fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2013-01-01, 12:55
Dziedzictwo mroku
Autor Wiadomość
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-07, 13:17   Dziedzictwo mroku



Grace Divine, córka miejscowego pastora, zawsze wiedziała, że tej nocy, kiedy znikł Daniel Kalbi, wydarzyło się coś strasznego. Tamtej nocy przed domem znalazła swojego brata Jude’a nieprzytomnego i skąpanego we krwi. To, co się wówczas stało, miało pozostać straszliwą tajemnicą.
Wspomnienia, które jej rodzina starała się pogrzebać, powracają, kiedy Daniel zjawia się trzy lata później i zapisuje się do tej samej szkoły, do której chodzą Grace i Jude. Mimo że Grace obiecała bratu, że będzie się trzymać z dala od dawnego przyjaciela, jest zafascynowana jego niezwykłymi zdolnościami artystycznymi i dziwnym, głodnym błyskiem w oczach, a także uczy się spoglądać na świat z nowej perspektywy.

***

Krew wypełnia mi usta. Ogień płonie w moich żyłach. Duszę w sobie wycie. Ześlizguje się srebrne ostrze - wybór należy do mnie.
Jestem śmiercią lub życiem.
Jestem ocaleniem lub zniszczeniem.
Aniołem lub demonem.
Jestem łaską.
Wybijam nóż.
To moja ofiara...
Jestem potworem.


Takimi słowami rozpoczyna się pierwsza część cyklu napisanego przez amerykańską pisarkę Bree Despain. Kobieta na nowo odkryła dziecięcą pasję tworzenia opowieści, kiedy na studiach wzięła półroczny urlop, żeby pisać i reżyserować sztuki dla nastolatków z zaniedbanych dzielnic Filadelfii i Nowego Jorku. Obecnie mieszka w Salt Lake City w stanie Utah z mężem, dwójką małych synów i ukochanym TiVo.

Dziedzictwo mroku to książka opowiadająca swoim czytelnikom historię nastoletniej córki miejscowego pastora. Grace Divine jest zwyczajną dziewczyną, która wiedzie na pozór spokojne życie u boku osób które kocha ponad wszystko inne. Bohaterka jest jednak świadoma tego, że tej nocy, kiedy znikł jej najlepszy przyjaciel, wydarzyło się coś strasznego. Tamtego wieczoru przed własnym domem znalazła nieprzytomnego i skąpanego we krwi brata, który wraz z rodzicami Wspomnienia, które rodzina Divine starała się pogrzebać, powracają, kiedy Daniel Kalbi zjawia się trzy lata później i zapisuje się do tej samej szkoły, do której chodzą Grace i Jude. Dziewczyna jest zafascynowana niezwykłymi zdolnościami artystycznymi swojego znajomego i mimo obietnic złożonych bratu nie potrafi zerwać z nim kontaktu. Im bardziej nastolatkowie zbliżają się do siebie, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo.

Bree Despain bez wątpienia stworzyła dzieło, które bardzo wiele mówi nam o sile ludzkiej przyjaźni, zwątpieniu, a także o przychodzącym nam z wielką trudnością przebaczeniu. Amerykańska autorka w sposób całkiem zgrabny przedstawia swoim czytelnikom historię związanych ze sobą ludzi, których los nie oszczędził pod żadnym z możliwych sposobów. W całości lektury nie brakuje także niegrzecznego chłopaka o mrocznej przeszłości, trudnego romansu, a także tajemnicy, która sprawia, że w czasie czytania powieści czujemy swojego rodzaju napięcie, a bynajmniej tak twierdzi Becca Fitzpatrick - autorka Szeptem, bestselleru New York Times'a.

Dziedzictwo mroku bez wątpienia należy do grona tych powieści, które czyta się niezwykle łatwo i przyjemnie. Nie żałuję czasu spędzonego z tą książką, jednak nawet gdybym chciała, to nie mogłabym zaliczyć jej do grona literatury wysokiego polotu. Fabuła w niektórych momentach zdaje się być przewidywalna ale na całe szczęście fakt ten wcale nie zniechęca do dalszego czytania lektury. I właśnie dlatego chciałabym ją polecić wszystkim tym, którzy potrzebują czasami sięgnąć po tego typu historię aby choć na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego. Osobiście z miłą chęcią sięgnę po drugi tom tego cyklu.

Wydawnictwo Galeria Książki, listopad 2010
ISBN: 9788362170111
Liczba stron: 430
Ocena: 7/10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama