będę z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej części, ale gdy już pojawi się w sklepach, to przeczytam ją z chęcią.
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-02-19, 19:42   

Hades #2


Bethany Church jest aniołem. Przysłano ją na ziemię, aby powstrzymać siły ciemności. Choć miłość do ziemskiego chłopca, Xaviera Woodsa, nie była częścią planu, więź pomiędzy nim a Beth jest niezwykle silna. Lecz ani to uczucie, ani opieka dwójki archaniołów, Gabriela i Ivy, nie zdołają uchronić Beth przed diabelskim podstępem, który zawiedzie ją wprost do piekła. Znany z poprzedniej części demon, Jack Thorn, zażąda za jej uwolnienie zapłaty, która nie tylko zniszczy samą Bethany, lecz także kosztować może życie jej bliskich. Opowieść, którą Alexandra Adornetto rozpoczęła w entuzjastycznie przyjętym Blasku, powraca wśród wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji. Anioły zmuszone będą stawić czoła demonom, a potęga miłości wystawiona zostanie na próbę.


Data premiery: 2012-03-07
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-02-19, 19:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-02, 13:40   

Mimo paru pozytywnych recenzji z którymi się spotkałam to książka zdecydowanie nie jest dla mnie.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-11-26, 23:13   

Już na wstępie zaznaczę, że ta część jest znacznie lepsza od poprzedniej. Fabuła nie skupia się już aż tak bardzo na opisywaniu cukierkowej miłości Xaviera i Bethany. Historia w tym przypadku zrobiła się znacznie bardziej mroczna, zaskakująca i pełna tajemnic. ,,Hades'' ma naprawdę wiele wątków i wbrew temu co znajduje się na opisie z tyłu książki nie przedstawia jedynie podróży Beth po świecie podziemi. Widać, że autorka zmieniła swój styl pisarski na znacznie ,,doroślejszy'', przestała się skupiać na szczegółowych opisach pomieszczeń i otoczenia, a znacznie bardziej postawiła na akcję oraz zaskakujące i wzruszające zwroty sytuacji. Podsumowując ,,Hades'' jest książką po której do samego końca trudno się spodziewać happy endu. Zdecydowanie polecam fanom pierwszej części, gdyż uważam, że się na niej nie zawiodą.
Oczywiście muszę jeszcze zaznaczyć, że w drugiej części pojawiło się mnóstwo świetnych relacji między bohaterami. Np: Gabriel - Molly. Boże jak ja im kibicuje w tej książce.
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-27, 11:38   

Ohh !!! Moja ukochana książka !!! *________* Ubóstwiam tą serie, chociaż nic nie pobije 2 części, która rozwala system. Anioł w piekle, to był świetny pomysł... !!!
No i mój kochany Jake !!! :lol: Boże przebacz, ale mój piekielny kochanek musi wrócić, dokądkolwiek go wysłali, ale MUSI wrócić !!! :roll:
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-02-20, 12:30   



Anielica Bethany oraz Xavier, jej ziemski ukochany, wystawili cierpliwość niebios na próbę już w chwili, gdy zaczęli się spotykać. Teraz przekraczają ostateczną granicę: biorą ślub. W dniu, w którym poprzysięgli sobie, że nic ich nigdy nie rozdzieli, dowiadują się, iż najtrudniejsze z dotychczasowych wyzwań dopiero przed nimi: zmuszeni będą stawić czoło Siódmym, specjalnie wyszkolonemu oddziałowi żołnierzy anielskiego wojska powołanemu do pilnowania ładu we wszechświecie. A oni nie spoczną, dopóki ich misja nie zostanie wypełniona, krnąbrny anioł schwytany i doprowadzony przed oblicze niebieskiego sądu. Czy zakochany anioł udowodni niebu i ziemi, że nie istnieje na świecie siła potężniejsza od miłości?
_________________

 
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-03-13, 17:50   

Cóż... Jak narazie niw yczytałam, że będzie tam choć ciu Jake'a... :( Yhm...

Napewno przeczytam, bo ciekawa jestem, jak anielscy wojskowi dadzą sobie radę ;D Ciekawe, czy jeszcze jakiś jeden się w kimś zakocha xD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama