fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kinia;)
2011-10-14, 16:24
Nevermore. Kruk
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-16, 16:36   Nevermore. Kruk



Niezwykły romans paranormalny z gotyckim twistem. Nie tylko dla nastolatek!

Uważaj, czego pragniesz... Możesz to otrzymać!

Kapitan szkolnej drużyny cheerleaderek, Isobel Lanley, jest przerażona, gdy nauczyciel każe jej pracować nad projektem z literatury w parze z Varenem Nethersem. Jakby mało było tego, że dzień oddania pracy zbiega się w czasie z najważniejszym meczem szkolnej drużyny, Isobel musi spędzać swój czas w towarzystwie jednego z najbardziej antypatycznych i nielubianych facetów w szkole. Co więcej – sardoniczny, obojętny i zdecydowanie trudny w obsłudze Varen, nie kryje, że nie ma najmniejszej ochoty wziąć na siebie pracy Isobel.

Dopiero gdy Isobel, wiedziona niezdrową ciekawością, zagląda do notatnika Varena i odkrywa w nim dziwne zapiski oraz niepokojące szkice, postanawia, że jednak zmusi się do współpracy z dziwacznym gotem.

Ciekawość to, jak wiadomo, pierwszy stopień do piekła.

Isobel szybko zaczyna szukać wymówek, by tylko spędzać czas z Varenem. Odsuwa się od przyjaciół i zrywa z autorytarnym chłopakiem, narażając się na szkolną ekskomunikę. Dziewczyna, niczym ćma do płomienia, lgnie do dziwnego świata Nethersa – świata, w którym ożywają koszmarne historie Edgara Allana Poego...

Zafascynowana Varenem i jego fantasmagoryczną rzeczywistością, Isobel odkrywa, że sny, podobnie jak słowa, mają wielką moc, a największym zagrożeniem dla człowieka, jest on sam. Czy uda się jej ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia?

Premiera: 09.11.2011
 
 
REKLAMA 
1/2 Wiedźmy

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-09-16, 18:59   

_________________

 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-09-16, 18:59   

Nie mogę się doczekać, kiedy dorwę to w swoje łapy. Podobno bardzo dobre, a Enty Admin z Jaguara tak się sili nad wypromowanie tego, że aż nie można po to nie sięgnąć :)
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-09-20, 08:18   

Nom, też muszę to przeczytać :D Nie ma wyjścia, już nie mogę się doczkeać kiedy wyjdzie :)
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
 
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-18, 21:10   

Nom.. A w sumie wiecie może co z tymi cyfrowymi egz.? Bo jakoś teraz nie wiadomo, kto dostanie...
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-10-19, 14:22   

Ja nie wiem, ja nie prosiłam :)
A odpisała ci coś kiedyś na ten temat?
Bo jak coś, to najlepiej wysłać maila, że się trochę pogubiłaś i chciałabyś spytać czy będziesz jedną z tych szczęściarzy, którzy dostaną ;) . Jestem pewna, że odpisze.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-19, 14:43   

Dzięki Jenn:*

Post za krótki, mają być co najmniej trzy słowa, poza tym jest nie na temat.
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-10-31, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-05, 22:11   



Tak mi się spodobały te okładki, że aż musiałam je wam wrzucić :) A wy co o nich sądzicie ?
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-12-23, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reiciak 
Początkujący f-maniak
HellGirl


Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 74
Skąd: Tokio
Wysłany: 2011-11-07, 10:38   

Okladki sa mega i opis tez.
Musze to przeczytac ^ ^
_________________
WILD AND RUNING FOR ONE REASON
THEY CAN'T STOP US FROM OUR FREEDOM
 
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-11-27, 16:30   

Jak się upewniłam, że będzie kontynuacja, to kamień spadł mi z serca.
Recenzja tutaj.
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-06, 21:15   

Właśnie jestem świeżo po przeczytaniu tej książki i muszę przyznać, że była niesamowita! Autorka świetnie wykorzystała możliwości jakie dają jej wiersze i opowiadania Poego. Jako jedna z niewielu głównych bohaterek książkowych, Isobel przypadła mi do gustu. Była odważna, zaradna i inteligentna. Według mnie każda książka młodzieżowa ma to do siebie, że tak naprawdę tematyka problemów nastoletnich jest prawie nieporuszana. Zazwyczaj bohaterki zmagają się z ogromnymi przeszkodami losowymi, a braknie im takich, jak kłótnie z rodzicami i przyjaciółmi, czy zrobienie ważnych zadań do szkoły. Nevermore to przełamuje, bo Isobel przeżywa to wszystko i każdy problem jest dla niej tak samo ważny, dlatego wyolbrzymia niektóre, jak większość nastolatek :) Varen też był niesamowity. Przez połowę książki było mi go strasznie żal, ale później zrozumiałam, że on jednak wcale nie był tak strasznie poszkodowany, bo tak jak Isobel potrafił sobie poradzić, co było jego wielkim atutem.
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-12-06, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-22, 23:46   

Szczerze mówiąc, byłam strasznie sceptycznie nastawiona do "Nevermore". Po tych usilnych promocjach, reklamach i wręcz wywrzaskiwaniu: "kupujcie tą książkę ! " spodziewałam się czegoś mocno komercyjnego i przereklamowanego. Dostałam natomiast fantastyczną, mroczną, czarującą i niepokojącą historię - nie tylko dla młodzieży. Powiedziałabym nawet, że nastolatki nie są docelową grupą odbiorców tego arcydzieła.

W "Nevermore" zachwyciła mnie niesamowita atmosfera, poematy E. A. Poego wyzierające z jej stronic, opuszczony cmentarz i ciemniejsze niż noc krucze skrzydła. Autorka wciągnęła mnie w swój świat, pozwoliła mi wziąć swoją rzeczywistość za bardziej realną od tego, co naprawdę mnie otaczało. To nietuzinkowa, wzruszająca opowieść, niezwykle wielowymiarowa, którą można interpretować w niejeden odmienny sposób. Kelly poruszyła tu ważny i traktowany dość po macoszemu w literaturze młodzieżowej temat stereotypów. Jak ubiera się na czarno, to satanista spożywający koty, jak blondynka, to głupia i pusta lalunia. Wczułam się w tą tematykę bardzo mocno, również dlatego,że mnie samą dotknęło takie ocenianie po pozorach i Varen był postacią z którą w olbrzymim stopniu się utożsamiałam. Wiecie - mam czarne włosy, kolczyk, to odprawiam czarne msze i śpię na cmentarzu... ;-)

Czytam opinie innych i widzę, że wszyscy niemalże wyli pod koniec. Ja nie płakałam. Po raz pierwszy pozwoliłam łzom popłynąć już na początku - pamiętacie scenę, w której Brad osacza Varena przy szafkach ? Zostało to tak pięknie, magnetycznie i sugestywnie opisane, że czułam się jakbym uczestniczyła w tych wydarzeniach. Przez dalszą część powieści, oscylowałam gdzieś pomiędzy cholernym łzawym współczuciem, a złością na 'prześladowców' chłopaka. Najmocniej poryczałam się jednak przy dość prozaicznej i wydawałoby się, przeciętnej scenie. Mówię o momencie, w którym Isobel uświadamia sobie, że Varen zapamiętał jakie lody lubi najbardziej. Doprawdy, płakałam przez dobre pół godziny i drugie tyle dochodziłam do siebie.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-23, 14:09   

Cóż.. dla mnie smutna była scena w której Brad i jego świta, wparowali do lodziarni. Wtedy płakałam jak bóbr... znaczy jak ta scena się skończyła oczywiście ;)
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-23, 18:42   

Kinia;) napisał/a:
Cóż.. dla mnie smutna była scena w której Brad i jego świta, wparowali do lodziarni. Wtedy płakałam jak bóbr... znaczy jak ta scena się skończyła oczywiście ;)


Po części zgadzam się, ale tylko po części. ;-) Ja w owym momencie, wręcz fruwałam z wściekłości ! Ulgę przyniosły mi dopiero soczyste i bardzo krwawe wyobrażenia, co zrobiłabym z Bradem gdybym go spotkała.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-24, 10:33   

Nie dziwie się, ta postać była paskudna. Ja osobiście dziwiłam się Isobel, że pobiegła go ratować, po tym co jej zrobił. Na jej miejscu zostawiłabym go tam. Ale powiem jeszcze, że cały czas podejrzewałam, że ta była panna Varrena ma coś wspólnego z tym zeszytem i z tymi wszystkimi dziwnymi rzeczami, które się dzieją, jak się później jednak okazało, ona była tylko zwykłą postacią...
 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-01-06, 17:02   

Aaaaa! Jestem świeżo po przeczytaniu Nevermore. *_* Podeszłam do książki neutralnie, ale naprawdę szybko do mnie trafiła. Finał był taki, że tak naprawdę przeczytałam ją w dwa dni. Zaczęłam wcześniej, ale wiadomo... Szkoła i nie było tyle czasu. jednak wczoraj jak się do niej dorwałam, to nie mogłam się potem oderwać! Czytałam jednym tchem (udało mi się w czwartek przeczytać około 30 rozdziałów), a przerwałam, jak się zorientowałam, że już 2 w nocy, a na 9 do kościoła miałam zapychać. Gdyby nie to, to z pewnością zawaliłabym nockę. Dzisiaj ledwo się obudziłam, a już zaczęłam czytać, po prostu nie mogłam przestać! Książka jest napisana lekkim, łatwym stylem. Ma chyba wszystko, czego trzeba, żeby w niedługim czasie stała się bestsellerem, wcale się nie dziwię, że jest tak usilnie reklamowana. Jest genialna, a dzięki tym reklamom i bardzo pochlebnym recenzjom po nią chwyciłam, za co jestem bardzo wdzięczna... Nevermore jest fantastyczne i nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Varena polubiłam najbardziej, wręcz pokochałam i Isobel o dziwo nawet też lubię, pomimo, że zazwyczaj nie trafiają do mnie tego typu postacie. Gwen też jest niczego sobie, uwielbiam jej charakter. Autorka stworzyła bardzo ciekawe postacie, każdą inną. Podziwiam ją za to... I jeszcze za wieeele...
Nevermore trafia nawet do mojego zaszczytnego TOP 3! ;]
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jeanelle 2012-01-06, 17:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama