fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Wróżbiarze
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-09-26, 19:57   Wróżbiarze


tymczasowo zagraniczna okładka ;>

Evie O’Neill została wygnana z jej nudnego, starego rodzinnego miasta i wysłana do tętniących życiem ulic Nowego Yorku – i jest tym faktem ogromnie podekscytowana. Nowy York to miasto tajemnych barów, zakupów i sal kinowych! Wkrótce Evie zaczyna przebywać z pięknymi dziewczynami Ziegfield i zawadiackimi kieszonkowcami. Jedynym haczykiem jest to, że Evie musi mieszkać z jej wujkiem Willem, kuratorem Muzeum Amerykańskiego Folkloru, Przesądów i Okultyzmu – dobrze znanym także jako „Muzeum pełzającego(przerażającego) robactwa”.
Kiedy na światło dziennie wychodzi wysypka okultystycznych morderstw, Evie i jej wujek mają prawo do prowadzenia dochodzenia. I przez to wszystko, Evie odkrywa swój sekret: tajemnicza moc, która może jej pomóc złapać zabójcę – jeśli on nie złapie jej pierwszy.


_________________

 
 
 
REKLAMA 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2012-09-26, 20:33   

 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-26, 20:33   

Przez wzgląd na Libbę Bray jest to dla mnie pozycja obowiązkowa do przeczytania!
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-09-27, 10:05   

Z chęcią się zabiorę, ale jak już wyjdą co najmniej 2 części. A w dodatku pierw chcę się zabrać za jej pierwszą serię :).
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-10-11, 20:51   



Evie O’Neill nigdy nie pasowała do małego miasteczka w stanie Ohio, a kiedy wywołuje kolejny skandal, rodzice wysyłają ją do wielkiego miasta, by zamieszkała z wujem. Dla dziewczyny to nie wygnanie, a spełnienie marzeń – szansa, by pokazać, że jest nowoczesna do szpiku kości i niewiarygodnie odważna. Lecz Nowy Jork to nie tylko jazz i rewia. Ma swoją mroczną stronę. W mieście giną młodzi ludzie. To nie są zbrodnie w afekcie. Są okrutne. Starannie zaplanowane. I niepokojąco podobne do ilustracji z zapomnianej księgi. A nowojorska policja nie potrafi samodzielnie rozwiązać tej sprawy.

Data premiery: 28/11/12
_________________

 
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2013-01-18, 17:19   

Czytałam i strasznie mi się podobała. Do tej pory nie mogę dojść do siebie, zabrać się za coś innego... Już dawno nie miałam takiego uczucia. Chyba ostatnio po serii o Harrym Potterze. Naprawdę genialna książka, czytajcie!
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-22, 21:16   

Nie będę robić selekcji w recenzji, wszystkie odczucia w niej omówiłam więc macie całą:

Już jakiś czas temu, gdy tylko ujrzałam w zapowiedziach nazwisko Libby Bray podekscytowana nie mogłam doczekać się jej kolejnej książki. Odliczałam dni do premiery, a gdy tylko listonosz dostarczył mi przesyłkę, zaprzestałam czytanie wszystkiego innego by po raz kolejny zatonąć w historii wykreowanej przez moją ulubioną autorkę. Wiele oczekiwałam po tej książce, gdyż uważam że Magicznym kręgiem pani Bray wysoko postawiła sobie poprzeczkę. Do dziś pamiętam nieprzespane noce, spędzone przy tej trylogii, to oczekiwanie aż rodzice wrócą z księgarni z kolejnym tomem, a przede wszystkim to jak płakałam pod koniec Studni Wieczności. Rozpoczynając Wróżbiarzy czułam lekki niepokój czy się nie zawiodę, lecz teraz po skończeniu tej lektury aż mi wstyd, że mogłam wątpić w geniusz Libby.

Przez całą książkę towarzyszy nam narrator trzecioosobowy wszechwiedzący, który niemal co rozdział zmienia postać której historie chce nam opowiedzieć. Dzięki niemu mamy przyjemność poznać nie tylko wątek Evie i Memphisa, ale i losy Thethy zanim trafiła do Nowego Yorku na rewię Ziegfielda, motywy poczynań Sama Lloyda, no i przede wszystkim jedne z najciekawszych fragmentów, mianowicie, historie ofiar Paskudnego John'a. Dzięki tym świetnym opisom sama czułam niepokój i w nocy przechodziły mnie dreszcze. Język autorki sam w sobie jest tak cudowny, że oczarowuję czytelnika swą lekkością tak, że ten nie może się oderwać od książki. Styl pisania Libby powodował, że po raz kolejny przy jej twórczość zatapiałam się w lekturze nie mogąc się od niej oderwać. Może to być też zasługą dobrego tłumaczenia Pani Anny Studniarek, ale tekst jest tak lekki, że w ogóle przy tej książce nie można się zmęczyć.

Zachwalania autorki ciąg dalszy: Świetnie nakreśleni i charyzmatyczni bohaterowie wzbudzali we mnie najróżniejsze emocje, w większości pozytywne, choć czasem decyzje niektórych postaci mnie nieco irytowały. Jako, że kocham trylogię Magiczny Krąg pani Bray, niekontrolowanie porównywałam niektórych bohaterów: Evie wprawdzie nie zyskała u mnie aż tak wielkiej sympatii jak Gemma Doyle, ale i tak trafia na mą listę ulubionych dziewczyn w książkach, za swą odwagę oraz determinację w trudnych chwilach w których gdybym ja się znalazła to zapewne bym się rozpłakała i za góry się poddała bez próby walki. Mimo iż, raczej
bohaterowie obu serii się od siebie różnią to jedna kreacja wydała mi się niemal identyczna, konkretniej to Mabel. Bardzo, ale to bardzo przypominała mi ona Ann Bradshaw, obie nieśmiałe, niezbyt zdecydowane i z kompleksami.

Nie pierwszy raz Polska okładka książki podoba mi się o wiele bardziej niż te zagraniczne. Z Brytyjską oprawą wygrywamy bezsprzecznie. Jeśli chodzi o porównanie naszej z amerykańską to tu już bym musiała się dłużej zastanowić. W sumie to ciężko określić która ładniejsza gdyż obie są zupełnie inne, kolorystyka, zdjęcia, we wszystkim się różnią. Oryginalna bardziej trzyma się fabuły, jest pokazana deseczka to odczytywania znaków, a z tyłu ukazana kometa, natomiast na okładce wydawnictwa Mag, widać modnie ubraną dziewczynę z krótko obciętymi włosami, najprawdopodobniej Evie i jakieś zapiski. Jedyne co łączy obie wersje to dziwne oko.

Książka jest cudowna, pochłaniająca, intrygująca, wspaniała, magiczna, przerażająca i jeszcze wielu epitetów mogłabym tu użyć. Tak jak wspomniałam na początku, wstyd mi, że mogłam wątpić w panią Bray. Wróżbiarze to według mnie najlepsza książka wydana w 2012 roku. Już od dawna nie czytałam czego tak zapadającego w pamięć. Gdy w nocy dobrnęłam do ostatniej strony już zaczynałam odczuwać "kaca książkowego". Tą pozycję zdecydowanie polecam każdemu, pff polecam... ja was ludzie gdybym mogła to zmusiła do przeczytania tej lektury. Tyle emocji jak przy tej książce to ja dawno nie odczułam. Od dziś pilnuję wszystkich informacji związanych z drugą częścią, na którą zdecydowanie już czekam z zapartym tchem!
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2013-01-22, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-01-25, 17:18   

Ah! I kiedy ja mam znaleźć czas, aby przeczytać i tę książkę? Po Mrocznym sekrecie, z największą chęcią sięgnę po kolejną książkę pani Libby.
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-06-15, 10:45   

Pozytywne opinie na temat książki ,,Wróżbiarze'' ciągnęły się za mną już od dłuższego czasu. Gdziekolwiek został poruszony jej temat, to wzbudzała ona uznanie i ogólnie rzecz biorąc pozytywne odczucia. Gdy tylko natrafiła mi się okazja, żeby ją przeczytać, nie czekałam nawet chwili. Niestety z przykrością stwierdzam, że według mnie ,,Wróżbiarze'' to książka po prostu dobra, nie jakaś szałowa, odkrywcza i niezwykle interesująca, tylko po prostu w porządku. Autorka umieściła fabułę w bardzo ciekawych czasach i za to plus, bo wyraźnie czuć było ten klimat ,,Starego Nowego Jorku''. Słownictwo również było przyjemne w odbiorze, dialogi między bohaterami niejednokrotnie wywoływały na mej twarzy uśmiech. :) Co więc sprawiło, że ,,Wróżbiarze'' nie porwali mnie tak jak bym tego chciała? Przede wszystkim irytująca główna bohaterka, która już od pierwszych stron pokazuje, że jest samolubna i nierozważana. Minusem była również przewidywalna fabuła. Według mnie bez problemu można było przewidzieć co stanie się w następnym rozdziale. Zakończenie książki też nie było jakieś zaskakujące. Dodatkowo mam wrażenie, że autorka nie rozwinęła kilku wątków i jeżeli będzie kontynuacja książki, to prawdopodobnie rozwinie je dopiero tam. Ogólnie mówiąc polecam, ale także ostrzegam, żeby nie spodziewać się czegoś nadzwyczajnego, ponieważ ja tak zrobiłam i odrobinkę się zawiodłam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama