fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Król Mroku
Autor Wiadomość
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 02:51   Król Mroku



Tatuaż miał zmienić życie siedemnastoletniej Leslie. I zmienił, ale w sposób przekraczający jej najśmielsze wyobrażenia. Nagle otworem stanął przed nią świat, jakiego nie znała – tajemniczy, mroczny i… pełen pokus. Dziewczyna zostanie wplątana w sieć intryg Mrocznego Dworu wróżek, któremu przewodzi równie niebezpieczny, co uwodzicielski i charyzmatyczny Irial.

Czy Leslie bez reszty zatraci się w zwodniczym królestwie przyjemności i pragnień?
Jaka przyszłość czeka Mroczny Dwór?
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 02:53   

 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 02:53   

Pierwszą część przeczytałam bardzo szybko, jednak dzięki tej zdecydowanie pobiłam wcześniejszy rekord. Trochę smutno mi było z tego powodu, że akcja skupiła się tutaj na Leslie, bo niezbyt polubiłam tę bohaterkę, dlatego czytanie o jej przygodach nie było tak miłym doznaniem, jak czytanie Królowej Lata. Dobrze, że pojawili się chociaż Seth, Aislinn i Keenan, bo dzięki nim w większym pozytywie podeszłam do tej książki.
Ogólnie uważam tę książkę za słabszą od pierwszej części, jednak duży plus za klimat, który w tym wypadku był mroczniejszy i niebezpieczniejszy, ciekawa odmiana w porównaniu z Królową Lata. Pomysł z tatuażem był interesujący, i co najlepsze, bardzo dobrze wykorzystany. Trochę brakowało mi Setha i Aislinn, momentów, gdy są sami, jednak była to część poświęcona Leslie, więc całkowicie to rozumiem.

Jak najbardziej na plus są opisy i słownictwo autorki, bo większość opisów, które występują w książkach, trochę mnie denerwuje i razi przeciętnością, jednakże tutaj jest to bardzo mocna strona Melissy Marr, ponieważ opisy są bardzo barwne i ciekawe.

Tylko, kurde, wciąż ubolewam nad tym, że to Leslie była główną bohaterką tej książki, bo naprawdę za nią nie przepadam i, prawdę mówiąc, nieźle mnie denerwowała. Dobrze, że jest to narracja 3-osobowa, bo 1-osobowej z jej punktu widzenia raczej bym nie zniosła. Cieszę się, że trzecia część poświęcona jest Sethowi, jak wywnioskowałam z opisu, bo to mój ulubiony bohater tej serii. Nie chcę wybiegać marzeniami w przyszłość i zbyt wiele oczekiwać, ale mam wrażenie, że będzie to najlepsza część z całej tej trójki.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama