fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybranka bogów
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-06-16, 16:17   Wybranka bogów



Jedyną atrakcją, jakiej Shannon Parker spodziewa się podczas letnich wakacji, jest wyprawa na aukcję niezwykłych przedmiotów. Nie wie jeszcze, że to początek największej przygody w jej życiu. Kupiona przez nią antyczna waza nagle ujawnia swoje magiczne moce. Shannon zostaje przeniesiona do mitycznego Partholonu, gdzie przez wszystkich jest traktowana jak bogini. W dodatku bardzo wybuchowa i nieprzewidywalna…

Wczoraj była przeciętną nauczycielką, a dziś jest Wielką Kapłanką i wybranką bogini Epony. W jednej chwili wszystko stanęło na głowie. Oszołomiona Shannon szuka racjonalnego wyjaśnienia, ale przyznaje, że takie życie jest kuszące. Która kobieta nie lubi czuć się jak królowa?

Jednak szybko okazuje się, że życie bogini nie jest usłane różami. W najbliższym otoczeniu budzi paniczny strach i wrogość, a Partholon staje na krawędzi wojny. Na domiar złego Shannon musi wziąć rytualny ślub. Postanawia więc za wszelką cenę znaleźć drogę powrotną do domu. W Partholonie zarówno jej życie, jaki i zdrowe zmysły są nieustannie zagrożone…
_________________

 
 
 
REKLAMA 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Wysłany: 2012-06-16, 16:25   

_________________

 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-06-16, 16:25   



Życie Shannon Parker zmieniło się w jednej sekundzie. Skromna nauczycielka jest teraz boginią, która rządzi mitycznym Partholonem. Z czasem odnalazła się w nowym świecie i w nowej roli. Zasmakowała w nieograniczonej władzy, ale też wie, jak z niej korzystać. Z każdym dniem zdobywa coraz większe zaufanie i miłość poddanych. Ku jej zaskoczeniu zaaranżowane małżeństwo z szamanem ClanFintanem okazało się nad wyraz udane.

Tymczasem magiczną przygodę zakłócają mroczne siły. Do granicy Partholonu zbliżają się okrutni Fomorianie. Gdy rozpocznie się decydujące starcie, Shannon przekona się, ile tak naprawdę jest w niej zwykłej nauczycielki, a ile walecznej bogini…
_________________

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 16:43   

„Waza celtycka. Oryginał stał przy grobach na starożytnym cmentarzu w Szkocji. Malowidło na wazie przedstawia zanoszenie próśb do Wielkiej Kapłanki Epony, celtyckiej Bogini Konia. Epoka, co jest bardzo interesujące, była jedyną celtycką boginią zaadoptowaną przez rzymskich najeźdźców. Stała Się ich prywatną boginią, opiekunką legendarnych legionów…”

Właśnie ta waza przykuwa wzrok Shannon Parker - głównej bohaterki najnowszego cyklu „W kręgu mocy Partholonu” autorstwa P.C.Cast. Shannon rozpoczyna właśnie swój wakacyjny urlop, z dala od uczniów i szkoły, w której pracuje. Poznajemy ją, kiedy wyrusza na Aukcję Przedmiotów Unikalnych. Shannon wypatruje sobie pewną wazę, która jak się później okazuje, posiada dziwne właściwości: przede wszystkim wydziela niesamowite ciepło. Shannon jest oczarowana niezwykłym przedmiotem i bez zastanowienia postanawia go zdobyć.

„Waza była wysoka może i na metr, kształt miała podobny do podstawy lampy. Z boku rzeźbiony uchwyt, brzeg u góry też bardzo ładnie wykończony. Po tych detalach mój wzrok jednak tylko przemknął, tak samo nie zastanawiałam się nad jej rozmiarami. Najistotniejsza dla mnie była dekoracja na brzuścu wazy. Na czarnym tle, dzięki czemu kolory były bardzo wyraziste, głównie złocisty i krem, artysta namalował kobietę półleżącą na czymś w rodzaju szezlongu, odwróconą plecami. Widać więc było tylko zarys sylwetki od tyłu i jedną rękę wyciągniętą władczo w stronę klęczącego przed nią petenta. Także włosy. Kaskadę włosów…”

Poza magicznymi cechami wazy, Shannon zwraca także uwagę na malowidło widniejące na naczyniu. Malowidło, które jest lustrzanym odbiciem naszej bohaterki. Shannon kupuje wazę i wtedy zaczynają dziać się niesamowite rzeczy. W drodze powrotnej do domu kobieta ma wypadek samochodowy, po którym to wydarzeniu budzi się w innym, nieznanym jej świecie, w którym nazywa się ją Wybranką Epony – Wielką Kapłanką. Dziewczyna dowiaduje się, że za chwilę mają nastąpić jej zaślubiny. Mało tego, okazuje się również, że mityczna kraina - Partholon, w której Shannon się znalazła, jest w wielkim niebezpieczeństwie.Czy Shannon sprawdzi się w roli Wielkiej Kapłanki - Rhiannon i jak potoczą się losy Partholonu? Już teraz zdradzę, że historię tą czytało mi się znakomicie. Wciągnęła mnie niemiłosiernie, a język i styl P.C.Cast okraszony humorem i niezwykłą lekkością sprawiły, że książkę dosłownie pochłonęłam. Jakie inne elementy zadecydowały o tym, że „Wybrankę bogów” oceniam tak wysoko?

Mityczna kraina. Partholon. Perfekcyjnie - dzięki drobiazgowym opisom - przedstawiony przez autorkę. Szczegóły są tak dopracowane, że czytając powieść przeniosłam się do tego pięknego, aczkolwiek niebezpiecznego miejsca. Oczyma wyobraźni widziałam zamek, jego okolice, lasy, rzekę i wreszcie Warownię. Mieszkańcy Parholonu urzekli mnie, ich mnogość i zróżnicowanie urozmaiciły nowy świat, a obrzędy i zwyczaje, przedstawione także z wszelkimi istotnymi szczegółami, panujące w królestwie dopełniły całości.

Główna bohaterka Shannon. Przebojowa, pełna energii i poczucia humoru nauczycielka z Oklahomy od pierwszych stron książki stała się moją ulubienicą. To bardzo ciekawa postać, która dzięki wyżej wymienionym cechom charakteru zyskała sobie moją sympatię. Shannon świetnie radzi sobie z rolą Kapłanki, a przy okazji na nowo odkrywa siebie i swoje uśpione dotąd umiejętności. Fantastycznie sprawdza się także w roli narratorki - dzięki niej czytelnik ma szansę przeżyć świetną, zabawną przygodę. Przyznam, że wielokrotnie uśmiechałam się do siebie podczas lektury „Wybranki bogów”. Shannon idealnie wtopiła się w mityczny świat, i ani trochę od niego nie odstawała. Kolejny plus dla P.C.Cast – za zgrabne umieszczenie współczesnej kobiety w świecie odległym o tysiące lat.

Język. Wspominałam już o nim wcześniej. Muszę jednak jeszcze dodać, że język Shannon - nowoczesny język, który wydawałoby się mógłby wystawać poza schemat wypowiedzi charakterystycznych dla czasów niemalże średniowiecznych – bardzo mi się spodobał. Shannon bardzo szybko dostosowuje się do nowego otoczenia. Używa jedynie pewnych powiedzeń zaczerpniętych ze współczesnego świata. Wyjaśnienia tychże zwrotów dodają uroku całej opowieści i tworzą niezwykle zabawne scenki.

Interesująca fabuła. P.C. Cast popisała się swoją wyobraźnią i wykreowała mityczną krainę, która bardzo mnie zaintrygowała. Na szczęście dzięki wypowiedziom Shannon Partholon poznajemy istotne dla tego miejsca szczegóły. Warto zwrócić również uwagę na postacie, jakie autorka umieściła w mitycznej rzeczywistości. Obok ludzi spotkamy centaury, i groźne stwory zwane Fomorianami.

Mitologia i współczesność sprytnie ze sobą powiązane. Ciekawe postacie, w tym przebojowa główna bohaterka - nauczycielka angielskiego. Do tego fascynująca wędrówka nieznanymi, dziewiczymi szlakami i porywająca przygoda - to elementy, które z pewnością znajdziecie w "Wybrance bogów". Gorąco polecam.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-10-28, 06:45   

Ahhhh ta książka jest niezwykła. Początkowe strony bardzo głupie i surrealistyczne, lecz książka wraz ze rozwojem akcji, stawała się coraz to ciekawsza. Prawdę mówiąc to do ostatnich stron śmiałam się jak dziewczyna na widok chłopaka, którego uwielbia. Ja nawet chichotałam, a to już mi się często nie zdarza. A więc, książka jest śmieszna, ciekawa i bardzo wciągająca, jak widać po godzinie w której to piszę (6 rano).

Uwielbiam Shannon/Rhiannon /Rheę. Może i na pierwszy rzut oka wydaje się nudną Amerykańską belferką, lecz po bliższym poznaniu jest niesamowita. Nigdy nie myślałam, że nazwę jakiegokolwiek nauczyciela, nawet w książce, niesamowitym. Wielkie ukłony do autorki tego "Epońskiego" tworu. Wracając do Shannon to odniosłam wrażenie, że jako jedyna znana mi postać, zachowuje się jak młodociana nastolatka. W bardzo wielu książkach spotykamy się z bohaterami dosyć przemądrzałymi i wyrośniętymi jak na swój wiek, a tutaj mamy 35 letnią nauczycielkę o charakterze rozwrzeszczanego "fangirls'a", które spotkało swoją ulubioną aktorkę czy zwierzątko. Jest też dosyć możliwe, że polubiłam Rheę przez ej miłość do koni, którą całkowicie podzielam. Jako miłośniczka tych dumnych i szlachetnych stworzeń, czuję jakąś więź z bohaterką książki pani Cast. Pozwolę sobie powiedzieć, że Shannon była dla tamtych ludzi niczym Szeherezada wyjęta z Tysiąca i jednej nocy, dla nas. Nieraz jej teksty i odzywki dostarczały mnóstwo uśmiechu i konsternacji jej nowym poddanym.

Autorka w czarowny sposób połączyła ze sobą dwa inne światy. Opowiadania Rhei o jej domu w "naszym" świecie, plus opisy miejsc w Partholonie, które są godne podziwu. Naprawdę zauroczyłam się tym baśniowym miejscem i kiedy skończyłam czytać książkę, trudno mi było się z stamtąd wydostać. Podziwiam i bardzo gorąco polecam, książka idealna na smutne, zimne dni. Tych ostatnich powinno wkrótce być bardzo dużo :>

Pamiętajcie! Jeżeli wasze życie jest nudne kupcie wazę, najlepiej celtycką. Jeśli jednak nie, to radzę omijać szerokim łukiem wszystkie Aukcje Przedmiotów Unikalnych – Rzeczy
Niezwykłych – Wszystkie Oferty Brane Pod Uwagę – Wszystko Musi Być Sprzedane.
a tam stoisk z wazami. Pamiętajcie!
_________________

 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-10-28, 09:40   

Hmm, mam dwie części do recenzji i jakoś się trochę bałam sięgnąć po nią, ale po twojej opinii sięgnę z mniejszym niepokojem :D
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-03-09, 09:25   



TOM 1: Shannon prowadzi szczęśliwe życie w mitycznym Partholonie. Wojna z Fomorianami skończyła się zwycięstwem, jej mąż, szaman ClanFintan, wrócił do domu. Poddani kochają ją i czczą jako wybrankę bogini Epony. Nic nie zapowiada nadciągającego niebezpieczeństwa… Pewnego dnia Shannon traci przytomność. Budzi się w realnym świecie, z którego tak łatwo zrezygnowała i od którego odwykła. Powrót do rzeczywistości okazuje się bardzo bolesny. Za Shannon trafiły tu też siły zła, gotowe zniszczyć wszystko, co jest jej drogie.

TOM 2: Shannon z trudem odnajduje się w realnym świecie. Jest przerażona odkryciem, że tu jej miejsce zajęła Rhiannon, prawdziwe wcielenie bogini Epony. Okrutna Rhiannon z rozmysłem krzywdzi bliskich Shannon. Jest potężna, bo przyzywa na pomoc siły ciemności. Nie odczuwa wyrzutów sumienia, a czynienie zła sprawia jej przyjemność.

Data wydania: 26 kwiecień 2013
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-03-09, 23:21   

Tak! Tak! Tak! A już myślałam, że nigdy nie będzie kolejnej części. Jestem bardzo z tego powodu szczęśliwa ^^ Czekam z niecierpliwością.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama