fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Mechaniczna Księżniczka
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-26, 10:16   Mechaniczna Księżniczka



Słowa pani Clare na temat Księżniczki:
A co z "Mechaniczną Księżniczką"?
Nie można za bardzo napisać streszczenia, które nie byłoby spoilerem. Powiedziałabym, że będzie to przepełniona akcją przygoda, która zabiera Tessę i jej kompanów po całym świecie w wyścigu, w celu powstrzymania mechanicznej armii zanim będzie za późno. Kiedy zdrowie Jema niebezpiecznie się pogarsza i jego przyjaciele desperacko poszukują lekarstwa, czy Tessa wybierze pomiędzy dwoma chłopcami, których kocha - nawet jeśli będzie to oznaczać, że nigdy już nie będzie mogła zobaczyć tego drugiego?



A także przeglądając różne strony znalazłam różne pytania na temat ostatniego tomu Diabelskich Maszyn:

Cytat:
"Tessa: Czy gdyby Jem ci się nie oświadczył, wybrałabyś wtedy Willa, po tym, gdy wyznał ci miłość?" Dałabym mu szansę.

"Jem: Czy teraz, gdy już wiesz, że Tessa cię kocha, bardziej boisz się śmierci?" Tak.

"Jem, to właściwie nie jest pytanie, po prostu chciałam ci powiedzieć, że jesteś idealny!" *Jem, nieprzywykły do komplementów, chowa się za skrzypcami*

"Tessa, czy gdyby Jem zmarł przed waszym ślubem, pomyślałabyś potem o spotykaniu się z Willem?" Will by się nigdy nie zgodził.

"Bridget, zdajesz sobie sprawę, że wkurzasz wszystkich dookoła swoimi dziwacznymi piosenkami?" Bridget: *przerażające spojrzenie*

"Sophie, więc ty i Gideon, huh? " Hmm, nie mam pojęcia o czym mówisz.

"Will: Czy teraz, gdy znasz prawdę o twojej klątwie, skontaktujesz się z rodziną?" To jest wciąż zabronione.

"Jem, dlaczego dostrzegasz tak wiele w związku z Willem, a nie zauważasz jego uczuć do Tessy?" Jakich uczuć?

"Jem: Czy gdyby istniał dla ciebie lek, ale zabiłby kogoś, kogo kochasz, wziąłbyś go?" Nie. (Dobre pytanie.)

"Gideon, czy traktujesz swój związek z Sophie poważnie?" Tak, ale ona w to nie wierzy.

"Gabriel: Czy jesteś zakochany w Willu?" Gabriel: O_o

"Jem: KIM JEST EMMA?" Kto? (*to chyba nawiązanie do tej kolejnej serii - Dark Artifices - tam główna bohaterka ma się nazywać Emma Carstairs)

"Jem: Czy naprawdę kochasz Tessę?" Tak. Co za dziwne pytanie.

"Will: Co byś powiedział, gdybyś spotkał kiedyś Tatianę...?" Czy śmiech z poczuciem wyższości się liczy?

"Cecily, kto jest dla ciebie najżyczliwszy w Instytucie? Cieszysz się, że znów masz brata przy sobie?" Jem i Tessa są najbardziej przyjacielscy. Will traktuje mnie z dystansem.

"Cecily, co myślisz teraz o Willu, gdy jesteś z nim w Instytucie?" Bardzo się zmienił.

"Tessa: Poleciłabyś może jakieś powieści, które chciałabyś, by ludzie przeczytali?" The Hidden Hand, Wielkie Nadzieje.

"Will, zaakceptujesz to, że Cecily jest Nocną Łowczynią?" Nie. W ogóle nie podoba mi się ten pomysł.

"Tessa: Kochasz Willa choć trochę?" Nie jestem do końca pewna, co czuję.

"Magnus: Czym Woolsey różni się od Camille.... w sypialni?" To zaskakujące, ale więcej gryzie. (*biting - może znaczyć gryzący, ale też uszczypliwy, zgryźliwy, ale uznałam, że to pierwsze bardziej pasuje... wampiry, wilkołaki... to chyba miała być gra słów)

"Aloysius, dlaczego tak się zaniepokoiłeś, gdy zobaczyłeś Tessę?" Nie pytajcie mnie o nic! Nienawidzę was!

"Tessa, tęsknisz za Nate'm?" Tak.

"Magnus: Jaki jest twój stosunek do Willa po tym wszystkim?" Mam u niego dług.

"Jem: Gdyby Tessa zostawiła ciebie dla Willa, co byś pomyślał?" Wybaczyłbym im, ale wewnątrz, to zniszczyłoby mnie na zawsze.

"Jem, co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że Will czuje coś do Tessy?" Chciałbym wiedzieć, czy ona odwzajemnia jego uczucia.

"Tessa: Czy wybaczyłaś Willowi wszystko, skoro wiesz już o "xxx"?" Tak, wybaczyłam mu wszystko.

"Jessamine: Wciąż kochasz Nate'a?" Nienawidzę go teraz tak bardzo, jak kiedyś kochałam.

"Jem: Gdyby porzucenie bycia Nocnym Łowcą mogłoby cię uratować, przestałbyś nim być? (Nie porzucając niczego innego)" Tak.

"Charlotte, czy ty i Henry macie już imię dla dziecka?" Wciąż kłócimy się o Buforda.

"Will: Gdyby Jem jutro umarł, zabiegałbyś o Tessę?" Wszystkie te pytania o śmierć Jema są nienaturalnie chore. *_*

"Gabriel, wybaczysz Willowi?" Zdaje się, że jemu nie zależy na tym, by mu wybaczyć.

"Will, zamierzasz pozwolić, by ślub Jema i Tessy doszedł do skutku?" Nie mam zamiaru robić niczego innego.

"Magnus: Kochasz Woolsey'a?" Woolsey tak naprawdę nikogo nie kocha.

"Jem: Porzucułbyś bycie Nocnym Łowcą by poślubić Tessę, gdyby Clave odrzuciło twój wniosek?" Tak.

"Will: Pamiętasz, że Magnus cię pocałował?" CO?

"Jem: Co byś zrobił, gdybyś odkrył, że Tessa i Will czują coś do siebie?" Ale oni nic do siebie nie czują.

"Jem, co dla ciebie znaczy Tessa?" Wszystko.

"Will: Gdyby Jem z jakiegokolwiek powodu nie mógłby poślubić Tessy, zabiegałbyś o nią?" Zależałoby to od tego powodu.

"Henry: Pracujesz nad czymś nowym?" Tak, nad sprzętem, który mógłby przenosić Nefilim z jednego miejsca do drugiego.

"Charlotte, co myślisz o zaręczynach Jema i Tessy?" Są młodzi, ale chyba się kochają. Zastanawiam się...

"Jem: Czy masz jakichś krewnych o których nie wiemy?" Tak, tak samo jak Will.

"Magnus, co myślisz o ślubie Tessy i Jema, wiedząc, co czuje Will?" Nie wydaje mi się, by to wszystko skończyło się dobrze.

"Will, trudno ci znieść towarzystwo Jema i Tessy, gdy publicznie okazują sobie miłość?" Tak.

"Will: Jak bardzo chciałbyś być z Tessą?" Zrobiłbym dla niej prawie wszystko. Nie skrzywdziłbym Jema.

"Will: Wiedząc, że Jem kiedyś umrze, co myślałeś prosząc go, by został twoim parabatai?" Że nie można traktować umierających tak, jakby już nic im nie pozostało do zrobienia w życiu. Równie dobrze, mogliby w takim razie być już martwi.

"Mortmain, czym jest Tessa, czym ona jest?" Niestety Mortmain czai się w swojej kryjówce i nie może odpowiadać na pytania.

"Sophie: Gdyby Gideon oświadczył ci się w tej chwili, co byś powiedziała?" Nie rozmawialiśmy o tym, to byłoby dziwne.

"Tessa, teraz wychodzisz za mąż. Myślisz w ogóle o dzieciach?" Zdaje się, że nie mogę ich mieć.

"Tessa, czy przyjęłaś oświadczyny Jema z litości?" Oczywiście, że nie!

"Magnus: Czy kiedykolwiek spotykałbyś się z Nocnym Łowcą?" Powinienem powiedzieć, że nie.

"Tessa: Co powiedziałabyś Jemowi, gdyby spytał o twoją poparzoną dłoń?" Powiedziałabym, że to wypadek.

"Gabriel: Czy umówiłbyś się z zemsty z Cecily?" Kim jest Cecily?

"Tessa, kto lepiej całuje: Jem czy Will?" O matko, to bardzo niestosowne, ale oni oboje...cóż, wybór nie jest możliwy!

"Jem, gdybyś musiał wybierać pomiędzy Tessą a Willem, kto by to był?" Nie wiem jak mógłbym wybierać pomiędzy dwójką ludzi, których kocham najmocniej.

"Tessa: Co myślisz o tym, że Cecily jest w Instytucie? Sądzisz, że to dobrze zrobi Willowi?" Mam taką nadzieję. Chcę, by był szczęśliwy.

"Woosley, jakie są twoje pierwsze wrażenia odnośnie Willa?" Piękni to kłopoty. Jadę do Budapesztu.

"Camille: Masz już nowego chłopaka, czy jeszcze na to za wcześnie?" Och, wzięłam się w garść i odesłałam Magnusowi wszystkie jego prezenty. Hmph!

"Gabriel: Wciąż ufasz ojcu? Bezgranicznie?" Ufałem, aż do ostatniego tygodnia, dopóki nie zdarzyła się bardzo dziwna rzecz...

"Will: Umiesz płynnie mówić po walijsku?" Tak, Cecy też.

"Ragnor: Czy kiedykolwiek całowałeś Magnusa?" Nie jest w moim typie.

"Cecily: Czy kiedykolwiek byłaś wściekła na Willa za to, że opuścił ciebie i twoich rodziców po to, by zostać Nocnym Łowcą?" Bardzo, bardzo wściekła.



I co o tym sądzicie? :O
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-04-21, 15:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-07-11, 20:24   

Ostatnio zmieniony przez BlackVampire 2013-04-21, 15:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-07-11, 20:24   

Co to macie już okładkę: http://www.facebook.com/p...5&type=1&ref=nf

Moim zdaniem jest cudowna, piękna i nie wiem co jeszcze. ♥.♥
Jestem ciekawa co tym razem wymyślą nasi graficy. ;/
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-04-21, 11:53   

Włąsnie skończyłam. Co prawda to tłumaczenie nieoficjalne, ale jednak. *.*

Otóż... Na samym początku byłam przerażona faktem, że w tej części przygody Willa, Tessy i Jema się skończą. Nie docierało to do mnie. Mimo, że chciałam odpowiedzi, to czułam w głębi serce, że jak je dostanie czar pryśnie... Myliłam się...
Jednak przemogłam swój strach i z walącym sercem czytałam kolejne dodawane rozdziału przez wspaniałe dziewczyny, które to tłumaczyły.

Pierwsze 8 rozdziałów, połknełam w niecałe 30 min. Byłam tak zachwycona zdarzeniami, że nie zamierzałam czekać, aż wyjdzie całe wydanie. Po zdaniu sobie sprawy, że nie mam więcej do czytania zaczęłam ze łzami w oczach analizować zamieszczone sceny. Nie powiem wam co tam jest, ale daje po oczach jak diabli. *.* ;( Na następne rozdziały musiałam czekać cały Boży dzień! O mało nie wyrywałam sobie włosów, bo każdy rozdział jest zakończony tak, że nie wiem, czy dobrze się stanie, czy źle. Mniej więcej w połowie tego wszystkiego chciałam rzucić Cassandrze tą "książką" w twarz i błagać by zaczeła pisać inaczej! Nie mogłam uwierzyć w to co czytałam, aczkolwiek wszystko co czytałam trafiało do mnie jakby ktoś mnie chłostał. Szybkjo i boleśnie...
Ta część chyba najbarzdiej chwyta mnie za serce. Do bólu przypomina mi to dramat Szekspirowski. Dialogi Tessa- Will przyprwiały mnie (może nie zawsze) o powodzie łez, ale zdarzały się, i to powiedziałabym, że nawet często, śmiałam się na wpół płacząc, na wpół tarzając się ze śmiechu. Jeśli chodzi o konwersacje Tessa- Jem (mimo, że za nim nie przepadałam... byłam skołonna i wybaczyłam mu wszystko) również czasem wyciskały ze mnie morze łez.
Najbardziej chwyciła mnie za serce rozmowa Willa i Jema, gdzieś na końcu w pokoju treningowym. Ryczałam jak bóbr, zdając sobie sprawe z bólem serca, że zblizamy się do końca....
Uwielbiam jednak fakt, że nie sposób przewidzieć co zaraz się stanie. Cała książka naprawdę sporo wyjaśnia.

Jeśli chodzi o ostatni rozdział oraz epilog, to przez cały czas ryczałam ale i się uśmiechałam. Nie mogłam uwierzyć, że tak to zakończyła, a jednoczesnie jestem szczęśliwa, że tak to się potoczyło... Mniej lub bardziej. Proszę nie każcie mi tego roztrząsać... Epilog, jest piękny.
Cała ta trylogia jest czystą poezją w dramacie Szakspirowskim wychodzącym spod pióra Cassie. Ta trylogia, jak żadna inna- nawet Dary mnie tak nie poruszają - jest jedyną w swoim rodzaju, która zasługuje w pełni na miano najpiękniejszego dzieła XXI wieku. Cytaty wyrwane z dialogów, czy też same teksty Willa są nieustannie ze mną.
Czytając tę ksiażkę uświadomiłam sobie również mnósytwo innych rzeczy. (NAJBARDZIEJ...) Ku własnemu zaskoczeniu, uświadomiłam sobie, że pałam ogromną miłością do poezji, której nigdy w życiu nie czytałam. Dzięki nie tyle Tessie, co Willowi i tego jak kochał książki:
"To książki utrzymywały mnie przy życiu, myślałem, że nie mogę nikogo pokochać, i że nikt już nie pokocha mnie. Przez książki czułem, że nie jestem zupełnie samotny. Mogły być ze mną szczere, a ja z nimi też."
Uświadomiłam sobie, że czas zacząć przygode z czymś o czym jeszcze niecałe 3 tygodnie temu bym nie pomyślała.

Całe ta przygoda jest czymś co zampamiętam do końca życia. Dary Anioła, jak i - w szczególności- Piekielne Maszyny, będą zdobić moją ściane i będą mi przypominać jak bardzo pokochałam tych sarkastycznych chłopców, którzy potrafią kochać całym sercem, choć łatwo ich zranić.
Dzieci moich dzieci będą czytać te książki na dobranoc, by słuch o nich nie przepadł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama